Stimulare ovariana cu ova-mit/clostilbegyt(12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinushali

galliciana multumim pentru cap. nou .simis fff buna cafeaua, sa stii ca pe mine ma doare burta ca nu pot dormi nici pe spate nici intr-o parte si nu mai zic de mijloc

Nu stiu daca de la duphaston ma dor, ca am citit prospectul si acolo scrie ca este folosit si in sindromul premenstrual, lucru de care eu sufar; nu vreau sa-mi fac inca sperante.

Va -acesc pe toate si poate ne vedem la odisee cat de curand

Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

http://lt1f.lilypie.com/8BHfp2.png


sa stii ca si pe mine ma durea tot prin interior, sa nu mai vb de mijloc....., mai ales ca, atunci combinasem cu branca ursului...... pana s-a obisnuit organismul, ma tavaleam de dureri.... nici pe scaun nu puteam sta!!
si acum am ramas cu sechele, dorm cu perna la burta si la spate, cand e cazul......daca e printre primele luni, sau prima luna de duphaston, e de inteles!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

Citat:
citat din mesajul lui draguta

neata fetele!

astazi sunt ziua 16 si m-am trezit in durere de ovare, nu pot sa spun ca numai astazi dar m-a luat de diineata durerea, am durere de ovare din ziua 13

voi ati avut asa cele care ati facut stimulare?

va pe toate si va astept cu cele mai bune vesti si cu teste +


uffffffffff,nu pomeni, in prima sau a 2 a luna de closty, nici in pat nu am putut sta, atat de tare m-au durut, d-apai restul.....
durerea era crescanda.....bafta multa,si tie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

vesti bune??????
sora noastra tocmai a nascut ieri, la ora 6 2 fetite super frumoase, gemene, grasunele, pt 2, de cate 45 cm!!! super!!! sa aiba viata frumoasa, si sa isi bucure parintii in fiecare clipa!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

sa le traiasca fetitele!!!

sa fie sanatoase si sa aibe numai bucurii din partea lor

mmamica lor a ramas gravidutza cu tratament?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleb_2004 spune:

buna alinushali , eu iau 2 closty pe zi si nu mi-au crescut dar probabil din cauza ca nu le-am luat pe amandoua odata ci 1 dimineata si 1 seara :( mai incercam si luna asta , apropo eu am si ovare polichistice probabil din cauza lor :( bafta multa si tie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

va scrisese aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=151476&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Buna dimineata! ce matinale sunteti... sau eu sunt mai lenesa?!
Alinaoprea iti tinem pumnii !!!
Draguta sa sti ca si eu am avut dureri de ovare cateva zile de abia stateam in picioare, dar eu ma gandeam ca inseamna ca sigur se produce ovulatia. Oare erau numai de la closty?
Galliciana sa ii traiasca printesele si sa ii aduca numai bucurii!
toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Simonali ma bucur ca esti optimista! Asa trebuie sa fim toate!
Eu am luat brinca ursului si mladite de zmeur vreo 3 luni pentru cresterea uterului si sa sti ca a avut efect adica a crescut de la 4.2 la 4.8 asa ca ar trebui intradevar sa fie sansele mai mari.
si iti tinem pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

felicitari! frumos folicul,dar mai tb sa astepti vreo 2 zile, pana ajunge la minim 20 mm pentru a putea face pregnyl.cel putin asa stiu eu...

Citat:
citat din mesajul lui ALINAOPREA

Buna fetele,

Eu am fost azi la eco si sunt tare fericita.
Am pe OD in folicul de 17,6,ceea ce e f bine pt. ziua 12.....nu?
Endometrul era cam micutz,de 6,8 si mi-a dat sa iau cyclo-proginova numai pastilele albe (2/zi) pana joi dimineata cand fac inseminarea
Maine seara la ora 21 fac pregnilul si sa speram ca se lasa cu .
Sa-mi tineti pumnii!
Va -acesc.



Alina in asteptarea unei minuni de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

felicitari ptr.bebelusi...
de vreo 2 dimineti ma trezesc cu o jena in zona ovarelor ca si cum ar vrea sa vina menstruatia, si eu nu vreau sa vina. e normal, ca aprox.aproape de terminarea stimularii si in asteptarea rezultatului sa am acest disconfort? vine sau nu vine?

Mergi la inceput