Madalin Ionescu

Madalin Ionescu | Autor: absoluta

Link direct la acest mesaj

Ce parerea aveti de tot ce a facut Madalin Ionescu. Ieri si-a recunoscut iubirea cu Siscanu. Ea a aparut si ea la tv sa spuna ca il iubeste sublim.
A mai spus ca relatia lor a inceput in martie, din cate stiu el i-a facut nevestisii un cadou de ziua indragostitilor cu mare iubire...adica pe la mijlocul lui februarie....
Voi ce ziceti si de acest personaj care sincer sa spun imi era simpatic, mi se parea integru.....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

buna, incerc eu un raspuns, la intrebarea pusa de tine.Daca tot suntem la sectiunea barfa, atunci ne putem da cu presupusu linistiti , ca oricum adevaru il stiu doar ei.
Oricum, e surprinzator si recunosc ca eu una nu as putea, e ca asa sa fie cum zic ei, ca sunt doar de 2 luni impreuna, cu toate ca nu prea cred, nu stiu cat de firec este ca cei 2 copii, dintre care unu cu probleme, sa fie luati de tata si cica cu acordul mamei, sa mearga impreuna cu noua partenera a tatlui, asa brusc , dupa trauma divortului, sa ii faca cunostinta noii iubite cu viitorii socrii.
Mi se pare cam sefe, ca acesti copii sunt de acord cu asta, cand stim ca intentia ce predomina la copii e sa faca ce pot ca sa fie din nou parintii impreuna.De aceea nu cred ca legatura lui Madalin cu aceasta Cristina este recenta, nu avea tipul necesar sa ii faca pe copii sa o acepte.Poate ma insel, insa eu nu as fi de acord ca tatal copiilor mei, chiar daca le e tata, imediat dupa divort sa ii ia si impreuna cu noua prietena sa se faca ca formeaza o familie fericita, impreuna cu copii mei.Dar poate sunt eu de moda veche si acum asa sunt lumile moderne.
Si tot asa, imediat dupa divort in conditiile in care ramai cu unu dintre copii, tu iti aduci de tot noua prietena si stati impreuna, asa cum faceai cu mama lor, nu stiu zau ce e in sufletul copiilor aia.
Nu destul ca sunt imprtiti fratii in doua(alt aspect de care eu sunt ingrozita in eventualitatea unui divort, ca tot am 2 copii).
Sper sa se inteleaga ceva din ce am scris, dar poate o iau eu prea personal, raportandu-ma la o eventuala situatie de acest gen, dar mie nu mi-ar cadea deloc bine, sa stau acasa, fara servici cum spune ca fosta sotie a lui Madalin a ramas acasa, renuntand la profesie sa poata avea grija de copii, cu un copil dependent de mine, stim cu totii ce implica asta, adica 0 timp liber pentru mine, iar domnu sa stea bine merci, si cu job, si cu amanta si cu timp de distractie.
Nu prea e echitate aici, dar poate sunt altele ce atarna mai greu in balanta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Un nesuferit ! Pe langa faptul ca nu poseda cine stie ce stofa de om de televiziune. Nu se ridica decat la nivelul barfelor si a ridicolului. Urmaresc destul de mult emisiunile de la televiziunile din Ro. si niciodata nu mi-a placut de el. Acum cu atat mai mult cu cat in emisiunea care corespundea orei inmormantarii Madalinei Manole, in emisiunea lui comentau imaginile de la cimitir unul ca Mitoseru, Daniela Gorfy si inca doua persoane care au fost mai rezervate. In schimb Mitoseru si Gorfy aveau o gura mare si dadeau exemple de moralitate ceva ce nu s-a mai pomenit asta cand se stie ca Mitoseru este responsabil de accidentul in care si-a pierdut viata prietena lui iar de D.Gorfy ...ce sa mai zicem? Nu conta ca era acolo invitata dar ce mahalageala a iesit! si moderatorul M. Ionescu nu a facut nimic sa le mai taie din gurile alea mari.Ideea in sine de a comenta o ceremonie funerara intr-o emisiune mondena m-i s-a parut deplasata cu atat mai mult maniera in care se comenta de parca vizionau o prezentare de moda. Urat din partea lor ca de dragul rattingului nu mai stiu ce-i aia bunul simt si respectul pentru un om trecut in nefiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Si acum ca sa fiu si la subiect, sau mai bine zis mai apropape de subiect. Tin minte ca atunci cand s-a spus pe la televiziuni ca pe M. Ionescu l-a parasit sotia, repede au aparut si stiri cum ca sotia l-a fugarit de acasa numai cu ce era imbracat, ca nu-i mai da voie sa vada copiii si de astea. Pai este intr-un fel normala reactia femeii cand a aflat ca sotiorul iubit care-i cumpara nu stiu ce cadou de Valantine Day, avea si o pitipoanca sub aripa!

Sorry ca m-am aprins asa dar tare nervoasa am fost pentru felul cum a moderat emisiunea de vineri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Incearca sa para ceea ce nu este, adica mai stilat si cult, dar de fapt e vb despre smecherie ieftina (de vazut cand isi da drumul la niste remarci golanesti de nivelul liceului...).
Iar faza cu iubita cea noua, hmmm, criza celor 40 ani? Nu poti sti ce a fost la el in familie ca sa faci vreo apreciere, insa dupa ce tocmai anuntase ca intre el si sotie e o mare iubire si ca de fapt din prea multa dragoste s-au despartit... deja a cazut muuult in mediocru.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

nu imi place nenea asta...
e ca un clown imbracat in straie imparatesti...



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Nici mie nu imi place tipul. N-are nici sare, nici piper, profesional ma lasa rece...

Crinuta si minunea ei

Fara Dumnezeu nimic nu e.
Cine se increde in sine, cade rau!

www.youtube.com/watch?v=RapW4MuYFXk&feature=related" target="_blank">Divine Mercy

www.arcb.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=2894&Itemid=419" target="_blank">Monseniorul Vladimir Ghica








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

noutati: din toamna, Antena l-a pus pe liber

http://www.click.ro/vedete/romanesti/Madalin-Ionescu-Acces-Direct-iubitei_0_1014498572.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Ce stie sa faca nenea asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Sa-si lase nevasta cu 2 copii..... pentru o pitipoanca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui absoluta

Sa-si lase nevasta cu 2 copii..... pentru o pitipoanca...


in completare ..din care unul bolnavior !
ii dau cea mai mare

Gabriela
24 + viitoare mami de Tudor Andrei

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput