Bobocei de sept-oct 2008 (287)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Nerantula, uraaaaaaaaaaaaaaaa, ma bucur mult mult mult de tot. Sa-ti traiasca micuta Cezara!!!

Nikolici, misto nume ati ales. Chiar imi place mult. Pupici!

Babytza

Claudia recuperare rapida

Ada, Nocom, sanatate multa piticilor.

Carla & mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Buna fetele!

Am citit din urma dar in diagonala.
Felicitari pentru carucioareleroz!!!!
Babytza, offf, prin ce trebuie sa treci!!! Te admir sincer pentru felul in care faci fata situatiei! Multa rezistenta in lupta cu spitalele romanesti! Sunt tare bucuroasa ca am scapat de ele. N-am inteles niciodata de ce rudele si prietenii sunt tinuti departe de pacienti cand tocmai ei sunt in masura sa aline omul in suferinta intr-un fel in care personalul medical nu poate. In fine....

Multa sanatate puiutilor inca bolnavi!

Lucia mea a reusit azi sa-si sparga buza de sus si arcada. Doua cazaturi de-a dreptul prostesti. Buza si-a spart-o la coboratul de pe calutul de lemn si arcada cazand si dand cu ochiul in sticluta de plastic pe care o avea in mana. Offf, asta-i fata mea.

Stefan e deja bine si cel mai greu e sa-l tinem linistit deoarece pana luni trebuie sa nu se agite prea tare. Dimineata asta am bricolat amandoi un OZN, acu' se uita la tv iar dupa-amiaza... nu stiu exact, leagan, desenat, lego, chestii din astea statice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Iata ce am facut noi azi. A se vedea ce copii harnici are mama: am facut papanasi si Stefan tinea de cablul de la mixer sa nu ma incurce iar Lucia tinea si ea cu o mana de mixer. Era sa ma sufoc de-atata ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

claudiaH ce fain va distrati voi in familie!! OZN-ul la-ti facut voi din obiecte casnice?! Mi se pare super tare!!!! As incerca sa fac si eu cu Matei! Dar nu stiu din ce sa fac cabina si omuletii... daca te rog sa ma inspiri..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Claudia, foarte misto OZN-ul . Felicitari pentru inventivitate.

Carla & mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Nu-s asa inventiva, am luat niste idei de pe net si le-am combinat/imbunatatit. Nu e complicat: am facut corpul navetei din 2 farfurii de carton, cabina dintr-un borcanel de plastic de la o budinca, picioarele navetei dintr-o rola de carton ramasa de la nu stiu ce sul de hartie de ambalaj iar omuletii ii aveam de pe la oua Kinder. Eu colectionez cartoane de la tot felul de ambalaje, de la hartia igienica, de la rolele de hartie de bucatarie, etc. Bricolam des ca lui stefan ii place, e singura modalitate de a-l determina sa deseneze cu drag altfel... parca-l pun la plug. Nu-s foarte inventiva dar mai iau carti de bricolaj de la biblioteca, ma mai uit pe net... Daca vreti eu va mai arat traznai de-ale noastre facute din cartoane, suluri de hartie igienica, lipici si carioci/culori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

sara buna nu prea am reusit sa citesc, decat asa printre picaturi

nerantula, nikolici felicitari din suflet ptr. carucioarele roz

claudia mai, chiar ce de ajutoare...iar ozn-ul este super....foarte misto ideea

babytza

andreutac felicitari ptr. mica vorbareata....uuaaauuuu deja propozitii...eu ma chinui de zor sa o invat sa zica macar doua cuvinte unul dupa altul si nu reusesc

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Buna seara

Multumesc mult fetelor pentru urari. Ne bucuram mult ca Raducu o sa aiba o verisoara sau un verisor. Eu zic ca o sa fie fetita

Felicitari Nerantula si Nicole pentru !!!

Claudia super OZN-ul !!!

Am si eu o intrebare pentru cele care ati inceput intarcatul...sau ati intarcat de curand...cum merge treaba?

De ce intreb..nu pentru ca vreau sa-l intarc pe Radu...dar mi-se pare ca nu-i mai ajunge..desi se aude cum inghite.
Dar ziua mananca foarte bine..de ex. azi a mancat asa..cereale nestle cu lapte..apoi cherrios cu lapte ..asta la 9..apoi la 12 un castron cu ciorbita de vita cu paine si un copanel de pui pe gratar, covrigi, biscuiti..cand am venit de la plimbare a poftit iar la noi ciorba ..a bagat iar...la 3 a supt lapte. A dormit de la 15 la 19 si a mai supt in somn. La 20 a mancat 2 sarmale cu mamaliguta si un copanel de pui la gratar. Iar la 22 iar lapte.
Ce vroiam sa spun e ca desi mananca bine ziua...de o vreme ma dispera noaptea cu suptul..de vreo 3-4 ori. Ieri noapte a supt la 10, 3, 5,7.
Mie mi-se pare ca de foame..deoarece suge la un san ce suge si apoi il schimba cu celalalt.
Ma gandesc sa-i introduc si niste lapte praf. Astazi i-am luat Milupa junior..i-am cumparat biberon si am incercat sa-i dau acum la culcare. Surprinzator mi-a luat biberonul..nu a baut cantitate mare..insa a baut..apoi si tzitzi.
Ce parere aveti? N-as vrea nici sa-l intarc..sa renunte el usor..insa nu-mi expic trezirile astea noaptea..despre dinti nu mai poate fii vorba.

Nerantula a venit baiatul acasa? Stiu ca tu ai introdus incet incet si laptele praf ..cand ii dai? seara? cu biberon sau canuta?

Nicole la voi cum merge intarcatul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

eu cred ca trezitul noaptea asa e doar o faza, pot fi si dintii, un puseu, sete sau ii e cald, de unde iar sete. Stii ca daca e vorba de reglarea productiei asta se rezolva oricum in cateva zile si o sa faci fata apoi ca mai inainte. Nu mi se pare ca mai avea nevoie si de LP, mai ales la cat mananca R.

Ca o paranteza, eu beau si doua cani de apa odata daca mi-e sete. Cred ca uneori are a face si ce mananc cand mi-e asa sete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata!!!

Se anunta o zi frumoasa!!!!

dau si pentru mamici!!!

300 nu te intreb ce faceai la ora 5 dimineata pe forum!!

claudiaH Daaa, eu vreau neaparat sa ne mai arati!!!

Sa avem o zi minunata!!!!!!






Mergi la inceput