Clopotei de ianuarie-februarie 2008 *263*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza

Am pus cateva poze noi si unele mai vechi din Las Vegas, incepand de aici:http://family.webshots.com/photo/2706926790102710211rsAPpF


Eliza
2-3 ani
1-2 ANI
Povestea nasterii


Ai o papusica!
Mie cel mai mult mi-au placut cele intre flori!

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 2 ani
Albume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza
Am pus cateva poze noi si unele mai vechi din Las Vegas, incepand de aici:http://family.webshots.com/photo/2706926790102710211rsAPpF


Eliza
2-3 ani
1-2 ANI
Povestea nasterii



Eliza e superba Emma ta! Si tare faina si gradina cu flori!!

Cati...ce mai faci? N-ai mai dat nici un semn. Sper ca sunteti bine!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Ajutati-l pe Cata, un baietel de 5 ani, sa traiasca!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina023

Noh...buna dimineata, zuzilizi!!

Roxanici, eu am trecut-o pe Ana direct la lapte de vaca de tara. Cand raman fara (imi trimite mama congelat) ii dau Zuzu de 1.5 grasime. Doua extreme, stiu, dar le-am gasit avantaje ambelor variante si vad ca Anei ii merge bine asa! Ba chiar la laptele de tara imi tot spune "mmmm...tze bun e lapticul asta!!!"

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Ajutati-l pe Cata, un baietel de 5 ani, sa traiasca!!!






Eu, de la tara, n-am posibilitate .... si sincera sa fiu, nu i-as da.
Dar, de cand i l-ai schimbat, cum face kk? Ca inaintesau acum s-a schimbat 'textura' ?

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 2 ani
Albume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Roxanici, sa stii ca atunci cand era pe lapte praf era mult mai...cleios (nu ma injurati, da?! ), acum mi se pare a fi foarte bine! Eu sunt multumita de cum se prezinta...copilul maaaaaai!!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Ajutati-l pe Cata, un baietel de 5 ani, sa traiasca!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrutaa spune:

Buna, zuzici!
Am avut o saptamana foarte aglomerata, asa ca sunt pe fuga, doar sa va salut! Maine nu mai ajung la birou, am treaba prin oras, asa ca va doresc sa sarbatoriti in liniste si cu bucurie Rusaliile!

Condoleante, Miri!

Si un gand bun pentru Sara mica cu manuta in ghips.

As mai fi avut de spus una, alta, da sta sefu pe capu meu.... si nu as sta nici peste program. Gata, va pup !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

salutare salutare!

ceska, sper ca esti mai bine azi! iti ofer o sticla de optimism si icnredere ca toate se ezolva intr-un fel pe lumea asta, ca n-a fost niciodata s anu fie nicicum - vorba lu' mama.

elle, si la noi belea cu siropurile. curaj mami si-ti zic si tie ce a zis tanti dr la ni: de aia prescriem 2ml (de exemplu) ca sa fim siguri ca macar 0,5ml raman in burtica! cat despre eva... ui, stiu despre ce vorbesti. la 4 ani o sa fie mai bine:d

plushulets, ma bucur ca ati gasit gradi! sa va tihneasca si sa va bucurati de ea!

grati, ce bine ca lui ozi ii place la noul antrenor. fiind cea mai mica se va stradui sa tina pasul cu ceilalti si asta aduce dupa sine performanta. si bravo lui dudu aruncatorul. m-a muzat imaginea cu tine strangand haine din fata blocului:)

cristacoman, felicitari pt gradi!

nemary?

eladeea? miutsa?

noi am avut vizite... colegele de la aeroport au venit sa ne cunoasca. cele amai dragi mie, si cea mai cea n-a venit:( se pare ca e pe moarte tatal ei si tocmai au sunat-o sa-i spuna ca e internat d eurgenta:(
m-am bucurat tare sa le vad, mi-era dor de ele si d epovestile din aeroport... aproape ca aveam lacrimi in ochi de fericire:)

uf, la noi se vomeza la greu...


miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de bebe jeremy (12.04.2010)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

fetelor cu gramatik la degetul mic vreau si eu lamuriri uitati aici despre ce e vorba: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152458

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Citat:
citat din mesajul lui grati.ela

fetelor cu gramatik la degetul mic vreau si eu lamuriri uitati aici despre ce e vorba: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152458






HEEEELP!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

fetele.
Gratiela, bunicii suporta greu departarea si de fiecare data cand vin aici si pleaca e jale de ambele parti. Incercam insa sa ne auzim si vedem pe skype cat de des putem si sa compensam cumva distanta asta.
Am citit de problemele de la scoala. Aici exista gifted program exact pentru copiii care sclipesc. Cred ca ar trebui asa ceva si in Romania. E pacat sa se loveasca in copil pentru ca ceilalti se simt frustrati(incluzand si profesorii). Sper sa-i gasesti o scoala care sa aprecieza ca are asa un elev si sa se simta si Ozi in largul ei.

Gattta imi pare rau pentru Sara, dar zic si eu ca putea sa se intample si cu tine si ca probabil taticul Sarei si-a invatat lectia.
Alina multa bafta cu actele de Canada, sa iasa cum vreti voi.
Ginette noi i-am dat lapte de capra ca e mai usor de digerat decat cel de vaca. Nu a facut mofturi pentru ca oricum fata de formula avea un gust mult mai bun.
Va ziceam ca noi suntem in proces de "reeducare". Emma era de necontrolat:urlat, trantit pe jos, noaptea trezit din ora in ora si venit in pat la noi, mofturi la baie, imbracat, mancat. Ma apuca tremuratul numai cand ma gandeam ca iara o sa ma urle tot drumul de la gradi acasa. Asa ca am dat un pas inapoi, am inceput sa mai citesc si sa ma calmez singura. Am gasit o carte interesanta "Positive Discipline" si am inceput sa mai si aplic ce scrie acolo. Trebuie eforturi imense(cel putin acum la inceput) sa vezi partea pozitiva din orice nazdravanie de-a ei si sa nu mai incepi propozitiile cu "Nu...", dar parca se vad si rezultatele. Am taiat pisica si cu statul cu ea 1-1.5 ore seara pana se gandea sa se culce. Acum spunem povestea si apoi gata, ea in pat la ea si eu plec. Si surprinzator pentru noi nu se urla necontrolat. Aseara inventa tot felul de motive ca sa ma duc la ea: ca o doare un picior, ca are o unghie care trebuie taiata, ca a pierdut nu stiu ce jucarie si totul a culminat cand a inceput sa strige de mama focului "Are febra! Are febra!". Cand m-am dus era in fund cu mana pe frunte si zicea "Are febra! Vezi!". I-am luat temperatura si i-am aratat termometrul(nu stie sa-l citeasca, dar vroiam sa vad ce zice) , s-a uitat la el si zice "A glesit" si s-a culcat.



Eliza
2-3 ani
1-2 ANI
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Eliza cred ca tre sa citesc si eu cartea de care zici...nu stiu insa cat pozitivism gasesc in aruncatul lucrurilor in sus, jos, lateral, in orice gaura...mi-a manjit peretii de rujul colectionat din geanta mea...cred ca mi-ar trebui o curte doar cu gazon dar cine stie ce transee ar scobi...azi in parc a colectionat un kkat de caine pietrificat si-l dadea si pe el pe tobogan...am crezut ca e o piatra initial...cand povestesc mi se urca sangele la cap...

Mergi la inceput