HAI Ramona!BV Anca,Simona! Liliac mai-iun2010(97)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

buna fetele
Nico eu ii dau lapte praf si folosesc Nan 1, si vad k e super ok
Virgi si printesei mele i au iesit niste bubite ca niste intepaturi de tantar si s a iritat si la pasarik si ii dau cu sudocrem

am fost azi la pediatra avem 3700 kg, am luat 460 gr in 2 sapt


fericita de printesa Karina Florentina(01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Deci, tati a plecat sa depuna actele pentru certificat:
Emilia- Beatrice suntem. merci fetelor pentru vot.

Anca, durerile de uter la mine sunt diferite. ma durea constant timp de 3-5 minute, cat timp manca pitica, dar erau foarte dureroase, ca la contrctii la nastere. Acum dupa o saptamana nu mai am durerile alea, dar seara, de oboseala cred, abia imi tarai picioarele, si simt o greutate in uter, si o durere surda. eu zic ca inca se mai cicatrizeaza cusutura pe col. Iar referitor la alaptat, sper sa ne descurcam fara formula, caci primele 3 zile manca cam la 3-4 ore, acum 2 zile manca la 2 ore, iar azi, cam la 1,5 ore. Daca nu ne descurcam tre sa-i dauu putin formula, dar o scot din meniu apoi, cum am facut si la Cami, pana inteleg sanii mei ce se cere de la ei.


Sabina, va doresc un concediu frumos.

Theo, Crissy, felicitari pentru o saptamana implinita!
Si noi azi avem o saptamana!

Vivela ce bine seamana fratiorii! Frumosi amandoi!

Crissy, carutul nostru e de la Hauck, cand vine iti spun cum e.









www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mandra mamica de 2 comori bebe Beatrice si Camelia-Nicole


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Crissy_C

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Citat:
citat din mesajul lui Crissy_C

Cris uau, ce bine a crescut Sebi intr-o luna!

Virgi, si Patriciei ii apar tot felul de bubite peste zi, trec intr-o ora sau intr-o zi, depinde, fara niciun tratament. Sunt de la caldura, cred.

Fetelor, imi vine astazi acasa o dr pediatru, voi aveti idee cam cat se da la o astfel de vizita??

Cristina, mamica fericita de Patricia Andreea 9 iunie 2010

Daca e particular cam 100 Ron(asa dau niste prieteni).Daca e de la policlinica...cat consideri tu...

Cristina,mamica implinita de sufletel mic,Sebastian Mihai(14.05.2010)

Multumesc, Cris, e de la policlinica, ma gandeam undeva intre 50 si 70...

Cristina, mamica fericita de Patricia Andreea 9 iunie 2010

Si eu tot 50 i-am dat..ca tot de stat e

Cristina,mamica implinita de sufletel mic,Sebastian Mihai(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Citat:
citat din mesajul lui Crissy_C

Nati, mie imi place mai mult Emilia, iar Beatrice era pe short listul nostru, imi place de mor! Am gasit un carut de la Hauck pe site-ul ala si vreau sa-l comand, dar nu stiu germana, la naiba, sper sa ma descurc. Ti-a fost usor sa dai comanda, sau si tu stii germana, ca Sabina?
A, legat de apucarea sanului, eu daca o vad pe Patricia ca nu a apucat toata areola ii scot sanul din gurita si astept sa faca gurita mare ca sa-l bag din nou, sa ma asigur ca desfunda tot.


A, si apropo, mie mi-a zis dr-ita sa beau multe lichide, tocmai....nu stiu ce sa zic acum,dar am baut peste 3 l pe zi si uite ca nu s-au intarit sanii.


Cristina, mamica fericita de Patricia Andreea 9 iunie 2010



nu stiu germama. Am rugat-o pe varame-a sa dea comanda. Tot pe ea am sacait-o sa le mai scrie ieri un mesaj sa vad pe unde o fi carutul. Poate apelezi la cineva, eu m-as fi descurcat sngura. Poate tu reusesti.
Da, si maica-mea e cu teoria bautului ceailui cu lapte. eu nu prea cred da beau

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mandra mamica de 2 comori bebe Beatrice si Camelia-Nicole


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

Cristina, sunt mai activa ca bebe al meu e cumintel rau, mananca si doarme, si cateodata se mai uita pe pereti, stam de povesti, dar nu plange deloc aproape.
Ref. la caca al meu face dupa aproape fiecare masa si mi-a zis si pediatrul in spital si pediatra lui ca asa e normal, deci...
Aici am dat la pediatru privat 35 euro/vizita , dar pediatrul de la stat pe care il avem arondat nu e pe placul sotului si asa am mers la privat.

NicoletaB, eu ii dau completare lui bebe lapte praf Almiron de la Nutricia, asa mi-au zis de la spital, asa mi-a dat si pediatra lui, si e 27 euro/cutia de 900g , e pt bebei de 0-6 luni.
Ref. la pediatru noi am mers la o saptamana de viata, adica la 4 zile dupa ce am iesit din spital si acum ne-a zis sa mergem peste aprox. o luna iarasi.

Cristina, felicitari pentru bebe grasun, wow, ce mult a crescut! Da, si eu ma gandeam la fetele care nu ne-au mai scris deloc, probabil ca sunt ocupate tare cu bebeii. Noi, aci' pe baricade cat ne-or lasa bebeii.

Lenabum, al meu bea la o masa normala cam 60 ml, dar seara dupa baie poate sa bea si 100-120 ml ca-i e foame rau, dar il si tine mult, nu ma mai trezeste decat o data pana dimineata.

Nati, multumim de felicitari, asemenea si voua pentru o saptamana de viata, sa cresteti mari si sanatoase. Cami ce mai face? Cum s-a acomodat cu surioara ei?





Theodora mami de Stelios
09.06.2010

BEBE STELIOS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Incerc sa mai recuperez si eu din urma si vin cu urmatoarele intrebari:
- dati si ceai la nou nascut?, dar apa? (cand am fost in spital m-a rugat neonatoloaga sa intreb una alta, dar parca eram uituca, iar acum imi vin intrebarile)Daca DA, de care?
- cu ce facem sa treaca constipatia?


Mamica lui Mihai Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

NicoletaB, eu ii dau ceai baby calm si un alt ceai de la Milupa Kinder Tea, insa pediatra mi-a zis ca nu tre' sa-i dau, dar eu nu sunt de acord cu asta, asa ca tot ii dau, cam 100 ml/zi.
Vorbesti de constipatia la bebei? Daca da, eu stiam si am rugat-o pe mama sa-mi aduca din Ro supozitoare cu glicerina ptr bebei, si ieri mi-a zis pediatra tot asa, astfel de supozitoare, daca nu face caca 1-2 zile, sa tai un supozitor in jumatate pe lung si sa i-l bag, daca nu face sa-i bag si cealalta jumatate, dar noi n-am avut probleme pana acum. Daca vb de constipatia mamicii, tot asa, eu am luat preventiv la mine la clinica supozitoare cu glicerina ptr adulti, dar n-am avut probleme si n-am nici acum.

Theodora mami de Stelios
09.06.2010

BEBE STELIOS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Merci Theo.
Da, vorbeam de constipatia la bebei.

Mamica lui Mihai Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Theo, merci de raspunsuri Mi-a zis si mie pediatra ca 5-6 reprize de kk pe zi sunt normale, si ca la alaptat natural pot fi oricum, nu se considera diareea sugarului daca nu face febra sau mai des de 6-7 ori pe zi.

Nico, daca ii dai formula da, ii trebuie si ceiuc, daca te hotarasti la alaptatul natural nu cred ca mai e necesar, cica laptele de mama le tine si de sete si de foame. Bine, mie pediatra mi-a zis azi sa-i dau si ceai, ca sa nu se deshidrateze, dar eu nu prea sunt de acord asa ca nu o sa-i dau atata vreme cat alaptez natural.

Buricutul intr-adevar nu e bine, trebuie tratat cu rivanol si betadina 3 zile, mi-a spus ca baneocinul e de vina pt cum arata, ca n-ar fi trebuit sa-i dau dar ca in 3 zile ar trebui sa se rezolve... sper

Cristina, mamica fericita de Patricia Andreea 9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Felicitari Ale pt printzesa grasuna!

Felicitari Nati pt prima saptamana!

Cristina, mamica fericita de Patricia Andreea 9 iunie 2010

Mergi la inceput