Bobocei de sept-oct 2008 (287)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

'Neata!

Felicitari Nerantula pt rezultatul bun si pt surioara, la fel si Nikolici, felicitari pt cele 2 printese!

Noi inca nu stim ce se ascunde in burtica, vom afla, poate, peste 1 luna. Eu oricum sunt super-fericita ca vine bb2, asa ca restul sunt detalii

Victoria, mami de Anna Sofia, 14+ cu inimioara

Sofia, 1 an si 8 luni


"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Babytza, felicitari pentru somn. Eu nu gasesc pe nicaieri snur din asta pentru somn de care zici tu. Ai avut pile? Pup. Sanatate multa alor tai.




Harri Alexandru (10.09.2008)

Aici sunt eu, Harri, la motz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Neata!

Suntem foarte fericiti si noi de rezultatul bun de pana acum, speram ca si cariotipul va fi ok. Cat despre Cezara, abia astept sa cumpar lucrusoare mititele .. dar mai astept deocamdata, altfel va trebui sa le ascund prin casa
Azi merg sa imi iau baietelul acasa abia astept sa-l vad si sa-l strang in brate!

Nikolici, felicitari pentru Kendra! Sa fie sanatoasa!

Mami fericita de steluta Gruia (16.09.2008) si neghinita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata,e soare si la noi

Babytza felicitari ptr noaptea dormita,imi pare tare rau de mama ta,tin pumnii sa fie bine

Nerantula cred ca abia astepti sa-ti vezi puiul,inca o data felicitari din suflet ptr rezultat

Niko felicitari,felicitari

Cristina felicitarii surorii tale

tuturor si un week-end cat mai frumos






Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

ClaudiaH - ma bucur mult ca totul a decurs bine si sunteti sanatosi si fericiti acasa.

CD - munai bine si multe pt voi.

Felicitari Nerantula, Nikolici pt carucioarele roz!!!

Acum cateva zile ma uitam cu sotul pe filmuletele lui Edwin mai vechi si ni se facuse asa de dor de unul mic ca am si deschis subiectul, dar am decis sa mai asteptam, sa ne facem si noi testele genetice .. apoi mai vedem.

Pupam mamici si pitici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Nerantula, felicitari! Fetitaaaaa! Ce ma bucur! ce ma bucur! abia astept sa va vad!

noi tusim avem crize pe rand, noaptea pe la 3-4. Am bagat-o pe Eurespal sirop, nu stiu ce sa-i mai dau si nici eu nu stiu ce sa mai iau.

Si astazi este Sf. Sofia, pe langa mosii de vara (se da de pomana pentru morti). De fapt, intr-un an sunt 3 Sf. Sofia (22 mai, 4 iunie si 17 septembrie) Asa ca astazi am inceput cu La multi ani! ;) si in plus, a venit tata sa ne iaaaaaa! yupeeee! maine mergem acasaaaaa si marti la gradinitaaaaa!

Aoleu, Ada, prin ce treci! Sanatate multa-multa si sa scapati odata! Cat despre banii pt lipsa de la gradinita dc pt mine e o avere, pt tine cu 2 copii e de plans!

Sa aveti o zi frumoasa, fericita si sa-si revina puii mai repede din muci, tuseli, otite ... etc!

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Morning, eu am de sceris si chef pe minus asa ca am juns la zi pe-aici (ce nu s-a mai intamplat de mult).

A ajuns la concluzia ca in Ro nu e bine sa te imbolnavesti. Ma gandeam mai devreme ca ar fi bine sa plecam toti si sa-i lasam singuri sa vedem de cine-si mai bat joc (asta in general, nu neaparat legat de sistemul sanitar).

Nikole felcitari pentru Kendra! Sa stii ca nici Anda nu parleste ci-mi arata, trage de mine, se face cumva inteleasa prin diverse intonatii si onomatopee specifice varstei si tare adorabile. CEu nu iau in seama cuvintele pocite cand ma gandesec daca vorbeste sau nu. Asa ca repertoriul cu care ma pot lauda e destul de mic, insa na, ce sa zic, d-ra mea spune pleca-pa (pleca cu diacritice :D). Ca de obicei, o usernica, plecatul asta o arde pe ea si simte nevoia sa se exprime ca mai clar cand e vorba de fugit pe-afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

unde plecam?
Eu propun Franta, in sud! voi?

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata,

Noi suntem mult mai bine, Nu ii mai curg Darie mucii rauri, rauri, acuma ii scot cu aspiratorul de 2 ori/zi si gata, asta e tot. Se aduna acolo si sunt mai grosi. Nu stiu daca e mai bine, dar cu siguranta noua ne este muuult mai bine adica nu se mai ineaca cu ei si eu nu o mai chinui cu stersul..... De tusit n-a tusit deloc. deci iara suntem fericiti!

Altfel, astazi am iesit afara cand ploua cu galeata, erau amandoi asa de agitati si daria tot tragea de mine sa iesim, asa ca i-am imbracat in costume de ploaie, le-am dat cizmulite si am iesit afara. Si bine am facut, era fff cald, doar ca ploua. Se uita lumea (care trecea cu masinile) la noi ca la urs, dar nu-mi pasa. iar acuma cand s-a oprit ploaia si puteam sta nestingheriti a trebuit sa intram ca e ora de nani.... dar mai iesim mai pe seara...

nikolici felicitari pentru confirmare! Kendra sa-i ramana numele!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Hello,
Urasc vremea asta!!! In loc sa iesim in parc la joaca, stam si ne plicti in casa
Nerantula, Niko, felicitari pt. !!! Eram convinsa ca fetite vor fi!
Sofia de Mimihoo si Anna Sophia de Joy . Habar n-aveam ca astazi se sarbatoreste Sf. Sofia si sper ca n-am uitat pe nimeni.

Eva vorbeste foarte, foarte bine, chiar surpinzator de bine pt. varsta ei. Ideea e ca pana in martie nu spunea prea multe cuvinte si nici nu era receptiva sa repete dupa altii. Insa pe 8 martie s-a produs declicul - a strigat-o pe bona, pe soar'mea si pe prietenul ei- si de atunci sa te tii. Orice cuvant aude la noi, la TV, pe strada, repeta ca un papagal si culmea ca pronunta foarte bine, inteligibil. Ij fiecare zi isi imbogateste vocabularul cu 1-2 cuvinte noi, iar daca le aude cand nu e cu mine, iar eu nu ma prind ce vrea sa spuna ma ajuta gesticuland sau aratandu-mi obiectul respectiv. E o dulce de nu ma mai satur privind-o si ascultand-o.
Ieri, dupa somnul de pranz, ca de obicei am avut momentele noastre de tandrete, de facut bau sub paturica, de pupacit. Ei, si printre picaturi, domnisorica mea a observat ca aveam o bluza cu Mos Craciun si replica a venit imediat: "Mu Cuciun duce cadoaie", adica Mos Craciun aduce cadouri, sau cadoaie, ma rog. Asa ca pt. la iarna, musai trebuie sa gasim un Mos Craciun talentat printre rude, cunoscuti, prieteni.

Mergi la inceput