Clubul BRASOVENCELOR (11)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ildyqo spune:

hello fetelor,

am revenit si eu. am fost la mare, a fost frumos dar din pacate, gata. blanca s-a obisnuit f.f. bine cu apa si acum ar fii momentul sa insist cu cursurile de innot. in primavara a fost si nu i-a placut dar acum probabil ar fii incantata dar plieaca 1 luna la tara (daca o sa reziste atata). sunt astfel de cursuri pe timpul verii? stiu ca voi aveati copii la innot, desi ai vostrii sunt mai mari.

o alta intrebare. vreau recomandare pentru un oftalmolog bun de copii. stie cineva? asi prefera cabinet care accepta trimitere de la dr. de familie, pentru un consult. daca e ceva mai complicat sunt dispusa sa dau si bani (ca sa stiu sigur ca nu depinde de asta sanatatea copilului), dar pentru inceput asi vrea cabinet care lucreaza cu cas.

voi pe unde va duceti in concediu?

Ildy Blanca Andreea (16.06.06) si Raul Felix (7.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Bun venit, Ildyqo! Mare bucurie ca fetitei ii plce apa, balaceala si inotul sunt sanatate curata pentru trup si suflet! Profesorii de inot tin cursuri si vara, alege unde vrei sa faca fata cursurile si iei numere de telefon de la receptia bazinului respectiv. Alegi instructorul cu programul si pretul care iti convine tie. Si...gata! Fata invata sa inoate!
Oftalmolog de copii care imi place e dr. Ioana Apatachioaie. Consulta si in Policlinica de copii, deci cu trimitere e gratis. Du-te cu incredere, isi face treaba bine si cu bani, si fara. Succes!
Despre concediul nostru....mai bine tac, pe recesiunea asta Disneyland este sfidare!!!


Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildyqo spune:

merci pentru raspuns.

cu innotul: mie cel mai aproape mi-ar fii bazinul de la gara dar eu nu am mai fost acolo de ani de zile, cum mai e ? e decent sau mai bine caut alta locatie? unde ar mai fii?

Ildy Blanca Andreea (16.06.06) si Raul Felix (7.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Noi n-am mai fost la gara de doi ani, dar nu s-a renovat intre timp, so...banuiesc ca e tot cah! Era frig, cu dusuri semi-functionale si destul de mizer vestiarul pentru copii/parinti care participa la cursuri. Poate a fost cineva mai recent si stie mai bine, eu, deocamdata, acolo nu mai merg.
Cel mai tare e la Paradisul Acvatic, dar scumput. Mai e o piscina mica prin Sacele unde se tin cursuri pentru copii mititei. Se mai tin la ARO, dar tot scumput, mai ales daca aduni si taxa de parcare. Piscina de sub Tampa, la Agrement e renovata si am avut o surpriza tare placuta cand am fost. Si acolo sunt instructori. Poate mai sunt si altele, eu pe acestea le stiu, poate mai completeaza fetele cu informatii.
Astept sa ne povestesti cat de mult ii place la inot!
Toate bune!

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildyqo spune:

multumesc mult pentru informatii.

deocamdata este plecata cu bunicii la tara. sper sa nu-i treaca pana atunci cheful de balaceala si s-o iau cu ea de la inceput. in primavara a fost in sacele, f.f. convenabil. veneau la gradi dupa masa de pranz, o duceau o aduceau tot la gradi dar a fost 1 singura data si nu a mai vrut. sa vad acum, sper s-o conving. tare mult asi vrea.

Ildy Blanca Andreea (16.06.06) si Raul Felix (7.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Are cineva cunostinte la CAS Brasov? Daca da, va rog sa-mi dati PM.

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Neata!

Ce liniste si pace aici! Ce noutati aveti? Incepeti scoli, gradinite?

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

A venit toamna, a inceput scoala/gradinita... Nu s-a intors nimeni pe aici?

Un buchet de flori de toamna pentru toata lumea!

Sau ar trebui sa pun niste borcane de zacusca?

Nicoleta, as avea o intrebare. S-ar putea sa ma trimita firma in delegatie in Viena (inca nu e nimic sigur) peste vreo luna, doua.

Sper sa ne intalnim daca ajung pe acolo.

As vrea sa o iau si pe fiica-mea. Exista vreo posibilitate sa o dau o saptamana - doua la vreo gradinita sau ceva asemanantor? Nu stie germana, a facut ceva in grupa mica si mijlocie, dar in ultimul an nu a mai facut. Nu imi fac insa griji, invata repede.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Buna, fetelor. Poate ma ajutati si pe mine cu o informatie. Din spusele unei prietene de-ale mele, acum vreo 3-4 ani era un magazin cu haine de gravide in Brasov, prin/pe langa Piata Sfatului. Aveti idee daca (mai) exista si, daca da, pe unde e? Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Servus!

Ce liniste pe aici!

In vacanta banuiesc ca v-ati plimbat mult , acum au inceput scolile/gradinitele....

Si noi am inceput gradinita!
Greu tare cu trezitul dimineatza!

Am reusit sa-i umplu timpul copilului ....ca anul trecut a fost prea relaxat
Merge la inot (cu bunica, dar se tin de program) , la tenis, la germana si la Fastrakids.
Deocamdata ii plac toate!
Probabil ca pe iarna inlocuim tenisul cu ski!

Ati fost la circul asta ce este acum in oras?
Impresii? e ceva de capul lui sau iar dau o caruta de bani si ne plictisim acolo!

Sanziana esti la Viena? S-a concretizat delegatia?

diuna ce mai faceti?

Nicoleta cum mai e viata la Viena?


Mergi la inceput