Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (110)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Bumblee asa si eu nu stiu daca as putea sa iert asa ceva....sunt prea razbunatoare de fel si as ajunge sa am in casa razboi cu el numai prin reprosuri.nu stiu daca as mai fi in stare sa il vad mancand la aceeasi masa cu mine

Bianca 29+ Andra Maria
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen


eu as putea sa il vad mancand la aceeasi masa dar doar ca sa ii torn farfuria in cap....sunt rea.....dar pe bune eu nu inteleg treaba asta cu inselatul. Vrei sa pleci...pleaca nu te tine nimeni in lesa dar nu insela inainte....dupa ce esti liber!

Larisa 31+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 9 saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Ariana, si eu sunt socata de povestea ta...nu va judec pe niciunul, dar dupa parerea mea, nimeni nu merita sa treaca prin asa ceva. Iti doresc multa putere in continuare
Bumblebee, Victor Stefan imi place mie mai mult.
Racusor, frumos nume...si eu ma vrut sa-i pun nume Ionut, dar nu l-am convins pe al meu

Paula, 31+ cu , Raul Codin
AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Of, pana m-am uitat eu pe foile cu CT scan s-a inchis capitolul. Incerc sa copiez mesajul meu macar.

Arianna, cu BPD de 9 cm are perimetrul cranian de 28.3 cm. Mai poate sa creasca. Si oricum nu avem de unde sti cat de mult se pot strange oasele capului in expulzie, in functie de forma capului si de marimea fontanelei.
Bazinul meu l-au modelat 3D in noiembrie 2008 si am loc de un bb cu BPD de 9.7 cm pe o directe, iar pe cealalta e loc pentru 10.3 cm, iar perimetrul cranian maxim pentru mine estede 31.8 cm cu conditia ca bb sa fie rasucit cu capul cum trebuie in bazinul meu cel oval.
Acum dupa ce am suferit cu pelvisul nu mai stiu exact dar tind sa cred ca e cel putin la fel daca nu chiar mai dilatat.

Daca ai avea unde, ar fi bine sa faci o pelvimetrie in loc sa te stresezi daca are/nu are loc. Deocamdata nu e ingrijorator de mare pentru ca din saptamana 36 nu prea mai cresc, pun strat de grasime.

Alina, grea deczie zau asa. Trebuie si numele de familie Oricum Victor imi place, e un invingator bb al tau
Carmen, stiu ca genetic al meu sot este "de vina" dar se pare ca mai conteaza si ph-ul din zona unde se face fertilizarea. Se zice ca cine e mare fan cioco face fetite
Oana, plimbare placuta si multumim de capitol.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 28+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Bumblebe, si mie tot Victor Stefan imi place
Si eu vroiam Stefan dar sotului nu ii prea place.
Dar ce spuneti de Tudor Gabriel?

Racusor, La multi ani! Sa fiti sanatosi, fericiti si sa va iubiti mult pana la adanci batranete!

Aelita, cu o f mare intirziere iti spun
La multi ani pt Andres! Sa fie sanatos si sa cresca mare!
Mereu cand vad reclama de la Danonino, cu scheletul acela de dinozaur, ma gandesc la el. Seamana mult!

tina 30+ cu

AMR 9+ si vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Otilia mie nu imi place cioco deloc!! Nici sotului, eu mananc desert o data pe luna si atunci poate o felie de pandispan sau vafa belgiana cu miere la care sunt alergica in forma usoara



Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tina_80

Bumblebe, si mie tot Victor Stefan imi place
Si eu vroiam Stefan dar sotului nu ii prea place.
Dar ce spuneti de Tudor Gabriel?

Racusor, La multi ani! Sa fiti sanatosi, fericiti si sa va iubiti mult pana la adanci batranete!

Aelita, cu o f mare intirziere iti spun
La multi ani pt Andres! Sa fie sanatos si sa cresca mare!
Mereu cand vad reclama de la Danonino, cu scheletul acela de dinozaur, ma gandesc la el. Seamana mult!

tina 30+ cu

AMR 9+ si vine


eu is pentru un singur prenume in general...asta ptr ca eu am 2
imi place tudor gabriel suna bine. si are si un prenume de sfant.

Larisa 31+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 9 saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Eladea multumim mult si felicitari pentru noua saptamana
Bumblee multumesc si tie

Bianca 29+ Andra Maria
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

otilia eu is fan cioco si caqm mananc nu ma incurc si uite ca tot mi-a scapat un baiat...al meu sot vroia tot fata. Nu i-a iesit...

Larisa 31+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 9 saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005
am schimbat semnatura...parca ma iau emotiile pe masura ce trec zilele...uf...
NE DATI UN VOT SI AZI? MULTUMIM MULT!


Votat 373!

Multe inainte!

tina 30+ cu

AMR 9+ si vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Tina imi place Tudor, e tare masculin, gabriel e cam lung dar daca numele de fam e scurt e ok, mie totusi imi place un singur nume in general asa ca nu e prea relevanta parerea mea


Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
29+ cu

Mergi la inceput