Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (106)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Paula, si eu am mai auzit ca laptele praf e naspa la gust, probabil ca si al nostru o sa fie asa, ca deh, prafurile imita mai tot ce pot. Saracii nostri bblasi, numai gusturi naspa incepand cu laptele, nu tu zahar, nu tu sare pana la cel putin 1 an, unele piureuri de legume pe care eu una nu le-as manca, dar na, speram ca-i putem pacali sa manance exclusiv sanataos cat mai multi ani.

Alina 29+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Cris, si eu patesc de astea, dar nu le consider contractii, dar nu te lasa in baza mea, daca te ingrijoreaza pune mana pe tel, doctorul stie mai bine.

Otilia, cum mai stai cu kg-ele?

Alina 29+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005
doamne, ce tampenie...pai cum sa-i placa ei, ca doar n-are gust de lapte de vaca...laptele de mama e cel mai bun aliment pe care mamica il produce pt copilas...inclusiv pe cutiile de lapte praf scrie chestia asta...mai ce gandire mai au unii..ma crucesc...
inseamna ca nu tine ea asa mult sa-si alapteze fata...asta e..pacat...

asa cum ziceam, ref la alaptat sunt subiecte intregi dezbatute, cand ai timp intra si citeste...cu vointa, poti sa alaptezi pana la 2 ani...unele au reusit chiar mai mult...

*********************************************************
Andreea, Eric (9.12.2007) si 33+ cu bb Filip

bb Filip,sper sa te tin in brate peste 4-5 saptamani...

*********************************************************
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

pai si eu m-am uitat crucis cand mia scris ca a gustat si sia dat seama ca nu e bun.e tinerica fata de aia nu am zis nimic...are 20 de ani si cel mai rau e ca nu prea tine cont de sfaturile celor din jur.ea la sanul stang nu are sfarcul iesit inafara,si nu punea fata sa suga deloc ca spunea ca nu are de ce sa traga,dar din ce auzisem ca trebuie insistat ca el ti-l formeaza,i-am spus ce stiam dar nu stiu cat a tinut cont de spusele mele.
si mie imi pare f rau ca nu are vointza aia sa alapteze cum au altele,de aia iam si trimis cursul poate poate deschide ochii.

Bianca 28+ Andra Maria
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

acum recuperez ce ati mai scris...

nu am temperatura, dar am o stare f proasta de la ceai nu mai simt la sinusuri, a coborat in gat...si am si putin nasul infundat...ciudat e ca nici nu ma ustura gatul f tare, nu tusesc, nu curge nasul, doar sunt moale, transpir intr-una, mai ales dupa ceai sau mierlamaie cu miere...si nu prea am pofta de mancare ...poate reusesc sa dorm putin, ar fi tare bine...

carmen

am papat pizza azi

Bulina 33+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Sheri,promit ca nu mai fac.... numai eu stiu ce noapte am avut...contractii la greu
Azi dimineatza am facut o injectie cu nospa si scobutil, deseara bag si diazepam....
Dar azi imi vine sotul si are cine sa faca piata si de mancare.

Ma mai stresez si cu un proiect pt cumnata mea...abia astept sa-l termin!



tina 30+ cu

AMR 9+ si vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_ales spune:

bumblebee, multumesc de raspuns
eu, desi sunt la a doua sarcina, sunt parca mai panicoasa decat la prima. M-as duce la spital dar la noi la ginecologie n-au nici macar un ecograf, asa ca cred ca ma duc degeaba. In februarie am stat cateva zile internata si abia a treia zi m-a dus medicul la sala de nasteri sa-mi faca un ecograf (ca doar acolo este), pana atunci mi-au facut tratament dupa cum au crezut ei.Eu am programare saptamana viitoare la gine dar pana atunci....mai ales ca nici azi noapte n-am dormit din cauza durerii si mai ales a panicii.
de aceea eram voiam sa stiu daca durerile de burta fara intarirea burtii pot fi contractii.

cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui tina_80

Sheri,promit ca nu mai fac.... numai eu stiu ce noapte am avut...contractii la greu
Azi dimineatza am facut o injectie cu nospa si scobutil, deseara bag si diazepam....
Dar azi imi vine sotul si are cine sa faca piata si de mancare.

Ma mai stresez si cu un proiect pt cumnata mea...abia astept sa-l termin!



tina 30+ cu

AMR 9+ si vine

tina draga dar de ce nu ai rugat una din cumnatele sa te ajue atunci la urcatul lor pan la etajul 4,ca spuneai ca va intelegeti bine...vai vai bataitza(glumesc),ori macar trebuia sa faca sotul cumparaturile inainte sa plece.si cu proiectul alt stres,offf lasa mai mult sa se ocupe comnatica ca ea nu are bebe in burtica,tu stai linistita,o ajuti atat cat poti si oricum va tine cont ca ai avut vointza dar nu sa putut mai mult.

Bianca 28+ Andra Maria
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

pana la urma cu buretele cu partea aceea mai tare l-am curatat. s-o fi zgariat au ba..asta este. am terminat.

pai catalina era nespalat de un car de ani..bine, nu gatesc eu zilnic la cuptor, dar orisicat.
am tinut sa fac eu esentialul- frigiderul si cuptorul, ca acolo totusi bag mancare si igiena tre sa fie, nu numa sa para a fi.
acu restul le poate face si tanti care vine la curatenie. ideea mea e sa faca curatenie super generala cu spalat tot tot, pereti,faianta, geamuri..scos toate toalele de prin dulapuri si sters dulapurile pe interior.
o sa ii ia vreo 4-5 zile asa, dar cd va veni bbelinul totul va fi ca nou :)
apropo, cu ce spalam dulapurile pe interior?

oricum, nu ma bag la clor si din astea, ca mirosul e prea tare.

cu sano asta dau peste tot. ca cica nu zgarie.
dar sano pt scos petele d epe haine, nu merge. acolo merge vanishul.
intr-adevar solutia anticalcar e f buna.
de aceea si detergent pt copil tot de la sano iau.
se gasesc in Cora produsele lor.

ma duc sa pap de amiaza.la 3 jumate avem intalnire cu micu'.sper sa nu doarma :):)

Paula cu Mihai 32+ si Stefan (30 oct. 2007)

AU MAI RAMAS 7+ de dans in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

vad ca vorbeati de saltelute, eu vreau de cocos, de la baby confort.

de acolo o sa iau si patutul cred si comoda cu masa de infasat....

ce amuzanti sunt copilasii vostri cu perlutele lor

maya curaj si rabdare iubita

sorina esti si tu o bulina roz acum?

Bulina 33+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tina_80

Salutare delfinariu!

Multumim de capitol si sa dea DD sa fie unul numai cu vesti bune!

Eu deja am o veste buna pt voi! Am primit 2 mesaje de la Ramo, la 9.30

Mesaj 1: "Iti multumuesc mult pentru mesaj. Nici nu iti imaginezi cat inseamna pt mine sustinerea voastra. Ieri m-am externat dupa 7 sapt. foarte lungi."

Mesaj 2: "Ma simt mai bine, dar contractiile nu au disparut, asa ca voi sta in continuare in pat, atat cat voi mai suporta medicatia. Cel putin 5 saptamani, pana la cezariana. Pup"

tina 30+ cu

AMR 9+ si vine


mercic tina ca ne-ai adus vesti de la Ramo

Ramo cu mult curaj si trec si cele 5 saptamani...in a cata saptamana esti acum?

Bulina 33+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput