Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Hai ca am zis sa mai arunc un ochi inainte de somnic.
Happyjoy, multumesc. Am incercat si cu asta, chiar si la bustul gol Dar cand nu vrea nu vrea si pace!
Asa i-am zis si eu mamei, sa se mute aici o perioada...sa-l ia si pe tata la pachet ca sa nu li se faca dor unul de celalalt prea tare :)

Mai tineti minte cand ziceam de sotulache, ca-i dau un deshti si ia toata mana? Nici acum n-a ajuns acasa...inca "imparte invitatiile"

Noapte buna! Acum chiar ma duc la somn. Week-end placut tuturor!

La multi ani sarbatoritilor de azi si de maine! Sa cresteti mari si frumosi!

Dianami, felicitari pt dintisor!

Nafi, ma bucur ca ne-ai mai scris. Ce bine ca vine mami, o sa va fie mai bine, mai ales tie

Honey, fetele frumoase. Mie mi se pare ca s-au mai dus petele, am citit intr-o carte (Cartea bebelusului) ca pot sa dispara pana la 1 an...Doamne ajuta! Important e ca exista solutii, si mai important e ca fata e sanatoasa si papa bine si creste armonios.

Mai vroiam sa scriu dar mi-e prea somn...

Mada mami de Ilinca frumoasa
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/Ilinca_aDouaLuna#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Hai ca mi-am adus aminte, eu ii dau apa pt ca-i f cald, iar azi de exemplu in intervalul 17-21 nu a supt mai deloc si am zis ca e cazul s-o hidratez un pic. Mie asa mi-a recomandat pediatra, cand sar temperaturile de 30 grade sa intervin cu putin ceai sau apa. Si eu stiu ca cele granulate sunt pline de chimicale...

Revin cu o intrebare. Iepurasii vostri capseaza sanul cu gingiile? A mea face asta tot mai des si strange destul de tare...sa fie oare semn de dintisor?

Mada mami de Ilinca frumoasa
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/Ilinca_aDouaLuna#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Andra stii tu ce stii despre prietenele mele.Pup Ianisu frumos rrrau.
Happyjoy tu intrebai de botez?Mie faza cu pusul in baita de seara de tot felul...mi se pare cel putin hilara.Am pus niste petale de flori ca era haios Geo dupa cu petale pe putzoaca ...arata ca un belferash .M-au pus (dar nu am pus) sa pun orez,miere,si intr-un final le-am intrebat daca pot sa bat si un ou si niste smanata ,un leustean si gata ciorba.Pai spal copilul sau il zoiesc?Eu apa nu am aruncat-o la niciun pom ca stau la etajul 4 si ma arunca barbatu de la geam daca auzea de plimbat apa afara.Din crasma eu i-am facut cearsaf.Lumanarea noi am dus-o inapoi la biserica.Noi nu am dus nici ulei nici vin.Prosop si sapun desi erau 3 preoti.Am platit taxa si mi se pare normal sa aiba ei .Pt o lingurita de vin si 3 stropi de ulei....nu mi se pare normal sa le duci tu.Nu vor si forfecuta?Sau niscaiva homeogene pt gat ca deh!isi consuma vocea.La capitolul datini si obiceiuri,Doamne fereste-ne ca-s cu droaia.Eu am pupat cupilu non stop dupa botez si iaca e bine mersi.
Cori fata nu te minuna de grasimile noastre si ale lui Cezarica.Noi suntem barbati draga iar Petala e fetitzuca si trebuie sa fie finuta.Hai ca venim in petit.
In alta ordine de idei...marti se face un an de cand am facut transferul de embrioni.4 am pus si invingatorul e la semnatura.cred ca i-a pus profu care m-a rezolvat praf de stele de e asa zdravanoc si simpatic.Ptiu sa nu-i fie de deochi iubirea vietii noastre.cand ma gandesc prin cate am trecut ca sa-l avem...nimic nu a fost prea greu.Cand imi zambeste shtirb si tandru ma ud toata de emotie iar uriasul nostru de tata (care face parte din categoria tatilor tip Grosan)este lesinat.V-am zis ca seara cand ne culcam imi spune ca ii e dor de ochisorii lui si ca sa se trezeasca Geo ca moare de dorul lui?
Miria fata tu nu esti zdravana,zau!Stii ce greu se dizolva grauntele?Tre sa pun pe ceva lingurita ca dureaza si un sfert de ora si nu cred ca pot sta in echilibru atata.Io nu ceream metoda tinere a linguritei.Cat despre barbati egoisti sa stii ca al meu nu e deloc egoist ba eu cred ca am mai mare doza de egoism in mine decat el.El pentru mine si fii-su face toate alea pe el se lasa la coada.
Bine ca o ai pe Dayanara sa-ti tina isonul.Alta zurla,bre!I-am zis sotului faza cu mersul cu poza la dr si s-a cracit de ras.Oricum gagici nu e de ras.oamenii astia umbla liberi printre noi.
Asteropi incearca sa nu mai sari imediat ce scanceste.Nici eu nu-s de acord sa las copilul sa planga insa am facut putin disciplina si sa stii ca daca ai rabdare reusesti.La inceput geo nu statea la el in patut ziua insa acum....dau drumul la carusel si casca ochii la ratuste.De adormit adoarme indiferent unde este brate sau pat.A avut si el tentative de urlare non stop dar l-am calmat repede.Mai bine zis s-a calmat repede.Al meu noaptea cand se scoala pt setea de la 4 nici nu plange ci doar se foieste.
Cat despre ceai si apa..repet...Geo zice numai nashpa de ele .Se stramba zici ca-i dai pampers stors.
Bumbita eu cred ca bebica ta ti-a prins slabiciunea de sta cuminte la bunica in brate.Tu si Asteropi aveti niste pisicutze alintate tzuca-le-as eu pe ele si Geo pasaricile lor(cand o fi mare nu acu)
Vladi si lui Geo i-a mai ramas par exact cum ai descris tu.faza e ca el are chica.ta-su ii zice ca e pierdut la spate iar eu...sovaj(expre am scris asa nu ma suspectati de greseli gramaticale...de cre by the way e forumul plin.pe mine ma dor ochii cand vad greselile de ortografie dar o iau ca pe un defect profesional si-mi spun ca nimeni nu e perfect...)Cat despre sistemul de prindere a suzetei si eu ma gandeam la ceva de genul elasticului cu care isi prind mosii ochelarii.Ceva de genul inventiei tale.Zici ca nu merge ,nu?Noroc ca Geo suge la suzy doar pana adoarme si dupa o scuipa haios tare.Se aude un plescait din patut!
Babyangel
Happyjoy uleiul tre sa fie extravirgin de masline culese din insula Creta si eventual presat la rece si sa aiba si un anumit nr de grade.mai fata uite asa invatati rau preotii.sa ia ei uleiul de masline acasa si pruncii sa-i unga cu ulei TIP.Terminati cu prostiile
Sensibila bravo tie.Bine ca ai facut vaccinul.Acuma pot sa fiu putin rea?Astia de la Isis ar vinde-o si pe mama lor ca sa mai faca un ban.Se bat de musca din lipsa de clienti dar vad ca iau banii pe consultatie.ce au consultat?De parca trebuie consultatie inainte de vaccin.Pfff!

Mamica de George-Theodor

7 Martie 2010

Doamne ajuta!

Eu si bebe il iubim pe tati !Muuult!Pt ca este cel mai bun tatic din lume!

www.flickr.com/photos/9821718@N07" target="_blank">Pozici si nu numai...
Poveste fara sfarsit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happyjoy spune:

Ella, ma bucur sa vad ca mai sunt oameni relaxati in ale "obiceiurilor".
Multumesc de raspuns : )

De uleiul pt bebe intrebam nu pt preoti (ulei n-au zis ca trebuie) ; )

Mami de minune minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

vladi, andira nici eu nu.s de acord sa dau ceai nici macar in cazul LP, prefer apa, dar nu uitati ca era vorba de ceaiuri hipp sau humana, ceaiuri nemtesti pe care scrie de la 0 luni sau 1 luna...asa cum pe aceleasi borcane de piure apare 4+, greseala e altundeva, mamicile ce sa creada, bine...greseala nu, zic asta din pct meu de vedere ca nu le am cu ceaiul

nu uitati de alt tatic dragut, sotul oanei

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...4kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Citat:
citat din mesajul lui vladimirescu

Babyangel si noi mai avem secretie galbena citeodata la un ochi - si se lipesc genele. Noi spalam cu ser (cald, sa nu plinga) apoi pun cite o picatura de Tobrex in coltul extern al ochiului, ca sa se intinda catre baza nasului, de 3-4 ori pe zi.
Pediatra mea a zis ca ajuta si masaj la coltul intern (dinspre nas) al ochiului, ca se mai desfunda canalele lacrimale - aproape sigur ele sint de vina.
Daca problema ramine dupa tratamentul asta, vorbeste cu pediatrul mai bine.

Michelle ce te invidiez ca-ti doarme noaptea! Mai ales ca m-am uitat la data nasterii si e mai mic ca Floricica al meu... Uf, desi facem acusi 3 luni si am trecut de 6kg, se coala noaptea tot la 3 ore, ba si intre... M-a cam zapacit de acuma...

mami de iepuras Tudor Florian (13.03.2010) si iepuroi Vladimir (19.05.2005)


buna dimineata,

poftiti la o cafeluta noua...adica din aia la aparat nesscafe dolce gusto ...f. buna!

Vladi, mersi mult de sfat parca azi e mai bine dupa cateva spalaturi si masaje. dar as fi tare curioasa sa stiu cauza Felicitari pt valorile la masuratori

Niki AMR 7 KG??? BRAVO MAMI FRUM!!

Anca
mami de Codrin
de Lucas

Botez Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

CIAO, FETELOR
Eu intrebam de ceai pentru ca am incercat sa ii dau apa speciala pt bebei si mi-a dat-o afara, facand ca si cand vroia sa vomite...noroc ca am avut inspiratie sa incerc sa ii dau la mult timp dupa ce alaptasem ca altfel imi dadea tot afara. Deci de asta intrebam de ceaiuri, dar naturale...
o sa vad cand vom merge la pediatra ce ne recomanda, daca ar trebui sa ii dau pe caldurile astea ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Bumbitza si al meu mai face asa la sani si doar e micut...cine stie ce ii mai apuca cateodata
Offf, azi cand am si eu un pic de timp de scris e toata lumea plecata...

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

Neata.
ANCA,AMR 7 erau saptamana trecuta,intre timp am descoperit niste prajiturele grozave
Am terminat mancarea de facut si mai am de facut curatenie si de calcat,dar cu caldura asta nu am chef de nimic.As vrea sa ma duc la plaja,dar ce fac cu bebe?!

MAMICA FERICITA DE PUI FRUMOS(11.03.2010)
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/
AMR....7KG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ah bine ca mi.ati amintit sa modific si eu amr.ul....mai am 2 pana schimb prefixul , de fapt 1 si ceva

azi dupa amiaza ma duc la cumparaturi, nu.s rfeduceri dar gasesc eu ceva, in timo ce ivan si leo raman la un spectacol frumos cu pocoyo in marime naturala , ...abia astept

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...2kg

Mergi la inceput