Braduti draguti de ian-feb 2005

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui kita

Multumim de urari; si eu l-am inscris pe Andrei la scoala, am vorbit cu o singura invatatoare, de care am auzit ca e mai buna si atat, dar anul asta nu am vorbit cu ea;
Am avut o stare destul de aiurea dupa inscriere, in sensul ca parca am avut cateva zile o strnagere de inima, imi tot venea sa renunt la scoala si sa il mai las un an pe la gradi;

KITA
si fratiorii: Vlad Stefan (27.11.2008) si Andrei (10.02.2005)




Ufff ce bine te inteleg, si eu tot asa, cred ca noua, mamicilor ne e greu sa acceptam cat de repede cresc. Inceperea scolii inseamna incheierea unei etape si asta cel putin pentru mine e greu de digerat. As vrea sa fie puiul meu mic mereu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

la multi ani,alina maria!sa ai parte de toata fericirea din lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

nu mai scrie nimeni aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui monalac

nu mai scrie nimeni aici?

Mami de Cris si Codrin

Poze Cris
Bebe Codrin


Monalac, multa sanatate iti doresc ! Am citit celalalt subiect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

lali,multumesc.
paste fericit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Hristos a Inviat;
Sarbatorile au venit repede si au trecut si mai repede;

Am avut marea sansa, bucurie, nu stiu cum sa va descriu mai mult, cert este ca Vlad a fost acceptat in gradinita unde invata si Andrei;
Asa ca incepand cu luna martie, deci pana in 2 ani si 4 luni Vlad a inceput intratul in colectivitate; pana de sarbatori l-am dus in fiecare zi, avea peste 6 sapatamani de gradi neintrerupta...dar azi are un usor inceput de otita;
Sunt atat de suparata pe mine ca pur si simplu simt ca l-am imbolnavit eu in vacanta, ca nu am avut timp sa stau cu el si in loc de asta eu mi-am facut curat pe balcom si probabil l-am tinut in curent ca se tinea numai dupa mine prin casa , nu sta ca NAdrei sa se joace cu ceva in vre-o camera...

Andrei e bine, continua si engleza si inotul(era multumit cu programul, nu s-a plans ca e prea incarcat), am scapat de logopedie (a durat 15 sedinte +1 ora de evaluare, asta ca sa stiti cu aproximatie cat poate dura sa invete copilul sa vorbeasca), insa eu ma asteptam sa faca si dictie dupa ce a terminat, dar mi s-a spus ca e prea mic pentru asa ceva;
Sunt la Andrei la gradi niste copii care vorbesc asa de frumos, spun poezii cu intonatie si ma gandeam si eu ca o sa il invete si asa ceva, dar ma primit un mare PAS, probabil ca tine si de talentul din copil;

Pe mine iarasi m-a apucat amocul cu cautat de casa, apartament, ca deh nici eu vad ca nu stiu ce vreau, sau ma rog daca stiu ma uit in buzunar si ma restrang...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Kita, Felicitari pentru Vlad!

E o liniste pe aici,poate numai cand o incepe scoala ne-om mai dezmorti!

A cedat si Liviana,Simona,Bubuuuuuuu,Crinuta,Adita...Mi-e asa dor de periodele cand stiam ce mai zic copiii, ce dinti au mai aparut... Acum nimeni nu mai zice macar cati au cazut,ce sa mai zicem de restul...

Ma gandeam intr-o zi la Shobo, la Leta...

Noi suntem bine, Danutul a implinit un an saptamana trecuta ,merge si pune continuu "mama"!!Este iubirea "gazoasa";Tudor e iubirea "solida" si Ilinca iubirea "lichida"!

As vrea sa am putere sa fac fata potopului de energie,iubire,neastampar, spontaneitate,sinceritate si logica!

Va doresc si imi doresc ochi si timp cat mai mult pentru ei!!

Poate ami puneti niste pozici..macar atat sa ne mai vedem!






















Mamica de viezuroi:TUDOR-CONSTANTIN 9.02.2005, ILINCA-CRISTIANA 31.07.2006 DIMITRIE-DANIEL 21.04.2010
http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Lui Andrei nu i-au crecut nici o masea din cele 4 definitive; Nici dintii din fata nu i-au cazut, nu se clatina nici unul;

Voi unde va tundeti baietii?

De cand s-a nascut pe Andrei l-am tot tuns zero cam in fiecare vara, si spre iarna l-am tot dus pe la diverse frizerii, insa de fiecare data l-au ciopartit, inclusiv la Ciufulici; In iarna asta l-am tuns eu acasa, dar incepe sa se vada lipsa de experienta asa ca musai sa ajung pe la frizerie cu el, dar nu stiu pe unde..., ca se ia-ua de el ca are vartej la frunte si probabil de asta e mai dificil de tuns..
Please...astept raspuns, ca vine acusi caldura..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Kita, pe ai mei ii tund eu cu masina de tuns. Ce-i drept cand incepe sa le creasca parul, se vede lipsa mea de expertiza, dar daca ii tund din nou, e ok. Nici lui Matei nu ii cad dintii, mai asteptam.
Sa stii ca-s suparata pe tine, de cand l-ai nascut pe nr 2 n-ai pus nici o poza cu el. Pai se poate sa nu-l vedem si noi? :P

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Nici noua nu ni s-a miscat nici un dinte dar....a crescut unul in fata jos, in spatele celui de lapte. Asa ca am fost nevoita sa merg la dentist si sa facem "extractie de dinte fara mobilitate". Naiba s-a uitat in spatele dintilor, eu tot timpul ii verificam pe cei de lapte daca se misca au ba.
of...daca seamana cu mine...nu o sa fie dinte scos cu ata sau tras cu mana.
Acum face exercitii sa-l impinga pe cel din spate in fata. Sper sa nu ajungem la aparat!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput