Prietene la bine si la greu - 24

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

noapte buna si de la noi
tot nu ma simt capabila sa scriu fiecareia.
Mihnea a adormit, maine e o noua zi, o provocare pentru noi: Il aducem pe tata ( tatal meu) din spital acasa dupa 6 luni de internare. Habar n-am daca facem bine. Medicul ne-a urat succes in a reusi sa-l tinem mai mult de 2 ore. Sunt foarte stresata referitor la aceasta decizie.... FOARTE... e total imprevizibil. Poate fi cel mai ok om si intr-o secunda sa devina un real pericol pentru noi. Sper sa nu am dreptate.
Va pup pe toate, fara exceptie.


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

hello fierbinte la ceas de seara
copilul doarme pt putin,chircita si transpirata in pampers, asa ca apuc si eu sa scriu 2 vorbe
ionela trimit o imbratisare de incurajare pt situatia cu tatal tau si inca niste pupici pt Mihnea sa se faca bine
cory ai o frumusete de baietel
tina ce ma bucur ca ai reluat comunicarea cu ai tai. Iti raspund eu ref la scutecele eco de la DM - se cheama Alnatura,exista numai varianta maxi 7-14 kg si sint foarte misto, adica mie-mi plac
licurici ce tare e poza cu cracii pe pereti, si ce picioare de fotomodela aveti duamna
hai va pup,maduc sa ma perpelesc si eu linga pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Tina, ma bucur de vestile bune. Sper sa mergi cu Geo la ai tai cat mai curand. Cred ca te simti mai bine acum, examenele au trecut, cu ai tai reiei legatura.

Ionela, mult noroc si multa rabdare cu tatal tau! Ma gandesc la tine, sper sa fiti bine, tu, bb, nu e usor deloc.

Noapte buna si de la noi. Tuturor!

Intrebare: stiti cumva daca e ok sa incep un tratament de acupunctura in perioada in care alaptez? Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavours spune:

buna fetelor,

va trimit pupici zgribuliti din Amsterdam... azi a fost o zi ok, cu soare, dar pe seara.... sa te tii... mi s-a vajait tot creierul de la vantoasa, asa ca am facut o baie fierbinte (cand ma gandesc la caldurile din Bucuresti...)

Smaranditza, si eu tot Giordani am... 3 per 8 lx integra car ii zice strutocamilei. zici ca imi trebuie vreo 3 maini sa il pliez? clar mai iau un carucior!

mamica lui Tudor (04.11.2009)

Tudor in poze
Tudor in filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Fetele din Bucuresti,stiti cumva un Sport Bar, English Pub,sau ceva de genul asta,unde ar putea si Richard sa vada meciul? SVrem sa fie ceva de bun gust si,mai bine,un loc in care obisnuiesc sa mearga straini,poate gaseste si el ceva englezi sa comenteze meciul....

Va multumesc mult,si scuze de



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Niatza!

Lumi, eu nu stiu nimic prin Bucuresti, sper ca ati gasit pana la urma vreun pub..

A plouat asta noapte, e asa bine si racoricaaaaaaaaaaIn sfarsit respir si eu normal
Flavours, deci la Olandica umbli matale? Sa vii cu pozici frumoase si cu racoare muulta!
Andre?? te-au doborat preparativele pt botez? s-a inmultit numaru de invitati-turisti de la voi din casa?Sper ca te mai ajuta careva cu treburile gospodaresti, si nu faci 24 din 24 pe gazda perfecta..
RamoC? ce face soricelu? tu cu moralu?AMR cat???
Familia Mitzi-coasa?? pe und'mai umbla?
Mihamora, ceva pozici a la Spanica? ce fac baietii tai?
Betty? nu mai stim nimic de voi..sper ca sunteti bine si umblati prin vacante
Si Floricik care a mai fost strigata...?

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Neata pe racoare,

La multe lunite Maya(Rgagapie,) dar si sarbatoritilor zilelor trecute:Ana,Mihnea,Maria,Robert,Giulia-Maria,Natalia,Timotei!
Va invit la o portie de pepene galben sau rosu rece,cum doriti,inghetata si o cafea mare sa ne trezim!Toate in cinstea motatei mele care a facut zilele trecute 7 luni!

Trec peste nervii pricinuiti de pierderea unui mesaj mai lung si va raspund din amintiri,
Laurici:la multi ani alaturi de dl rechin,sa va dea Dumnezeu inca o minune!.
Dankutza:promit sa scriu amanunte despre bagaj,cred ca va fi un mesaj tare lung caci bagajul a fost imens si partial inutil!
Ionela:sanatate lui Mihnea si multa putere/rabdare tie in ceea ce-l priveste pe tatal tau! Este tare greu sa-ti pastrezi calmul in anumite conditii dar trebuie.
Diana:ce mai face Teo,cum mai papa?
Cory: eu cred ca am uitat cum e sa dormi 6-7 ore fara trezire, motata mea vrea apa de 3-4 ori pe noapte asa ca tot zombi sunt,cred ca si caldura le accentueaza frichineala nocturna.

In incheiere va spun ca am vazut poze cu piticii inotatori sau plimbareti,toti sunt frumosi si tare dulci!

Multumim pt comentariile lasate pozelor noastre de la munte!

Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna dimineata...

va salut repede ca s-a trezit piciul si ma duc la o partida de joaca,apoi papa..

noi ne "luptam" in continuare...unii cu aparitia dintilor,altii cu examene...in rest ,totul e "under control"

sper sa reusesc mai incolo sa raspund si eu fetelor asa mai elaborat,pana atunci ii urez multa rabdare Ionelei si multa sanatate lui Mihnea,iar Licurici-ului ii spun asa pe cinstite (fara scopuri ascunse-gen gadilit orgoliul) ca are niste picioare supeer!!!

va si va doresc o zi racoroasa si plina numai de lucruri bune!!!
revin mai incolo!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Dankutza:bagajul ei a fost imens,al nostru doar strictul necesar . Am avut pt ea:
-patutul pliant cu salteluta,cearceaf,pernuta &jucariile cu care doarme noaptea,
-sterilizatorul cu 5 bibi si multe suzete (i-am dat doar lapte praf in cele 4 zile)
-termos(ideea a fost geniala si cu adevarat de folos, ),m-a scapat de multe batai de cap si ne-am plimbat mult fara a fi stresata de ora de masa a ei,
-tot ce folosesc pt igiena:pampersi,servetele umede,betisoare urechi....tot.
-medicamente:paracetamol,nurofen etc
-jucarii
-crema protectie soare ,f utila ...noi nu am fost dati si ne-am ars pe fata si maini,ea nu a avut nicio problema
-carucior & umbreluta de soare
-hainute multe am avut si inutile pt ca a fost fff cald,ziua am tinut-o in tricou si pantaloni scurti,seara a mai a avut o jachetica si pantaloni lungi in rest f utila mi-a fost basmaluta,i-a protejat urechiusele de vant...si cam atat imi amintesc.

Gabitza : legat de pranz,eu ii luam biberonul cu lapte la restaurant si ii dadeam sa pape pana venea comanda noastra....papam si noi si apoi urcam la nani toti 3.

Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Dankutza: legat de bagaj ,totul depinde f mult de locul unde mergeti la mare/munte,de vreme si de cate zile stati. Noi am prins caldura groaznica(erau 32 grade la sinaia cota 1400),asa ca multe dintre hainutele ei mai groase nu le-am folosit.
Bafta!

Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput