HAI Ramona!BV Anca,Simona! Liliac mai-iun2010(97)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Citat:
citat din mesajul lui lenabum

DRAGELE MLE CA SA MA POT LINISTI SPUNETIMI CAT MANANCA DIN BIB LA O MASA UN BEBE DE 1 SAPTAMANA
NOI MANCAM TZTZ CAND NE TREZIM DAR CAND NU POT SA O TREZESC II BAG PE SUB NAS LAPTIC IN BIBE MULS SI NU MANANCA MAI MULT DE 20 ML
EA ESTE SOMNOLENTA DE LA ICTER DAR TREBUIE HIDRATATA
DE CAND ATI DAT SI CEAI,EU NU IAM DAT INCA
DESI AM MAI CRESCUT UN COPIL 12 ANI SUNT CAM MULTI,PANA IMI INTRU IN NORMAL MAI BAJBAI,DACA NU AR FI FOST PROBLEMA CU MACATU
CRISTI A FOST BB C MANCA NU NUMAI LAPTEL DIN TZTZ,MANCA SI TZTZ CU TOT


fericita mamica cu mica, BIANCA MARIA
09.06.2010


azi a fost pediatra la noi, si mi-a spus ca bebe nu mananca mai mult de 30 ml la o masa la varsta asta, o sapt. Si bebita noastra are icter, dar la ea e si de la rezus conflict. Eu inca nu-i dau nimic in afara de tzitzi.

Edit: vad ca fetele scriu ca bebeii mananca mai mult de 30-40 ml. O fi asa.
www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mandra mamica de 2 comori bebe Beatrice si Camelia-Nicole


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Referitor la buric: la noi asa e teoria, se da cu solutie solutie de peroxid de hidrogen de 3% apoi cu verde de briliant.

Amvazut si eu poze noi de bebei frumosi foc: Stelios de Theo, Eliza Alexia de Aly, Patricia Andreea de Crissy, Sonia de T-Ioana, Maya Sofia de Anca, Cristina Alexandra de Iubirisca si Antonia Maria.
Da frumosi bebici in odiseea noastra, foarte frumosi! Sa fie si sanatosi si norocosi!

Ne-a adaugat si cineva pe listuta cu al doilea nume deja! si pentru efort.
Si un grand merci pentru fetele ce isi rup timp de la bebei si fac job-ul voluntar cu capitole noi si modificari in lista!



www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mandra mamica de 2 comori bebe Beatrice si Camelia-Nicole


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

THEO spune-mi si mie cum prepari ceiutul BABY CALM, si cand il dai?
merci....
noi dormim multisor....mai si plangem, si-l tinem pe tati in priza cate 2 ore....asa ne distram noi....

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

http://family.webshots.com/album/577534749BrJGdy?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

In seara asta vine si pediatra pe la noi. In spital i-au dat Nan1, dar acasa ii dau Similac (aveam 2 cutii). sper sa-l gasesc de cumparat caci vad ca-l primeste. Noua neonatologul ne-a zis de 40-60 ml la o masa.
Eu am asa un stres cu buricutul cand vad clema aia de mama, mama. Abia astept sa scapam de buricut! Intr-o saptamana de la nastere ar trebui sa cada!


Mamica lui Mihai Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Cum se curata ochisorii, caci am uitat cum mi-a spus: punem ser fiziologic in ochi si stergem cu fasa sterila sau se pune serul pe fasa si apoi stergem?

Mamica lui Mihai Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Cum se curata ochisorii, caci am uitat cum mi-a spus: punem ser fiziologic in ochi si stergem cu fasa sterila sau se pune serul pe fasa si apoi stergem?

Mamica lui Mihai Rares


Eu ii pun pe fasa, dar nu cred ca are asa mare importanta asta, poti sa-i picuri si in ochisori. Probl e ca un medic mi-a zis sa curat ochii de la extremitati la interior, si alt medic exact pe dos...

Cristina, mamica fericita de Patricia Andreea 9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Mie de la interior la exterior mi-au spus

Mamica lui Mihai Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

dupa o luuuunga absenta

Doresc in primul rand sa le felicit pe toate noile mamici. Le doresc copii sanatosi, papaciosi si necoliciosi.

Mi-e atat de dor de voi!!! De nu aveti idee. Noi ne-am intors la Bucuresti miercurea trecuta si suntem bine, insa eu sunt cam coplesita de situatie, cu toate ca nu ma asteptam sa mi se intample asta. Maia s-a cam invatat in brate si nu prea pot sa o las jos, ca plange, eu abia mai am timp sa mananc si parca laptele e din ce in ce mai putin, sunt si in sesiune si incerc sa fac tot ce imi propun.
In rest, grasuna mea e bine, mananca mult si trebuie sa ghicesc cand se satura, caci ea ar manca incontinuu si apoi vomita tot. Avem deja 5 saptamani si 5,300 kg. Eu nici nu mai simt ca-s operata, taietura s-a vindecat OK, insa am un soc de fiecare data cand ma uit in oglinda si vad cele 15 kg in plus fata de momentul anterior sarcinii. Si asta imi scade moralul destul de tare, si se adauga pe lista lucrurilor peste care trebuie neaparat sa trec.

De recuperat, cu siguranta nu voi putea recupera din urma, insa sper din suflet sa reusesc sa intru in fiecare zi. Imi lipsiti foarte mult si chiar am nevoie de voi, caci altfel o iau razna...

Va pup pe toate.

Mira, mamica implinita si fericita cu perfect, Maia-Alexandra (11 mai 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Mira- ma bucur ca ai dat un semn de viata!
Forta si nervi de otel (asta imi doresc si mie, of, of, mai, mai)

Ieri am si fost anuntata de rezultatele recoltarii celulelor stem care au fost luni trimise la analizat, iar azi am si platit!


Mamica lui Mihai Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenabum spune:

tot eu cu problema masa
nu mananca daca nu o trezsc,deci la 2-3 ore actionez,iar daca nu reusesc sa-i dau tztz ma mulg si mananca maxim 30ml indesati cu bb pe gat
asa ca avem in familie pe cineva fitos la mancare

fericita mamica cu mica, BIANCA MARIA
09.06.2010

Mergi la inceput