Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Dayanara, apa Humana eu o iau de la Sensiblue, sau banuiesc ca au si la alte farmacii. 1.5 litri costa 8.5 ron, destul de scumpa...nu stiu daca au in supermarketuri.

Mami de Radu Alexandru (11.04.2010)
poze noi
Botez Raducu


www.contractionmaster.com/" target="_blank">calculator contractii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

Ellanik pupici lui Geo bulanosul. Colajul acela se face usor in picasa. Spune-mi pls ce homeopate ii dai lui Geo inainte de vaccin si cum. Eu nu i-am facut inca vaccinul de 2 luni Angelei, mai stam putin ca mi-e tare frica de el.

Mihaela deElena Maria (9 aug 2006) si Angela Ioana (21.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Fetele, voi ce metode ati mai aplicat pentru constipatie? Eu nu stiu zau ce sa mai fac, totul se finalizeaza cu un termometru in poponet...I-am luat si lactoza de la Humana, am zis ca suntem salvati cand am aflat de ea, luam de 5 zile si nimic...Debridatul n-are efect, iar supozitor doctorita mi-a zis sa nu-i pun. Am facut masaje, miscare cu piciorusele, comprese, am mancat eu fructe si legume crude... nimic!Mi-e sa de mila cand il vad cum se screme...si-l apuca numai la 3-4 dimineata...

Mami de Radu Alexandru (11.04.2010)
poze noi
Botez Raducu


www.contractionmaster.com/" target="_blank">calculator contractii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

Annya imi pare tare rau pt. Raducu. Din pacate la varsta asta nu prea ai ce-i face. Banuiesc ca papa LP de aia e asa constipat. Singura solutie pe care o vad eu e sa schimbi LP cu un altul care constipa mai putin. Ce LP bea?

Vai fetele observati ce fete cuminti am azi! Am scris o gramada de mesaje.

Mihaela deElena Maria (9 aug 2006) si Angela Ioana (21.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Citat:
Vai, fetelor, ce nebunatice sunteti cand vorbiti de sex si vise erotice si alte chestii ispititoare!

Noi suntem ca si un frate c-o sora, daca am face ceva acuma, am crede ca-i incest, asa ne-am dezobisnuit.
Spre absurd, daca e vreo scena sexuala pe la tv sau aducem vorba cumva, mai ca ne scuipam in san - "Piei, ispita!" "Fugi, drace!" "Vai, noi? Cum asa ceva?!"



Cristina, mamica de George Casian (23 aprilie 2010) si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/


Esti totala, Miria!!!


Mami de Radu Alexandru (11.04.2010)
poze noi
Botez Raducu


www.contractionmaster.com/" target="_blank">calculator contractii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Bem lapte de la Humana, iar cand am vrut sa-l schimb nu m-a lasat dr. A zis ca daca-i place si ia in greuate sa nu-l schimb, ca risc sa nu-mi pape alte formule sau sa faca alergii.

Mami de Radu Alexandru (11.04.2010)
poze noi
Botez Raducu


www.contractionmaster.com/" target="_blank">calculator contractii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Mihaela ii dau Thuya granule concentratie 30.Mod de administrare: cate 3 granule de 3 ori pe zi intre mese.Deoarece se dizolva greu eu le dizolv intr-o lingurita unde storc putin lapte si mestec cu o scobitoare.se topesc greu de tot dar...Se dau cu o zi inainte de vaccin ,in ziua cu vaccinul si o zi dupa deci 3 zile.Iarta-ma ca am explicat asa ca la mucea dar eu asa am cerut explicatiile ca sa nu fac vreo aiureala ca ma stiu ametita.Pup!
Flocea asta mic se uita la Indiana Jones.Si vocifereaza cand stau in dreptul tv ca nu vede scrisul.L-am stins!Teveul!
Dayanara la noi nr 4 sunt pt 7-18 kg.Si cum avem 6900 ....mergeee!!!
Miria misto faza cu frate si sora!!!Si noi mai avem putin pana acolo.Asta pt ca..ba nu-s epilata,ba nu-s atractiva,ba nu-s ready

Fug ca vrea tati sa ne cante la orga.Tzoca suge tzitzi si tati interpreteaza Oda tzatzei triste!

Mamica de George-Theodor

7 Martie 2010

Doamne ajuta!

Eu si bebe il iubim pe tati !Muuult!Pt ca este cel mai bun tatic din lume!

www.flickr.com/photos/9821718@N07" target="_blank">Pozici si nu numai...
Poveste fara sfarsit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2anke spune:

Am luat si eu apa de la Humana (la noi 95 centi la DM) dar scrie pe ea ca dupa 2 zile ce ai deschis cutia trebuie sa o fierbi . Si cum noi nu bem LP am cutia aproape plina.
Legat de vorbire in mai multe limbi, noi am vorbit de la inceput cu Lucas numai romaneste si apoi taica-so a inceput in germana. E drept ca a inceput tarziu sa lege propozitii (in rom), pe la 3 ani. De cand merge la gradi vorb bine germana, le mai amesteca la inceput. Acuma de multe ori eu il intreb in romaneste si-mi raspunde in germana. Dar cand mergem in Ro sau vin aici bunici isi revine bine cu lb romana.
Va pup pe toate, abia apuc sa va citesc dar sa mai scriu....

Anca cu Melina Isabel (28 Martie) si Lucas 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Am scris un mesaj kilometric si l-am pierdut, imi vine sa urlu!!!

Ma plangeam ca nu stiu ce sa ma mai fac cu Jodie, ca de ceva timp face zilnic crize si mai nou cand pun mana pe Jane, mai ales seara incepe sa urle, nu asculta absolut nimic din ce i se spune si este foarte agresiva -- loveste, tranteste si mai nou vorbeste urat, mai ales cu mine, ma face proasta si rea (de unde Doamne iarta-ma o fi invatat asa ceva...) Si incerc sa petrec cat timp pot cu ea, citim, azi am mers la balet... of, of, of... in seara asta eram la mine in pat si a refuzat sa spuna rugaciunea (regula de la care nu ne abatem, avem putin reguli, iar asta este una dintre ele) asa ca i-am zis ca nu poate dormi la mine in pat pt ca ea fara rugaciune nu e protejata si nu vreau sa dorm cu ea. Am intrebat-o daca spune, a zis nu, asa ca am luat-o in brate si am dus-o in pat. A adormit plangand si zbierand saraca si io stau si ma intreb daca a inteles ce am vrut eu sa ii transmit (ca fiecare lucru are consecinte) sau o fi inteles ca ma-sa nu o iubeste decat cand e ascultatoare...

Mai scrisesem si 1000 de raspunsuri... din ce imi amintesc...

Carmen -- poze pun abia cand vine Coleman in weekend, ca el a ramas in Beijing in business trip.

Dayanara -- mersi de poze si video, apreciez f mult ca te-ai deranjat sa le pui undeva pt mine. Si voiam sa te intreb pe tine si pe Miria -- daca aveati lapte de a trebuit sa luati pastile, de ce nu ati alaptat?? Credeam ca nu ati avut... sa nu va suparati, ma roade curiozitatea...

Gaby -- stiu, stiu, vad ca m-ai luat la ros pe messenger, pozele cu ergo...acum le incarc daca nu se trezeste pitica.

Va pup

Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ella da imi aduc a aminte de talia 4 la pampers, i.am luat lui ivan cand avea 14 luni si eram in romania, l.am trimis pe leo si cand am vazut cu ce vine l.am certat...zice nu.s altii, astia sunt de la 3 luni la 80 de ani :))
dar oricum sunt buni, ei nu cresc in latime asa mult si e si normal sa le vina bine

freedelia eu nu vreau sa spun de ce am alaptat sau de ce nu, daca te roade curiozitatea iti las mesaj pe yahoo mess, dar nu stiu daca tu esti cea din lista

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...4kg

Mergi la inceput