Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (110)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Neata

Am vrut sa mut mesajul cu retetele de la cap trecut si nu mai pot e inchis
Oana o sa pun si poze cand am timp

Racusor-la multi ani fericiti impreuna

duminica placuta la noi e soare...asa ca sa-mi faca in ciuda ca nu am plecat la munte


Bamboletta 26+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Bamboletta, ba da poti...te duci acolo..dai copy si vii aici si dai paste.

Larisa 31+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 9 saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Otilia eu mananc cioco o data la cateva luni orice mananc e cu fructe sau vanilie,sotul la fel nu e fan cioco.oricum Doamne Doamne da ce vrea el si numai sanatosi sa fie ca asta conteaza.

Bianca 29+ Andra Maria
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

fetele, ce repede scrieti, pana recuperez eu...

am primit capucino

larisa asa facem si noi, povestim inca de pe vremea cum ne-am intalnit noi la petrecere...ca daca nu ne sincronizam asa la taxiuri poate nu mai eram azi aici....si tot felul...dar asa ne place sa depanam amintiri...

Bulina 33+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarmenAlbu

Tina imi place Tudor, e tare masculin, gabriel e cam lung dar daca numele de fam e scurt e ok, mie totusi imi place un singur nume in general asa ca nu e prea relevanta parerea mea

Numele de fam. este: Cîrstei
deci ar fi Cîrstei Tudor Gabriel


tina 30+ cu

AMR 9+ si vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Tina mie imi place asa cum suna si cu numele de familie.

Bianca 29+ Andra Maria
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

si mie imi place tina....suna bine
pai tu racusor....ai sotul acolo lasa netul...eu is singura cuc.
Ascult slujba...acusi incepe botezul lui Luca...of ce as fi vrut sa fiu si eu acolo...

Larisa 31+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 9 saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Multumesc,fetelor,pt urari !
ieri am avut valuri de musafiri toata ziua.
au dormit copiii muuuult ca s-au culcat tarziu.

la o cafeluta..va citesc .

ANCA vai cat ai tras cu somnul noaptea !
eu dorm de muuult ,de peste 1 an ,cel putin 7 ore legate .La Sofia a tinut cam un an si ceva cat se mai trezea din cand in cand,iar la Andres a mers si mai repede,pana in 8 luni.
asa devreme se trezeste Vlad pt scoala??uf,mititelul
poate ai noroc cu bb2,ca si ai mei miscau noaptea rau,iar Andres a dormit repede .cu Sofia care nu sugea si ma mulgeam la cate 3 ore in fiecare noapte,si ea sugea 40 de minute ,ma rog mai mult dormea,si eu dormeam o ora jumate si iar trezirea..cand am dormit la Andres asa repede 4 ore am zis ca sunt buna de sapa
dar dupa 1 an nu au mai fost probleme,exceptie facand noptile cu raceli,febra,etc..
in rest,ei dorm 10-11 ore legate.
se trezesc si vin singuri la mine fara plans,fara galagie,se mai baga o tura la mine in pat.
unul in dreapta unul in stanga.
sa vedem al treilea unde o sa se bage!

Anca,il faci aviator,mai !
sa_l duci la aeromodele!

OANA

CRISSY e bine ca ai camera speciala pt jucarii,asa nu te mai chinui sa strangi!
cat de frumoasa e printesa Elise !!!

LARISSA ce bine ca primesti de acasa produsele ! eu,pe langa faptul ca scapati de cele cumparate,vad acolo muulta dragoste din partea parintilor,asa ca felicitari si sa iti traiasca muuulti multi ani sanatosi !!!

MYCIA drum bun,sa aveti grija pe drum,sa va odihniti !

ROSIILE-(poate RODIKA a auzit mai multe povesti ca locuieste pe la mare pe unde se face agricultura ) -imi povestise cineva care locuise prin zonele agricole si lucrase in niste sere la rosii.nu mai retin exact procedeul,dar spunea ca stropeau cu nu stiu ce solutie care le patau hainele,si ca pana a doua zi erau deja de culoare rosie.si ca erau "crescute" pe straturi de ..nu mai stiu daca zicea zapada artificiala ???sau ceva asa...

ADRIANA bravo pt iesire!!
ce ai scris pe burtica?

ARIANA incearca sa gandesti pozitiv in tot,si in relatia cu sotul si in legatura cu bebe.stiu ca e greu cand vin gandurile..dar daca nu sunt fondate,alunga-le ! nu fac decat rau,si mintea incepe sa lucreze cu cat o alimentezi de ganduri asa..si apoi doar asta atrage.gandeste pozitiv,simte-te iubita !
si cere-ti drepturile
nu te mai uita la filmulete de nastere,nu au de-a face ceea ce vezi acum cu ce vei trai atunci !
cu toata durerea,e mai putin din ce simti fata de ce vezi intr-un video.
in plus,vorbeste de epidurala si atunci nu mai e asa greu! din afara mereu se vede mai greu.
uf..eu vorbesc..ca mor de frica ! dar te incurajez

Citat:
ADRIANA,
Hai sa iti povestesc ceva. Poate iti va schimba un pic perceptia.
Sarcina mea este obtinuta natural, dupa 3 fertilizari in vitro esuate.
Ultima fertilizare am avut-o cu 4 luni inainte sa raman gravida.
Si sa iti spun ce am patit dupa ultima fertilizare.
Sotul m-a parasit pentru alta femeie, si-a facut o alta legatura, pe motivul ca eu nu fac copii.
Iti dai seama prin ce am trecut, dupa esecul cu ultimul FIV, nu a fost alaturi de mine, am fost terminata, m-am simtit aruncata la gunoi.
Domnul sot a bagat divort de mine, dar nu a plecat din casa.
Si cum Dumnezeu nu lasa lucrurile nearanjate, a facut o minune pt. mine si mi-a daruit un bebe.
Am ramas impreuna pt. bebe si pentru a incerca sa mai refacem casnicia, dar durerea nu dispare asa cu una cu doua.

Deci, curaj, capul sus, se poate si mai rau

scumpa,nu meriti asa ceva,nu meriti sa suferi pt nimeni ! imi pare rau ca ai trecut prin asta...sper sa se regleze,daca nu,ai grija mare de tine si sa nu mai suferi !
Citat:
Da, CARMEN
Si sa nu iti mai zic ca m-am trezit si cu amanta la usa, pe cand eram in 5 luni, sa imi ceara sa il iau de pe capul ei. Iti dai seama? Am cunoscut anul trecut si anul asta atata nesimtire cat sa imi ajunga o viata.
Nu credeam ca mi se va intampla mie asa ceva. Cred ca dupa experienta asta m-am calit. Nu ma mai mira nimic
vai,scumpa de tine ,cum rezisti???




DENISA cum esti??

STERGEREA SANILOR IN DEPLASARE-CEL MAI BINE APA SI UN PROSOPEL.
Servetelele ma gandesc ca au chimicale,sau alcool,si baga bebe direct in gura.

OTILIA-
Citat:
Racusor, si mie imiplace insa vezi tu, eu nu stiu sa fac baieti
dar stii sa faci cele mai minunate fete din lume !
Citat:
Mai are si fes cum imi place mie
hahaha ce nebuna esti cu fesurile,stiu ca spuneaaaai

fetelooor,vad video pe care l-ati pus,cu EMMA de la FLORI DE LILIAC ,printre LACRIIIIMI !!!!!!! Ce nastere frumoasa !!
ce grasunica si mare e Emma si cu ochii asa deschisi ! SUPERBA !cat de frumoasa e !
si asa cuminteeee!
uf,a plans un pic la injectie,dar asa un piiic
si intalnirea cu mami !!!!!!! si cum doarme apoi pe mami,se simte ca in burtica.
am vazut si video nr 2,si cel de a doua zi.NU MA MAI SATUR !!

OANA multumim pt capitol!

ELADEA
nu ramane Erik in patul tau cand se trezeste?
Andres vine pe intuneric,se urca langa mine in pat si se freaca de mine sa il iau in brate si adoarme la loc,in caz ca se trezeste...Sofia la fel,dar ea se baga la marginea cealalta,sa o ia tati in brate.au amandoi locul lor pe care nu si-l schimba.

TINA nu stiu reclama !
Tudor Gabriel e o combinatie superba !!!!!!

si VICTOR STEFAN imi place mult !













27+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Cum va folosi un nume hai sa vedem
Tudor Cirstei
Gabi carstei
Tudor Gabriel Cirstei!
Se potrivesc cu numele de fam!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Tina, imi place

Eu am venit cu Stefan, sotul cu Andrei.
Ungureanu Victor Andrei
Ungureanu Victor Stefan
Stiu ca bb meu e invingator, si-i multumesc lui DD pt acest dar
Am gasit mai multe semnificatii Andrei: al poporului/ razboinic
Stefan: coroana/ purtatorul coroanei

Eu sunt in orice caz topita, chiar m-am uitat pe un site si am cautat mai multe trasaturi ale caracterului in functie de nume, la mine s-a potrivit in linii mari

Alina 29+ cu
gargarita

Mergi la inceput