periuta electrica copii

periuta electrica copii | Autor: burtika

Link direct la acest mesaj

Astazi am fost cu fetita mea la dentist, are aproape 3 ani si deja avem proble cu cariile. Dr ne-a recomandat sa-i cumparam o periuta electrica, curata mai bine si ii va fi mai usor sa-i lucreze deoarece miscarea aparatului cu care-i curata dintii este asemanatoare cu cea a periutei electrice. As vrea sa va rog sa ma ajutati sa aleg o periuta buna dar pe care sa nu dau totusi sute de euro. Voi folositi periuta electrica pentru copii?



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

nu conteaza neaparat firma. oral-b am folosit si noi, pana au fost copii mai maricei. dar si cu cea electrica trebuie s-o inveti pana se deprinde. nu cumpara una scumpa, nu merita banii.



Bazar general pe DC

*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JARMO spune:

Eu chiar azi am cumparat una, e cu spiderman; jumatate de periuta e rotunda si e electrica iar cealalta jumatate e normala. Asta seara l-am lasat mai mult sa se joace cu ea in timp ce ii explicam "tehnica" . Depinde de periute, ca sunt mai multe feluri dar cred ca toate au in final acelasi efect , ea trebuie sa stie sa se spele corect .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Si pe mine m-ar interesa sa cumpar pt baiat o periuta electrica.
Fata are una, dar baiatul nu si tot vrea sa-si perie dintii cu a ei.
Pe a fetei am luat-o dintr-un aeroport si nu prea mai ajung acolo curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si noi avem Oral-b.
Chiar daca periaza bine dintii, sa fiti atente sa nu le raneasca gingiile

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Eu am o perie Braun,fimiu 3ani m-a tot batut la cap s-o foloseasca si el ...am cumparat un set de capete de schimb ,acum folosim amandoi aceeasi periuta cu capete diferite
In magazinele DM am vazut ca au periute electrice speciale pentru copii .

....................................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

noi am cumparat pt copii, Colgate...costa in jur de 23 ron una si suntem multumiti, atat doar ca o sa trebuiasca sa cumparam niste acumulatori pt ele ca mi se pare mai convenabi asa decat sa dam 10 ron pe baterii la fiecare 2-3 saptamini.

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns burtika spune:

multumesc mult pntru raspunsuri. dr ne-a recomandat o periuta electrica pe care o vindeau ei la cabinet, un philips care costa 100 de euro. mie mi s-a parut tare mult si nu am luat-o dar incepusem sa cred ca trebuie sa dau o gramada de bani pe una ca sa fie buna, insa din ce spuneti voi vad ca exista si mai ieftine si bune.

Mergi la inceput