Copii din 1995-1983(37)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns agho spune:

mhldvrc, felicitari ambilor copii! Va doresc sa reusiti in achitarea sumei pt cazare! Ma bucur pt Mihai ca a reusit atat de bine! Si un coleg de-al lui fi-miu isi dorea la mate -info cu bilingv engleza si imagineaza-ti ca a avut un succes neasteptat. A intrat la Caragiale penultimul cu 7.02, ultima medie fiind 7.01. M-am minunat, fiindca acolo a mai ramas chiar si un loc neocupat.Si de obicei acolo se intra cu medii peste 8, 8 si ceva chiar.
Bafta!

Mirela68, de unde atata plictiseala cand bantuiti ba prin capitala, ba pe la Sighisoara?!... Vacanta trece repede.
Noi am stat mai mult la mama si-am facut ce nici n-am crezut. Am bricolat un acoperis de vreo 16 mp, m-am cocotat si eu pe casa sa supraveghez lucrarile si sa particip efectiv la asta. Alte treburi casnice de curatenie, spalat etc. Am facut pana si gem de caise, ca intretimp, de-atata munca si oboseala mama s-a resimtit si s-a acutizat durerea intr-o anumita parte a corpului, motiv pentru care am internat-o in spital. Noi am revenit acasa duminica si ieri a venit sora mea ca sa aiba grija de dansa. Ieri abia a operat-o, insa acum e bine. La sfarsitul acesta de saptamana, ne vom duce din nou acolo.
Vacanta frumoasa Andradei! Si voua we minunate!

Andra, se pare ca functionezi la parametri superiori! Deci pustiul vorbeste si va ameteste cu vorbitul lui. Iar Maria are alte talente speciale de domnisoara?!...
Drum bun lui Robert!

Si putin despre momentele disstractive din vacanta. Intr-un we am plecat la Sinaia. Am fost si la Busteni la cascada Urlatoarea. Am revazut-o. Greu la deal (la munte). Vremea a fost superba. Apoi a plouat si fuga la locul de cazare. Am facut un gratar, iar pe seara ne-am plimbat. A doua zi am urcat pe jos pana la stanca lu Franz Joseph. Si cum cerul se innegurase am urcat intr-o viteza de sa ne dam duhul. Nu ne-a prins ploaia decat un pic, dar ne-am adapostit la Stana Regala (altitudine 1285 m). Se coboara in 5 minute acolo de la stanca. Se poate ajunge acolo si cu masina, dar noi vroiam sa mergem, sa facem miscare.
Luni am plecat pe la Intorsura Buzaului, Siriu, Nehoiu etc, catre casa. Dar la Berca am cotit catre Vulcanii Noroiosi si am vazut si Paclele Mari si pe cele Mici. Noua ne-a placut traseul pe care ne-am intors catre casa. A fost ca o excursie binemeritata. E interesant traseul, muntii Buzaului, barajul Siriu, defileul Buzaului...dealurile, apoi vulcanii, cu terenul sterp, crapat...Iar la Paclele Mici, era o zona salbatica, nicio casa, doar natura si magia ei! Iar gurile de vulcan de la Paclele Mici sunt mult mai mari decat cele de la la Paclele Mari. Insa intradevar, Paclele Mari sunt pe un teren mai inalt, si se intind pe o suprafata mai mare. Acolo e frumos pt copii sa se joace dea v-ati ascunselea.
Dar cum acasa am gasit-o pe mami mai obosita, nu se simtea bn, a doua zi ne-am dus cu ea la spital si restul am zis. Ca acum e bn.
Toate bune tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

In primul rand felicitari Andrei si Mihai! Felicitari si Tatiana, mult mult succes de acum inainte.

Seara buna dragelor, nu am mai reusit sa scriu, desi am citit zilnic aici. Sunt tare ocupata, munca imi ia 9-10 ore pe zi, unde nu am timp nici sa respir in afara celor trei pauze de 30 de minute in care abia astept sa beau o cafea, sa mananc un fruct sau pranzul si sa citesc ziarul. Cand ajung acasa nu mai am chef de nimic, stau cu mama si cu Silvia la povesti, mai arunc un ochi pe site-uri si ma culc pentru ca a doua zi sa o iau de la inceput. Nah, nu ma plang...am lucrat deja jumate de perioada si va trece repede si cealalta jumatate, apoi ma pregatesc sa iau drumul scolii si inca sunt nelamurita cu multe probleme. dar astea sunt alta poveste.
In we abia astept sa pot dormi si eu mai mult, sa ma rasfat si odihnesc...pana acum am avut doua we ploioase, am fost intr-o seara dupa servici sa facem baie in mare caci aici imediat vine toamna, dupa mijlocul lui august. Azi in sfarsit a fost soare si pentru ca nu a fost prea cald am colindat pe insula. Maine poate ajungem la piscina descoperita de aici din cartier, caci Ovi munceste si nu avem cum ajunge la o plaja...cam atat despre noi.
Diana e la tatal ei, acum sunt in Grecia si vine acasa in 11 august. Abia astept sa o vad acasa, ne e tare dor la toti de ea.

mirela, am scris deocamdata despre Disney, a fost o promisiune pentru o prietena. Voi incerca sa ma adun si sa scriu despre Paris si nu numai, caci ne-am mai oprit in cateva locuri frumoase. Mai dureaza doua saptamani pana ce termin munca de vara si apoi voi gasi cumva printre picaturi(probabil pe vapoare, trei ore dureaza drumul) sa scriu. Ati fost la festivalul medieval la Sighisoara? Noi abia asteptam sa inceapa al nostru, e peste o saptamana...

Andra, multumesc din suflet! Succes lui Robert la turneu si pana atunci petrecere faina in cantonament. Imi place ca se tine de sport, eu cred ca e un lucru tare bun.

agho, ce de lucruri ati facut in concediu! Va admir. Ati si umblat prin locuri frumoase...pe cand vedem si poze? Noi am fost la Busteni si am urcat la Babele si Sfinx pe o ceata...dar a fost frumos.
Sanatate mamei tale.

Mara, mai da vesti te rugam, cred ca toate ne gandim la voi.

Dragelor va si va doresc o saptamana frumoasa!

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

http://community.webshots.com/album/578308616NGQrqZ

Vizionare placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Foarte frumos agho, m-am delectat si eu cu locuri frumoase din Ro. La Vulcanii noroiosi nu am ajuns, poate ii programam si noi intr-o vara.

la toata lumea!

PS acum vad ca a trecut 1 august si nu l-am felicitat pe Mihai! Mihaela scuze pentru intarziere, sa iti traiasca baiatul, sa iti faca bucurii multe multe si sa fie sanatos. si

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

mhldvrc, la multi ani lui Mihai! Sanatate, fericire si multa bafta la liceu! Vacanta placuta in continuare!Ce mai faceti in vacanta?...

Mihaela, ma bucur ca ti-au placut! Si eu abia astept sa ma odihnesc. Deocamdata nu reusesc. In we-ul asta cred ca ne vom duce la mama sa-i aducem pe copii pt. ca sapt. viitoare avem musafiri - cumnata mea cu sotul si copila lor de 1 an si 3 luni. Nu ne-am mai vazut de 2 ani, asa ca vor fi mai multe evenimente...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

http://travel.webshots.com/photo/2985309340103179596gFedLN

Aici sunt poze si de la plimbarea colegilor fi-mii in Gradina botanica etc., saptamana trecuta, cand si-au serbat o colega.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vic spune:

Buna, fetelor!
Intru si eu foarte scurt, sa urez LA MULTI ANI! cu fericire si bucurii lui Mihai de mhldvrc. mhldvrc, felicitari copiilor! Succes la capitolul plata cazare pentru Tatiana.

agho, felicitari si lui Andrei pentru intrarea la liceul dorit.

Bafta copiilor si pana una-alta, vacanta placuta!

mihaela_s, am inteles ca v-ati simtit bine in vacanta. Presupun ca deja incepeti planurile pentru urmatoarea?

Eu am reanceput scoala de 3 saptamani, pe 1 septembrie am de facut o prezentare in fata colegilor pe tema "substance abuse", care mie mi se pare foarte larga. Apoi de scris 2 esee de cate 4000 de cuvinte. Asa ca... mai intru eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

, multumesc pentru urari

pisicile meleDulciuri si www.onetruemedia.com/shared?p=925050778218a8309405fd&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">M & Ty de si


Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vic spune:

Mara, sa-ti traiasca baiatul ani multi si fericiti, si mai ales cu sanatate. LA MULTI ANI, TB!!!
Sper ca sunteti bine si ati petrecut frumos astazi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

TB multi multi ani sanatosi in primul rand, puternici si plini de bucurii sa ai! Mara, eu va doresc tot binele din lume, sa ajungeti sa va bucurati de nepoti iar TB sa aiba numai sanatate si o viata lina alaturi de mult mult noroc. Multa putere va transmit, va imbrastisez din suflet.

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput