Clubul BRASOVENCELOR (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Multumesc, Ligia. Imi fac drum pe acolo si intru, daca o mai fi. Va tin la curent!
Eu nu prea m-am gandit la planuri de vacanta, nici n-am avut vreme, dar acum mi-ai adus aminte, Ligia, ca si @dianabv avea ceva atelier creativ pentru copii, foarte fain, poate mai intra si ea sa ne dea detalii.
Va pup acum,ma grabesc.

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianabv spune:

salutare
raspunde repede!:)
chiar ca nu mai intrasem de multisor, si cand intru imi vad numele in ultima postare!
cercul creativ l-am oprit, dar am o prietena buna care imi mai aduce copilul ei si inca 2,3. putem mari un pic cercul asta, e miercurea de la 4 jumate deocamdata, in cartierul tractoru'.
daca se aduna 3, 4 copii mai fac un grup, pentru mine e indiferent cand in timpul saptamanii.
diuna, tu stii de unde sa faci rost de numarul meu:)
id meu de mes este diana.porutiu

si ca sa va mai spun 2,3 vorbe despre noi, eu sunt tare suparata ca nu se mai tine watumi, un frumos festival care se anuntase pentru iulie, cu surle si trambite... si nu se mai tine din lipsa de fonduri!
copiii sunt bine, terminam clasa a patra si a treia, si puiuta mica sta mai toata ziua cu mama ca eu am inceput serviciul...

pupici
diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

dragelor, maine de 1 iunie va asteptam in fata prefecturii pentru un protest spontan...
Motivul: reducerea indemnizatiei cu 15%.

Va rog sa va anuntati si prietenele care ar putea fi alaturi de noi, parinti, bunici care sa ne sustina in aceasta cauza.

Va fi si frumos...deoarece este 1 iunie, ziua copilasilor nostrii, vom imparti baloane.
Nu se va scanda, tipa,nu se va vorbi tare si urat...avem copii mici langa noi!


Va asteptam!

Prefectura orele (10:00 - 12:00)

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Camy, cum a fost la protest? S-a adunat lume? Nu stiu daca a fost cea mai buna ora, pentru ca nu puteau merge si cei cu serviciu.

Ligia, da, si noi regretam FTK. Eu chiar ma gandesc ca in vara sa mearga o saptamana in Bucuresti la niste rude sa faca macar cursul de vacanta. Vom vedea. Mai ales ca s-ar putea sa fiu si eu in delegatie in Bucuresti o perioada mai lunga.

Diana, si eu am fost foarte dezamagita cand am vazut ca nu se face Watumi. Mi-a placut atmosfera de anul trecut, iar acum vroiam sa particip si eu.

Nicoleta, ti-o trimit pe fiica mea o saptamana sa invete germana ? Pot propune la schimb romana, dar pe asta o stiu copiii tai, eventual franceza sau engleza.

Diuna, bafta la licenta si felicitari pentru cel mic.


Inca nu am programat activitatile de vacanta din cauza ca mama e ocupata mai tot timpul cu un unchi batran care nu se mai descurca singur, asa ca nu mai are cine sa ii duca pe copii la diferite activitati.
Vreau neaparat sa mearga la inot, in rest, vom vedea. Deja stau pe afara pe strada si se joaca cu copiii, deci nu se mai plictisesc. Sper sa invete sa mearga pe bicicleta si role.


Fiice mele ii place foarte mult sa alerge. Ma gandeam sa o dau la atletism, dar nu stiu unde. Stiti vreun club unde ar putea merge? In afara de scoala sportiva eu nu stiu si nu o voi da acolo la scoala.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Sanziana, poate face atletism la scoala sportiva si ca extern. Si multumim de urari!
Hi, hi...Nicoleta, cred ca ai mei nu pot invata germana intr-o saptamana...Ii poti tine la Viena toata vacanta????

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Hai sa va explic: la noi in familie germana stiu sotul si Stefan. Hai mai bine sa vi-l trimit pe Stefan, ca sotul nu poate lipsi de la serviciu. Si fiindca Stefan ii va invata germana pe ai vostri, imi sunteti datori: asa ca vi-l trimit si pe Matei (pe el ol puteti invata romana). Deal? Si nu chiar toata vacanta, ca este inscris aici la niste cursuri de vara...

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Gata Nicoleta, am pregatit camera pentru Stefan si Matei. Cand vin?
Diuna, daca vrei sa ii vizitezi, vino cu mancarea .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Am retinut, deci brasovencele devin vorbarete cand este vorba de afaceri !

La Viena este friiig si plouaaa! 11 grade!

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Citat:
citat din mesajul lui sanziana72

Gata Nicoleta, am pregatit camera pentru Stefan si Matei. Cand vin?
Diuna, daca vrei sa ii vizitezi, vino cu mancarea .



"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Un strop de creatie

Pot veni cu surplus de mancare , dar sa-ti las si copiii mei la studiu...?




Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianabv spune:

trei copii in plus se simte, sanziana, sau la ce numar s-a ajuns nu mai conteaza?

Mergi la inceput