Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici21

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Naty bine ai venit in club. Sa iti creasca mare minunea!

Eu zic sa nu iti faci probleme referitoare la greutate si inaltime atata timp cat ai un copil vesel.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

O,o lume noua...bun venit in grupul nostru Naty si Nadia - Ana
bun venit si voua Histamina si Sebastian Nicolae
Sper sa va simtiti bine alturi de noi.
Bine ai revenit si tu Crislo ma bucur ca sunteti bine.
Jo ma bucur ca si la voi controlul medical a fost ok.
Noi o sa mergem la medicul de familie saptamana viitoare in rest noi la alti doctori nu am fost(doar cel pediatru) ,poate am facut rau ...s-au poate nu a fost nevoie ca nu ne-a trimis nimeni nicaeri iar asa de capul meu nu l-am dus.
Va aveti grija de voi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Valy, pt voi! Voi ati fost mai mari decat noi. Poate chiar nu a fost nevoie de contoale. La noi, eu ma bucur ca am facut toate controalele. Asa macar stiu cum e Karla. Daca stau sa gandesc la rece fara o stea foarte norocoasa strengarita mea nu ar mai fi fost.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adenuti spune:

buna mamici de esente tari
am mai intrat si noi sa va spunem despre noi si sa incurajam tinerele mamici .
esentele noastre sunt niste luptatori si eu cred ca daca suntem optimisti si gindim pozitiv totul va fi bine .
sa va aduc aminte despre noi .
am adoptat un baetel care la nastere a avut 1400kg ,43cm apgar 5 .
mi-am facut si eu citeva ginduri dar refuzam sa cred ca va fi ceva rau
am facut un control la ochi si un consult superficial la neuro .
mi s-a spus ca totul este bine si asa a si fost .
acum la aproape un an ,pe 26 octombtie face un an ,avem 9500kg ,72cm , mergem tinut de-o minuta (facem si citiva pasi singurel) zicem doar tata ,caca , nu mergem deabuselea mai mult ne tirim ridem cu pofta ,avem 2 dintisori si suntem cam agitat nu prea avem stare .
pup toate esentele tari si mamicile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

noi am luat 1,500 kg in luna si jumatate de cand suntem acasa si am crescu 7 cm.
ne tremura barbita,dar luam Ca.sesizam diferenta dintre lumina si ituneric,auzim f bine,dar avem o problema:sugem non stop.am lapte,multumesc lui Dumnzeu.am facut proba suptului si papa lapte.de la 20 la 2 noaptea are mici pauze.la 4 ma mai scoala o data, apoi la 6 si 8 dim.doarmepana la 10.30 .dupa aceea suge iar pana la 14, cu pauze de somn,ca de obicei.
am slabit 14 kg.inca incepe greutatea mea cu 4....cnd ajung iar la 39 de kg,la 1,60 m,nu stiu ce sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Histamina, de ce e o problema ca suge nonstop? Foarte bine, asta stie sa faca acum. Va veni o vreme cand nu va mai suge si o sa iti lipseasca asta! Eu am avut zile cand stateam si 12 ore cu Karla la san. Imi e dor de vremurile acelea!
Nu il mai chinui cu proba suptului. Daca ia in greutate inseamna ca ii ajunge laptele. Bucura-te ca ai lapte si savureaza momentele acestea caci trec repede si nu se mai intorc.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

joklk multam fain.
eram nedumerita ca, la 2 luni si o sapt nu reusesc nicicum sa ii fac un program de supt,asa cum mi s-a spus la dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Lasa programul ca nu e robot. O sa isi faca programul singur in timp. Acum va invatati unul cu altul. Lui la san ii e cel mai bine. Acolo e mancarea, bautura, e caldura ta, e mirosul tau, e mama. Si momentan de asta are el nevoie. In timp se va creea un program la care tu te vei adapta. De acum el va face de fapt program. Inca un pic si va renunta sa se mai trezeasca noaptea. Si daca il alaptezi te rog nu ii ma da nimic altceva (apa, ceai...) pana la sase luni.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Fetelor, vreau sa va intreb daca voi le dati piticilor pastilute cu flour pt dantura?



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

multam joklk.
nu ii dau nimic,decat laptic.aseara mi-a mancat record 120 ml mulsi.
acum sunt un fel de salteluta pt el, pt ca sta numai la mami in brate si mami il pupa si il mangaie non stop .

e f frumos puiutul.

Mergi la inceput