Stimulare ovariana cu ova-mit/clostilbegyt(12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonali

foarte frumos, alinaoprea! te asteptam cu vesti bune ca sa desfacem o sampanie !! pt ziua 12 eu spun ca e f bine...sa ne tii la curent si pe noi...ma gandeam si eu la un moment dat la IA, nu prea stiu cum se procedeaza, adica banuiesc eu...dar despre cost, tehnica si altele...nu prea stiu. tu unde o sa o faci?
pup!! si sa fie totul bine!!


simonali sigur ca o sa va tin la curent.
Procedura e f simpla,se prepara sperma si se introduce in uter la 36 de ore de la injectia cu pregnyl.
Sansele sunt putin mai mari decat la un contact sexual,tocmai din cauza prepararii spermei si de-asta am ales sa fac IAS,pt. ca in afara de problema ovulatiei la mine,nici spermograma sotului nu e f stralucita.
Voi face aceasta inseminare la Giulesti,unde costa 200 lei si tratamentul m-a costat inca vre-o 150 lei (asta in afara de atentiile pt medic).
Ca o comparatie...la Medsana am facut acum 2 ani si costa 1800 lei numai procedura...fata de 200 la Giulesti e ceva nu?
Daca mai vrei sa stii ceva i-ti raspund cu placere.


Alina in asteptarea unei minuni de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

[quote]citat din mesajul lui pufoasalaura

felicitari! frumos folicul,dar mai tb sa astepti vreo 2 zile, pana ajunge la minim 20 mm pentru a putea face pregnyl.cel putin asa stiu eu...



pufoasalaura foliculul avea 17,6 luni din la ora 8 si eu voi face pregnylul marti seara la 21.
Asa a calculat medicul...ca va ajunge la 20.
Pupici si multumesc pt sfat.

Alina in asteptarea unei minuni de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

draguta eu nu am avut nici o jena,nici o greata de la stimulare,si dupa cum v-am mai spus am facut la FIV stimulare mult mai puternica decat la inseminari...depinde de organism,de gradul de perceptie al durerii....eu una se pare ca duc mult

galliciana si simis va multumesc pt. urari.

Va poop pe toate si sa auzim de bine.

Alina in asteptarea unei minuni de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

si de prestat nu ti-a spus dupa 36 h.de la administrarea pregnyl?

Citat:
citat din mesajul lui ALINAOPREA

[quote]citat din mesajul lui pufoasalaura

felicitari! frumos folicul,dar mai tb sa astepti vreo 2 zile, pana ajunge la minim 20 mm pentru a putea face pregnyl.cel putin asa stiu eu...



pufoasalaura foliculul avea 17,6 luni din la ora 8 si eu voi face pregnylul marti seara la 21.
Asa a calculat medicul...ca va ajunge la 20.
Pupici si multumesc pt sfat.

Alina in asteptarea unei minuni de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufoasalaura

si de prestat nu ti-a spus dupa 36 h.de la administrarea pregnyl?[quote]citat din mesajul lui ALINAOPREA

[quote]citat din mesajul lui pufoasalaura

felicitari! frumos folicul,dar mai tb sa astepti vreo 2 zile, pana ajunge la minim 20 mm pentru a putea face pregnyl.cel putin asa stiu eu...



pufoasalaura foliculul avea 17,6 luni din la ora 8 si eu voi face pregnylul marti seara la 21.
Asa a calculat medicul...ca va ajunge la 20.
Pupici si multumesc pt sfat.

Alina in asteptarea unei minuni de

[/quote 72 de ore inainte de IA nu e voi sa prestezi ...trebuie sa se adune gigei

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia29 spune:

Buna ,sunt noua pe aici si sunt si eu tot o aspiranta de vreo cativa ani dar nu imi pierd speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia29 spune:

Si eu am facut stimulare cu citrat de clomifen cei drept am ovulat sa finalizat cu o sarcina dar nu a fost sa fie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

camelia, imi pare rau, cate luni ai facut de stimulare pana ai ramas?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia29 spune:

A fost prima stimulare din viata mea si nu ma asteptam sa raman din prima luna,eu am am luat niste pastile ptr stimulare dar nu din ro si cred ca au fost prea puternice ptr ca pe prospect scria ca exista riscul de 2% unei ectopice si tocmai eu a trebuit sa ma incadrez in cele 2%, asta ma omoara psihic ca nu inteleg de ce tocmai eu?Oare clomid si clostybegit reduc riscul de ectopica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

camelia nu stiu sa-ti dau un raspuns, nu stiu care e diferenta dintre ele

Mergi la inceput