Prietene la bine si la greu - 17

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Ce tare! Sabina sta in fundulet singura la 6 luni jumate. Marfa! A mea inca face abdomene.

Poze noi cu Pinky de la 5 luni (nascuta in 09.12.09)

Botezul Cezarei - poze

www.youtube.com/watch?v=QuT8Cn9C5jg " target="_blank">Botezul Cezarei - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Ce tare! Sabina sta in fundulet singura la 6 luni jumate. Marfa! A mea inca face abdomene.

Poze noi cu Pinky de la 5 luni (nascuta in 09.12.09)

Botezul Cezarei - poze

www.youtube.com/watch?v=QuT8Cn9C5jg " target="_blank">Botezul Cezarei - filmulet


are timp Pinky sa stea si ea singurica in fundulet , intr-o luna de zile o sa faca multe progrese, o sa vezi

_
Anca mamica fericita de Sabina Ioana (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Ancutza, felicitarile mele pentru progresele Sabinei...

Ma bucur ca ai terminat si cu dentistul, desi inteleg ca ai cam fost data peste cap saptamana asta...eu sunt dintologofoba...am noroc cu o dantura buna...nu prea mi-a facut necazuri in cei 23 de ani ai mei(neimpliniti), dar presimt ca trebuie facute ceva interventii pe ici pe colo...asa ca ma paste si pe mine o vizita la Stomatologie... Mi-ai dat o idee cu plasatul jucariilor in scoica auto...cred ca o sa testez si eu treaba asta pe Rares...mai nou a invatat sa spuna "ta-ti" Ma topesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Lavi multumesc, mie nu mi se par cine stie ce progrese , asta pt ca ma-sa (adica je) statea in fundulet singurica de la 5 luni jumate (am si o poza ca dovada) ...asa ca ea seamana cu tati si in privinta asta (pe langa multe altele)


edit: mi-am dat seama ca nu am pus destule emoticoane mai sus , normal ca sunt super incantata de progresul Sabinei, ce am scris mai sus a fosi in spirit de gluma, sa nu ma credeti vreo ciudata


cu dintii... o viata intreaga m-au durut dintii...mami meu zice ca a suferit o intoxicatie severa cu Sulfura de Carbon (parca ) in timpul gravizeniei cu mine si ca dupa acea intoxicatie ei i s-au stricat toti dintii si crede ca de asta am si eu probleme , mi-a zis ca a stat internata in spital si ca eu nu am miscat vreo 3 zile de a crezut ca am murit...acu' la chimie nu ma pricep si nici la stomatologie ca sa stiu daca aceasta e intr-adevar cauza, dar dau si eu vina pe ceva

ideea cu jucariile in scoica nu mie mi-a venit ci lui tac'su , azi dimineata...vad ca se concentreaza acolo si cate o jumate de ora, le scoate pe toate si asteapta sa i le pun inapoi ...vezi si tu cum reactioneaza Rares la faza asta...s-ar putea sa-i placa

_
Anca mamica fericita de Sabina Ioana (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

buna ziua,

poftiti la sarmalute cu smantana si tort de fructe, pentr ca si eu mi-s ilenuta.
de scris n-am mai apucat sa va mai scriu pt ca mandra mea ma iubeste asa de tare ca m-ar strange numai in brate (azi parca stie ca e ziua lu mami ca numai in brate vrea).

poze n-am mai trimis ca ni s-a stricat aparatul foto si asteptam sa-l luam de la reparat.

LA MULTI ANI SARBATORITELOR DE AZI! (LAVI, MANY)

de scump Maria 13.12.2009

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Buna dimineata (asa era cand am inceput mesajul)!

Diana - minunata petrecere, a iesit foarte bine. Sa-ti traiasca micutii, sunt superbi!
Multumesc pt raspuns. Of, sper sa nu o pierd de la san sau daca se intampla asta, sa reusesc sa o reobisnuiesc cumva. O sa am emotii mari atunci cu asta. Din pacate, nu am cum sa o iau, e vorba de Egipt.

La multi ani sarbatoritilor si sarbatoritelor de azi, Sf Constantin si Elena, sa ne traiti cu numele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

buna ziua,

poftiti la sarmalute cu smantana si tort de fructe, pentr ca si eu mi-s ilenuta.



vai ce mi-ai facut ... sarmalutele cu smantana sunt preferatele mele, asa ca ma infrupt cu placere si iti spun La multi ani si tie Ilenuto

_
Anca mamica fericita de Sabina Ioana (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

La multi ani fulgusorilor sarbatoriti azi, la multi ani piticilor, mamicilor si taticilor care azi serbeaza ziua de nume (Lavi, Ralu_seby, Monica, Tina)

Diana vazut poze foarte frumoase
Ancutza si pozele cu Sabinutza sunt foarte frumoase, de fapt ea este minunata



mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Salutare,

Va mai amintiti de noi?

LA MULTI ANI PENTRU TOTI CEI SARBATORITI ASTAZI

Am avut o saptamana incarcata si la fel va fi si urmatoarea.
Am fost la Cluj cu Andrei la Pedi I. Am descoperit ca este foarte alergic, iar saptamana viitoare mergem sa vedem si la ce. Stiu ca nu sunt relevante testele la varsta asta, dar totusi pediatra a zis sa le facem. Am asistat si la recoltare de sange de la bebe. Am fost super socata, am plans mai mult ca si Andrei.

Andrei este bine, parca din ce in ce mai cumintel, dar are nevoie de toata atentia mea. Ne trezim noaptea din 2 in 2 ore. Cu diversificarea mai asteptam. Am primit si ceva sfaturi referitor la asta. Am sa scriu si despre asta, cu toate ca nu stiu daca are rost.

Va rugam sa ne votati la: http://www.cordcenter.ro/gallery/image/2366.html

Am trimis linkul si pe adresele de gmail.

CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

aaaa, noroc de Many ca mi-am adus aminte de pozele Dianei...am fost impresionata, fiecare cu tortuletul lui, cu personajele indragite pe tort, cadourile pe masura, copilasii incantati...SUPERB !

_
Anca mamica fericita de Sabina Ioana (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput