Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (115)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

'neata delfinariu
rodyka, multumim de cafea..yami azi chiar am nevoie.
Delfinasul a miscat mult aseara si m-a lovit in toate partile pana pe la 12 noaptea cand am reusit sa adorm. Seara e uneori foarte agitat. Dimineta ma trezesc la 6 de zici ca is ceas....umblu prin bucatarie...mi se face foame, mananc putin si adorm la loc iar printre suturi de bebe. M-a trezit mama pe la 8 cu telefonul sa imi zica ca pleaca cu fata in oras.
Acum astept sa faca sotul micul dejun..apoi bem cafeaua si bagam munci. Abia spre dupa-amiaza ma duc la medic.
Carmen hai sa bag si eu detalii din camera de bebe si a Alexiei cumva:
Noi avem camera roz cu alb varuita, avem si niste floricele roz ( lampa de perete) si perdea roz pal cu broscute verzi si palarii roz ceva in genul. Mobila e toata alba si asa va fi si patutul lui bebe ca e din set. Covorul e unul roz cu niste maimultele, desene ce-o fi si am vazut ca e si pe verde la fel si a-s mai lua unul. Ma gandeam ca lenjeria lui bebe sa o i-au verde cu crem, alb ceva in conditiile am verde pe perdea, broscutele de la masuta lui ale si poate si inca un covor. O sa pun si niste poze....cu ce e acum ca sa iti faci o idee.Pe jos e parchet natural de fag..in ape asa. Daca pana acum sa zicem ca stiu sau asa mi se pare nu stiu ce culoare sa i-au draperiile. E o camera cu mult soare si imi trebuie neaparat draperii. Ai idee? O sa pun si ce poze am din iarna cand ne-am mutat ca sa iti faci o idee.
crissy77, hai mai chiar asa s-a ajuns cu scoala?!
Eu pe Ale o am la o gradinita particulara si deocamdata nu-mi bat capul cu alte inscrieri etc.
In Bucuresti se anunta o zi taree calduroasa....of...

Larisa 31+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 9 saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata

azi facem 34 sapt

Crissy auzisem si pe la noi ca la gradi copiii se inscriu cu cel putin un an inainte

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

am uitat sa va zic cum sta bebe mic, ca ne-a zis ieri la eco...

cu caputul jos, inspre dreapta, funduletul in stanga si piciorusele sunt undeva in dreapta...ca o bate pe mami cand sta pe dreapta ca nu ii place deloc

asa pe stanga stau pe funduletul lui

Bulina 34+ cu poznas

AMR 6- pana il tinem in brate pe Andrei Ioan

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!


asa e pozitionat si Matei ...inainte sa stiu chiar ma miram ca simteam miscarile mai puternice doar in partea dreapta (de fapt acolo sunt piciorusele)...si ceva miscari mai slabute in jurul buricului (acolo sunt manutele)


Oana 34+ - Matei


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Neata burtici

Sunt tare fericita ca am ajuns la 34 saptamani; mi s-a luat o piatra de pe inima.
Bebelina mea sta cu picioarele pe ficatu' lu' mami. Dimineata joaca step pe ficatel si fireste ca mami se simte tare rau; noroc ca se misca spre pranz si ma simt si eu mai bine.

carla, cat te mai tin in spital?

racusor, ma bucur ca bebica e bine. Sa mai stea la mami in burtik cateva saptamani sa se faca mare.

Marti mergem si noi la eco. A trecut o vesnicie de cand am vazut fata.

A! Ca vorbeati despre . Am avut parte de ... dupa multeee saptamani. Fetele care nu aveti interdictii, ati observat vreo schimbare referitor la orgasm? Parca nu mai e asa puternic? Sau mi se pare mie?


34+
Vine o Rebeca Stefania!Doamne ajuta!
Inca cel putin 4 saptamani! Dar nu mai mult de 6 !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

oana si racusor, fix asa statea si al meu acum 3 saptamani la eco. Dr a zis ca nu prea are loc sa schimbe pozitia de tot...e si pozitia de start... Tot asa loveste in dreapta tare si nu ma lasa sa stau...mai mult pe stanga.
Adriana, ce putin mai ai si tu. Orgasm...ce e aia?

Larisa 31+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 9 saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

oana, adriana felicitari pentru cele 34 saptamani

Bulina 34+ cu poznas

AMR 6- pana il tinem in brate pe Andrei Ioan

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

larisa, la cat de nf eram ... cred ca ma facea doar din vorbe.

Hai ca spun numai prostii....


34+
Vine o Rebeca Stefania!Doamne ajuta!
Inca cel putin 4 saptamani! Dar nu mai mult de 6 !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Pai Larisa tu esti profi!!
Verdele merge daca schimbi draperia si covorul, eu l-as lua insa cu forme geometrice sa contrasteze cu jucatiile de pe pereti, linii cuburi, samd, si atunci e spatiu pt ambii nazdravani, ca sa nu te gandesti ca mandra ta frumoasa cand va vedea ca faci camera ei va cere sa stea si ea acolo cu bebe! Si verde cu roz e frumos!!
Eu am aplicat la draperii pe exterior un material care nu lasa soarele sa intre, e bezna in dormitor toata ziua, dar sa il cumperi separat si sa mergi la o croitoreasa ca asa complet e imens de scumpa draperia!
Astept pozici sa vad poate nu am inteles bine, sa-mi zici si ce metri patrati ai!
Eu ador mobila deschisa, nah, ai intrat si tu in febra degeaba te-ai tinut tare

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
30+ cu
AMR 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Draperiile albe sau alb cu verde, dar sa le faci tu, sa nu innebunesti cautand

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
30+ cu
AMR 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Adriana , Oana felicitari!!
Orgasm substantiv comun simplu, singular, neutru, caz nominativ functia de subiect

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
30+ cu
AMR 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarmenAlbu

Carla pt ca ai pereche intr-o singura camera, tre sa alegi o tema unisex, adica poti sa lasi zugraveala alba si spre exemplu pui stelute pe nuantele lenjeriilor, ca sa nu fie pe urma prea incarcat, stelutele chiar le puteti face voi si nu multe!


va invidiezzzz, da' in sensul bun al cuvantului ca discutati de cum amenajati camerele...si mie imi place bej/maro+albastru
..da lasa ca ajung eu si la 4 camere(...am pretentii la 3 nu ma mut decat la 4 )

Carmen asteptam poze cu camera printesei

Racusor mie imi place ursuletul pt perete
Citat:


Oana inca incerc sa dau de pozele tale profi si nu reusesc, ma ajuti cand ai vreme?


Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
30+ cu
AMR 9+


pozele le gasesti aici
http://picasaweb.google.ro/iul.aug2010/Ooana#5475858776485824082
...deocamdata doar 3, restul saptamana urmatoare


Oana 34+ - Matei


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput