Parohia GLODEANU va cere ajutorul!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tudor_marian spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lavi_Edukid

Eu as vrea sa donez un calculator, cu dorinta ca un copilas de nota 10 sa fie din Iasi... Cunoasteti pe cineva?


Lavinia- consultant PR & copywriter Edukid.ro
http://edukid.ro magazin online de jucarii educative pentru copii


Eu incerc sa fac rost de un calculator pentru un baietel in clasa a patra care este nelipsit de la slujbe. Nu este un copil de nota zece insa invata foarte bine tinand cont ca parintii lui nu il ajuta deloc!Asa cum am spus la fiecare serviciu religios este prezent si ajutand pe masura posibilitatilor lui! Inca odata, nu este un copil de zece insa e f istet si perseverent! Puteti face un gest minunat pentru el oferindu-i acel calculator! Mii de multumiri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Parinte, daca in sat este vreo graviduta care va naste baietel cam prin august, asa, o pot ajuta cu o plasuta de lucrusoare groase, pentru 3-6 luni, deci sa prinda sezonul rece. Sunt spalate, le poate pune in dulap fara grija. Numai sa stiu. Sunt chiar de baietel, nu se potrivesc si la fetita, de asta am specificat baietel.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

www.desprecopii.com/cover/albumphoto/folderview.asp?bid=&folder=Selene_Bunnx" target="_blank">Daria pe coperta!

Particip la bazaruri - periodic produse noi, nu uitati sa verificati!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

parinte, am vrut sa va trimit mesaj privat, dar nu aveti optiunea activata.
am hainute de copil de 3-6 luni. le trimit pe adresa parohiei? poate sunt bune pt. fetita mica. eu am baieti, dar nu cred ca se supara mamica daca sunt bune si curate, nu-i asa?


Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Parinte ce varste au copilasii?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

858 SMS PENTRU COPII!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

Anca, uite aici:

Citat:
citat din mesajul lui tudor_marian

Avem copii cu varste intre 2 si 13 ani! nu am o evidenta exacta cati baieti si cate fete! o sa imi fac o evidenta! Cazul cel mai dificil e al unui baiat in clasa a patra care a fost dat in plasament si acum a revenit la tatal lui. Locuiesc intr-o casa deplorabila! Am reusit sa facem rost de doua paturi uzate si un aragaz insa mai sunt f multe lucruri care le lipsesc!Tatal copilului isi castiga existenta lucrand pe la diferiti crestini.Nu primeste nici un ajutor de nicaieri! Vreau sa-l ajut sa obtina ajutor social insa mai intai trebuie sa faca rost de buletin! Televizorul cred ca le-ar fi f util! In legatura cu distributia ajutoarelor ma ocup eu impreuna cu consiliul parohial! Daca aveti posibilitatea va invitam sa acordati personal micile ajutoare la biserica noastra!



Copii mai mici nu sunt? Ce este nevoie in principal pentru acesti copii? Haine, rechizite , jucarii?


copiii mei minunati, Edy (5 noiembrie 2003) si Daria (2 decembrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Hmmmm... sa ma gandesc si eu la ceva birotica... daca pun un top de hartie costa mai mult transportul decat topul... Altceva...? cateva dosare, pixuri? asta pe langa haine pentru toate varstele... uite asa dau si eu ce adunasem pentru centrul din Constanta... nu de alta dar nu reusesc si pace sa ma duc...

Ingerasii mei: Mony (03.12.2003) si Teo (17.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

pe langa hainuele de copii avem si niste haine pentru adulti. le sunt necesare?

mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina si www.etickr.com] br / [img]http://www.etickr.com/ticker.php?img=4,109,126,0,CD,14740,QW5kcmVlYSBNaXJ1bmE=,TXkgc29uL2RhdWdodGVyIGFnZSBpczo=,-1[/img" target="_blank">Andreea Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudor_marian spune:

Avem si noi nascuti, nu multi, sunt doar patru ingerasi! Dintre acestia asa cum am spus mai devreme o fetita are doar doua saptamani! Referitor la ce au nevoie... cred ca sunt foarte multe lucrurile ce le lipsesc tinand cont de faptul ca parintii lor au situatii materiale precare! Hainute, jucarii, rechizite, incaltaminte etc, si orice altceva credeti dumneavoastra de cuviinta!
Sunt foarte necesare si hainele pentru adulti! Se vor bucura foarte mult! Va multumesc inca odata pentru interesul dumneavoastra si fie ca Dumnezeu sa va Binecuvinteze pe toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

Noi punem in colete diverse lucruri, nu sortate dupa virsta neaparat. La Parohie vor fi sortate si asezate pe categorii? E bine asa?
PS Cine trimite colet, va rog anuntati si aici cum e cu posta. E obligatoriu tarif cu factaj? Sa stiu cu citi bani sa plec la mine. Ca am patit de citeva ori cu posta s aplatesc tarife mult diferite pentru aceeasi destinatie , la sat, uneori cu factaj sau fara, in functie de starea factorului.

copiii mei minunati, Edy (5 noiembrie 2003) si Daria (2 decembrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudor_marian spune:

[quote]citat din mesajul lui madyrizi

parinte, am vrut sa va trimit mesaj privat, dar nu aveti optiunea activata.
am hainute de copil de 3-6 luni. le trimit pe adresa parohiei? poate sunt bune pt. fetita mica. eu am baieti, dar nu cred ca se supara mamica daca sunt bune si curate, nu-i asa?


Cu siguranta nu se va supara ba dimpotriva! Sicer sa fiu si fetita mea care are doi ani si doua luni a purtat hainute de baietel cand era mica, oferite de o ruda!
Am activat serviciul pentru primire mesaje private! Mii de multumiri in numele micutilor!

Mergi la inceput