Cu dragoste din Iasi (96)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, Iustin!

Va ofer o ....

Citesc discutiile despre gradinita de vara... anul asta, avem program pana la 1 august si apoi intru si eu in concediu.... dar de la anul.... venim si noi la Gradinita de vara.... ca nua am cu cine sa o las....

Carmen, ma bucur ca e bine Alex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

IUSTIN sa cresti mare si fericit! si sanatos si sa iti implinesti toate visele! La multi ani!


Multumesc Oana , arat mai departe mesajul tau.
Alex face engleza pana in iulie, pe 3 iulie are examen, apoi speram sa nu uite ce a invatat deja pana in septembrie!... deci ar fi binevenita conversatia in engleza...
Noi inca nu stim daca va dori sa doarma acolo, insa daca va dori... el numai doarme la pranz de 1 an si 6 luni deci nu stiu daca ar dormi, sa nu ii deranjeze pe ailalti...
Sincer, ma bucur ca nu ai nici o Ada!
Lacramioara suntem bine cu totii, multumim .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

si eu multumesc, Oana.

deci cu 200 de ron pe luna pot sa-l aduc la cursuri de:

L - sah; arta-fantezie
M - dans
Mi - micii exploratori
J - dans
V - micii exploratori

?

am calculat 50 ron/luna/curs

ar fi cate o ora in fiecare zi la programul de mai sus, mai putin lunea cand ar fi doua ore?




Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

LA MULTI ANI IUSTIN !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Fetelor vin si eu cu o intrebare pentru mamicile de fetite(zic eu ca la baietei e simplu... zici ca nu e pentru baieti.... desi la unii nu merge): Cum explicati printeselor ca fardul de pleoape... etc machiaj, lac de unghii nu sunt pentru varsta lor.... ???????????? Ma dispera Stefania sa o dau si pe ea... cu fard, cu ruj, lac, cu crema... cu demachiant.... Si mereu cand ii spun ca nu sunt pentru ea ma intreaba de ce eu am voie si de multe ori ii dau niste explicatii care si mie mi se par stupide....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Oana si pe mine ma intereseaza cursurile de dans si sah dar dupa 1 iulie.Inca odata felicitari pentru activitatile pe care le faceti si bafta multa!!
Lacaramioara a mea de pe la 2 anisori vrea sa aiba si ea "sutineu" ei adica sutien...si de atunci i-am zis ca sunt lucruri pentru mame si lucruri pentru fetitze(inspiratie de moment)...asa ca avem chestii de machiaj separate...pentru mame si fetitze....adik strugurel de la nivea pentru copii, lac de unghii doar pentru pedichiura si exclusiv vara cand poarta sandalutze,lapte de corp nivea baby....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns connie1974 spune:

Carmen, noi facem baschet la scoala 15 la gara. sunt grupe de mari si mici. http://baschetclubjunior.yolasite.com/
Suntem interesati si noi de cursuri, Oana, dar trebuie sa vorbesc cu el sa il conving sa stea. Mi-ar conveni mai mult program prelungit, sa stea acolo si sa manance, decat sa il duca bona, sa platesc in doua locuri. Imi plac activitatile, chiar as vea sa il aduc. Perioada de acomodare ce inseamna? Cate ore, trebuie sa stea cineva cu el, cat costa?
Am fost si noi in excursie cu gradinita, vineri, la Suceava, a fost frumos, cam obositor, dar s-a simtit bine.
Va pupicesc, acu ma pregatesc de afara ca vad ca e frumos.

Constanta si Calin
Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre
www.calendare2010.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Buna seara,
imi cer scuze dar daca puteti, spuneti-mi,va rog, unde se face TT langa Hala Centrala? Sau la Hala Centrala...
Eu stiam de Laboratorul Synevo dar pe net am gasit ca e pe strada Cloasca ,nr. 8 ...
Nu sunt din Iasi..am fost doar studenta acolo.

Va multumesc mult !
Sanatate si numai bine !

Gabriela
13+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Salutare.
Ma puteti ,va rog, ajuta cu o info?Stefan va avea serbare pe 14 iunie si am nevoie de urechi de iepuras si o codita.Stiti de unde as putea cumpara?Educatoarea nu vrea costum de iepuras din cauza caldurii.
Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o sau un frappe....

Noi ieri am fost la nasii ei la gradina si cu greu am luat-o aseara acasa.... Erau multi copii, leagan... si o fericire pe ei.... cum sa o rup eu de acolo... Abia cand a vazut ca se intuneca a zis in sfarsit ca vrea acasa.... pana atunci o rugam si nimic.... Ce-i drept nici pe mine nu ma prea atragea plecatul.... Ca acolo e tare frumos....


Mergi la inceput