Prietene la bine si la greu - 16

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Niatza!

Aseara eram deprimata ca fluiera vantul..si cand colo, ce-mi vazura ochii de dimineata???? Party pe bancutza??! va mananc!!

Matei ne-a topit, toata ziua da-da-da, se rostogoleste, se impinge in coate ca sa se ridice in fundulet. Si partea cea mai buna e ca doarme bine noaptea de cateva zile...sa dea DD sa-l tina!!

Incerc sa trag si eu niste sosete in picioare si sa revin.



pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Licuriciule stiu ca si Rechinasa ta e mofturoasa si imi dau seama ca si tu(ca si Lavi) esti cu nervii la pamant. Partea proasta e ca pe Danut il conving greu sa pape si san. Noaptea se trezeste dar abia tocaie cate ceva iar cu luatul in greutate stam rau. La 6 luni si 3 saptamani are 7.020 kg adica 120 de g in 3 saptamani. Incer sa nu il fortez dar uneori ma lasa nervii... Tot astept sa se remedieze situatia dar vad ca dureaza... Cand am inceput diversificarea manca binisor si am crezut ca va merge bine si apoi s-a razgandit... A plecat soacra la spital sa mai vorbeasca cu medicul lui(ca deh au fost colegi) si sa ii facem analize la scaun si urina(ca doar astea au mai ramas nefacute) si poate ne luminam si noi de ce refuza mancarea. I-am facut si proba suptului si la o masa suge si 45 de ml(asta la 4-5 ore). Asa ca e clar de ce nu creste in greutate. Hai ca v-am stresat suficient cu problemele mele...



Imi pare rau ca ai probleme cu Danut. Of, Doamne prin cate ai trecut, tu, mamica incercata. Eu nu stiu daca o sa avem greutatea asta la 6 luni si 3 saptamani. La 5 luni avea 5.4kg. Poate o sa facem si noi 6 kg la 6 luni. Adica, sper eu. Chiar daca a luat 120g in 3 saptamani, tot e bine. Cat ia in greutate e bine, cand nu ia, atunci e problema. Te pup si sper sa vii cu vesti bune cat mai repede.



Poze noi cu Pinky de la 5 luni (nascuta in 09.12.09)

Botezul Cezarei - poze

www.youtube.com/watch?v=QuT8Cn9C5jg " target="_blank">Botezul Cezarei - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Hellouuuu


Mai da ce v-ati mai petrecut aseara...Bere, pizza... asta da cinsteala!

Am citit si io asa mai pe fuga...
Lavi e bine ca sotzu tau te sustine, chiar daca n-a facut-o in fata soacrei, poate a vrut sa evite un conflict mai mare.
Monis vazut pe Iulian in concert. Moaaama ce frumos canta baiatu'
Laurica hmm tare greu iti e cu diversificarea asta. Mai, din statisticile tale, nu stiu ce sa zic. Teoretic se spune ca, copiii alaptati exclusiv sunt mai deschisi la gusturile noi, pt laptele matern isi schimba gustul in functie de ce mancam. Din propria experienta pot sa spun ca Dragos pana acum, a accepat f bine diversificarea, sora-sa scuipa morcovu cat colo de eram toata morcov pe ochi (pe ea n-am alaptat-o decat 2 luni jumate exclusiv), si ne-am cam chinuit cu legumele...

Aaaaa si noutati de ultima ora... avem un dintzisor.

Off m-am carat... Riana e tare maraita, nimic nu-i convine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

beeeeiii, se inmultesc pe zi ce trece

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

No, Ralu_seby cew vesti bune ne dai despre Mateiutz...s-o tina tot asa!

Va pp pe toate, si va imbratisez cu drag si va multumesc ca existati si ca am cui sa spun ce ma doare si ce ma apasa! Va apreciez enorm....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Bey, sunt in ceata! Pai nu au voie nici avocado, acum? In graficele alea scria ca e voie de la 6 luni.

Deci, pana la urma, ce are voie un bebe de 5 luni jumate? Mar? Para? Avocado? Ce? Eu nu stiu ce sa-i dau, ca sa nu-i fac rau. Nu vreau sa introduc ceva ce nu are voie. E clar ca are voie mar. Dar restul??? Eu i-am dat pana acum mar, para, un pic de supa de legume (morcov+telina) si azi, o sa-i dea doamna, niste avocado, daca il accepta. Si mai am si mango pregatit pt ea, in zilele urmatoare.

Poze noi cu Pinky de la 5 luni (nascuta in 09.12.09)

Botezul Cezarei - poze

www.youtube.com/watch?v=QuT8Cn9C5jg " target="_blank">Botezul Cezarei - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Neata

Grea noapte si la noi.S-a trezit mandra de vreo 5 ori...si cat a dormit ea nu prea am dormit eu...ce sa-i faci, gandurile astea...

Lavi, ma bucur ca s-a rezolvat cu sotul si ca a pus-o cat de cat pe soacra la punct.

Retete pentru babycook eu am gasit aici http://recettes.babycook.freefr/

Inca nu am studiat problema, ca nu am inceput diversificarea....Sper sa reusesc sa traduc cateva si sa le pun pe mail...asta pentru cine nu stie franceza.

Lalu, mami fericita de Ari (28.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Bey, sunt in ceata! Pai nu au voie nici avocado, acum? In graficele alea scria ca e voie de la 6 luni.

Deci, pana la urma, ce are voie un bebe de 5 luni jumate? Mar? Para? Avocado? Ce? Eu nu stiu ce sa-i dau, ca sa nu-i fac rau. Nu vreau sa introduc ceva ce nu are voie. E clar ca are voie mar. Dar restul??? Eu i-am dat pana acum mar, para, un pic de supa de legume (morcov+telina) si azi, o sa-i dea doamna, niste avocado, daca il accepta. Si mai am si mango pregatit pt ea, in zilele urmatoare.

Poze noi cu Pinky de la 5 luni (nascuta in 09.12.09)

Botezul Cezarei - poze

www.youtube.com/watch?v=QuT8Cn9C5jg " target="_blank">Botezul Cezarei - filmulet


Dankutza, nu stiu daca o sa te multumeasca raspunsul meu. Dar de tine depinde daca vrei sa incerci sau nu...eu nu prea ma iau dupa grafice...am incercat sa ii dau avocado si am vazut ca ii place si ca il tolereaza...daca vrei sa ii dai poti incerca! Te pup...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Draga mamica chinuita Dy - cartea am luat-o de la imaginarium vreo 100 de lei, dar lasa-ma sa o mai studiez sa vad daca merita banii

Lyly- nu merg azi la manifestatie ca nu am cu cine lasa plodu', ca nu mai e bebe (Monis) si clar nu e de bebei astazi, insa se organizeaza pt marti, de fapt vedem ce decide minunatul guvern si in functie de asta ne organizam.

Dankutza - asa cum zice si Lavi, mai citim ne documentam si fiecare alege ce si cum crede, oricum din 10 pareri daca-s doua la fel

eu de ex decojesc orice i-as da, sotul zice ca de acolo vin alergenii si banana ii dau fara mijloc adica fara seminte


mai uitati o www.mediafax.ro/politic/unpr-propune-mentinerea-valorilor-pensiei-minime-si-indemnizatiei-de-crestere-a-copilului-6131850" target="_blank">stire
fetele din alte orase, cautati si vedeti cine mai organizeaza mitinguri ale mamelor, trebuie sa fim unite sa reusim, trebuie sa fim multe sa reusim, nu se poate sa-si bata joc de dreptul nostru, am muncit, am dat bani la stat, cum bine zicea o colega insarcinata, noi nu am negociat impozitele si taxele, am cotizat cu cat ne-au cerut, si acum cand trebuie sa ne asigure traiul pt 2 ani ei ce fac, "ne pare rau s-a terminat" prin traducere libere, ajutati-ne sa acoperim ce am furat si ce furam noi (aladescoatefumpenassipeurechi)

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lalu_79
Retete pentru babycook eu am gasit aici http://recettes.babycook.freefr/

Inca nu am studiat problema, ca nu am inceput diversificarea....Sper sa reusesc sa traduc cateva si sa le pun pe mail...asta pentru cine nu stie franceza.



Am vazut ca aia pun sare si ciorbica si in piure.

Poze noi cu Pinky de la 5 luni (nascuta in 09.12.09)

Botezul Cezarei - poze

www.youtube.com/watch?v=QuT8Cn9C5jg " target="_blank">Botezul Cezarei - filmulet

Mergi la inceput