Ne rugam pt VICTORIA- M&M mai-iunie 2008 (163)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Noi maine plecam la munte. Cel putin asa sper sa nu mai intervina altceva ca am avut pana acum numai tentative esuate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:


ROBERT


TUDOR GABRIEL

AMELIA GABRIELA

BIANCA MARIA

ANA




Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi!

Belleane, saru'mana pentru mesaj week-end placut la munte!

Desiree, tot cu febra?!!! ce-o fi, mai?! Doamne ajuta sa-i dati de cap! iar sistemul la voi e de groaza, pai pana si in Romanica ai mai multe alternative.

Am vazut un bebe Luca frumos, frumos si dulce de-ti vine sa-l mananci! Alysh, cum ai facut draga mea asa o scumpete mica?!!!

Simona, ma bucur pentru voi ca sunteti multumiti de casute. SA le stapaniti sanatosi! Sper sa nu-ti schimbe iar programul sefa, sa fie om de inteles, pana la urma tot atat muncesti, nu? Bafta!

Ylari, voi ce mai faceti? N-ai mai scris demult...sper ca nu s-a agravat raceala! da-ne vesti (bune!)

Cris e din nou pe antibiotic, de data asta Cedax. Ieri m-au sunat de la gradi sa ma duc sa o iau ca a facut febra si nu-i scade nici cu supozitor. Am luat-o si am si mers cu ea la doctora: are angina pultacee (puroi in gat) cu toate ca nu da semne ca ar durea-o la inghitit. La 6 ore are pusee febrile, chiar daca-i dau antitermic. sper sa-si faca repede efectul antibioticul. Am vorbit la firma si ma lasa sa stau acasa cu ea (ca de gradi nu mai poate fi vorba) dar sa-mi iau concediu medical. Din cate m-am documentat pe net, se poate sa iau concediu pentru ingrijirea copilului bolnav, nu? voi cum stiti?



Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Lumi: Uff, sanatate multa ar trebui sa treaca dupa maix 48 ore febra.Eu nu mi-am luat nicio data concediu medical dar cred ca poate sa-ti dea medicul de familie cu diagnosticul de la pediatru. Si trebuie sa stai pe acasa sa nu vina politia medicala la usa. E gatul rosu fara sa o doara? Sau fara sa vomite? Poate sunt urme de mancare pe amigdale sau de candida de la alte antibiotice. Febra de la amigdalita pultacee este cam 38,3. Tuseste?Are secretii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Belleane, distractie placuta! sa nu va stea nimic in cale!

Si noi ne-am gandit sa mai mergem odata la munte -- initial era planuita o excursie in delta, ca anul trecut, da parca as merge mai degraba la munte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Citat:
citat din mesajul lui BELLEANE

Lumi: Uff, sanatate multa ar trebui sa treaca dupa maix 48 ore febra.Eu nu mi-am luat nicio data concediu medical dar cred ca poate sa-ti dea medicul de familie cu diagnosticul de la pediatru. Si trebuie sa stai pe acasa sa nu vina politia medicala la usa. E gatul rosu fara sa o doara? Sau fara sa vomite? Poate sunt urme de mancare pe amigdale sau de candida de la alte antibiotice. Febra de la amigdalita pultacee este cam 38,3. Tuseste?Are secretii?


A vomitat de vreo doua ori de ieri, nu tuseste, nu are secretii (doar nasuc infundat). Febra a facut si 39.4. Eu nu pot sa ma uit la ea in gat ca nu ma lasa, doctora s-a uitat fortat.

Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Salutare :)

Am vazut si eu bebe nou de Alysh Frumushel, un Vlad mic si impachetat Sa creasca mare si sanatos !

Nici la noi nu s-a practicat impachetatul, mereu ma mir cand vad bebelushi asha, mai ales vara, ma gandesc ca o fi aer conditionat acolo, altfel nu imi explic cum de stau copilashii asa sarmalutze hihi. Tin minte ca mie mi l-au dat dezbracat pe Robert pe piept, acoperit cu o paturica si atat, nici nu l-au spalat in prima zi, au lasat secretiile alea pe el, cica asa e mai bine. Apoi eu l-am imbracat cu un body, sub supravegherea unei tanti, si nu i-am mai pus nimic, era aprilie, el in piciorii goi, dadea de zor din ei cand nu dormea hihi. Ce vremuri ... ce nostalgii

Esme am vazut si eu remorci de biciclete cu bebe, mi se par super!

Cu privire la biciclit... da, mi se pare super cum e aici, chiar si in Bxl ai multe piste, oricum strazile sunt largi si in genere se da prioritate, e safe sa mergi, si tu, si copiii. Si eu eram stea cazatoare pe bicla In Polonia urcam muntii cu biclele si nu va zic cum aratau picioarele mele, zici ca ma batea barbatu Am cazut si intr-o rapa la un moment dat si mi-a venit bicla in cap Am avut atunci juma de picior vanat, arata oribil. In Belgia nu am cazut inca Dar tin minte ca dup ce am nascut, cam la o luna, m-am urcat io vesela pe bicla si cred ca nu ma obisnuisem ca nu mai aveam burta Deci am reusit sa imi daram consortul Am intrat cu bicla in el ... Noah ... biciclista de soi

Piticul vaz ca e destul de stabil pe bicla aia fara pedale hihi Mai nou a gasit el o chestie fun: da repede din piciori, ia viteza mare si apoi ridica picioarele in spate, se apleaca pe burta in fatza si aluneca asa pana incetineste bicla. Chiuie si ii place de numa. Uneori insa ii aluneca fundul si zbang de pe bicla jos, dar s-a prins si stie cand sa se redreseze. La fel, odata a venit in bot, tot din lipsa de indemnare. Acush insa e smecher de smecher

Am vazut poze de lady GAGA mica Mica ??? dar ce zic eu, ce mare s-a facut ... uf, ce mai cresc copiii astia

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Lumi: o sa ii treaca cu antibioticul. Oricum ar fi bine sa-i dai Liv dupa ce termina antibioticul si Biotics acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Simonix: Legat de bicicleta ultima data am mers prin 1999 in Grecia cand mi-am facut ditamai julitura de la o tranta pe nisip. Acum sincer mi-e si frica sa ma urc pe ea desi eram as in materie pe vremuri si nu cazusem vreodata pana atunci. Sper sa se indrepte si pe aici treburile sa putem merge si noi in gasca mare cu bicicleta.
Ce-mi plac mie masinutele alea fara pedale, mi se pare ca sunt pentru vitezomani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

La multi ani Bianca!
Sa cresti mare si sanatoasa!

Esme pai si noi la fel, stam in dubii cu caruciorul ala, ca ni se pare destul de scump, cu ala e mai safe si m-ar lasa si Gabi sa iau copilul, insa nu stiu daca merita. Ca una la mana, vara dureaza aici vreo 3 luni , apoi el e destul de agitat, prefera sa alerge el in toate directiile decat sa stea cuminte sa admire peisajul. Am avut o oferta gratis, cand era el bebe mic de cateva luni insa nu stiam unde sa-l depozitam, asa ca am renuntat. La noi e mare problema cu spatiul de depozitare. Acum imi pare rau, insa oferta nu mai e valabila. Era un tip de carut super, pe care il puteai face carucior de sine statator si puteai si alerga cu el.
La mine problema e de neatentie si de panica. Ma panichez foarte repede si nu mai reactionez in nici un fel, mi se pune parca un val asa pe ochi si nu mai stiu ce fac cand e o situatie critica. Din cauza asta n-am nici carnet. Ca m-am suit cu masina pe trotuar si era sa calc si vreo 2 omuleti.

Eu am mai practicat infasatul pana s-a facut el de vreo 2 luni asa. Nu tot timpul, din cand in cand. Il linistea foarte tare. Se zice ca bebelusii in primele saptamani de viata prefera sa fie infasati, se simt in securitate ca doar in burtica au stat inghesuiti bine atatea luni. Si le procura aceeasi senzatie de invaluire. Majoritatea bebelusilor prematuri de la terapie intensiva erau infasati, dupa ce scapau de incubator. Dar bine, al meu a inceput sa dea din manute si picioruse dupa vreo 2 luni, pana atunci statea ca o legumioara, pe jumatate adormit permanent.

Luminel multa sanatate! Of, numai de copii bolnaviori am auzit iar in ultima vreme. Nepotica mea are varsat de vant si pneumonie in acelasi timp, e la spital cu perfuzii.
Si Patrick era caldicel azi dimineata, nu stiu cat avea febra ca nu sta sa i-o iau. Of, sper sa nu o ia pe urmele lui Coralie. Tocmai acum cand a inceput si el sa manance mai bine, dupa 6 luni de chin cu mancarea.

Desiree sunteti OK?

Simonixa mai facut Bobo varicela?


Mami de pitic Patrick (29.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Citat:
citat din mesajul lui BELLEANE

Lumi: o sa ii treaca cu antibioticul. Oricum ar fi bine sa-i dai Liv dupa ce termina antibioticul si Biotics acum.



Belleane, eu incepusem deja sa-i dau Liv...sa nu i-l mai dau? nu se da in acelasi timp cu antibioticul?!

Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput