Prietene la bine si la greu - 16

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Buna dimineta de la noi,

Adresez si eu o intrebare fetelor cu bbcook, voi ati schimbat garnitura de la cutitul de pasat? Eu am schimbat-o cu cea de rezerva primita la cumpararea aparatului cam acum o luna si vad ca iar s-a slabit...si nu mai am alta. Numai mie mi se intampla ?Stiti de unde mai pot lua alta? Mentionez ca-l folosesc zilnic de 2 ori ,pt fructe si legume,dar parca se deterioreaza cam repede garnitura asta...

Va pup

Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Licuriciule stiu ca si Rechinasa ta e mofturoasa si imi dau seama ca si tu(ca si Lavi) esti cu nervii la pamant. Partea proasta e ca pe Danut il conving greu sa pape si san. Noaptea se trezeste dar abia tocaie cate ceva iar cu luatul in greutate stam rau. La 6 luni si 3 saptamani are 7.020 kg adica 120 de g in 3 saptamani. Incer sa nu il fortez dar uneori ma lasa nervii... Tot astept sa se remedieze situatia dar vad ca dureaza... Cand am inceput diversificarea manca binisor si am crezut ca va merge bine si apoi s-a razgandit... A plecat soacra la spital sa mai vorbeasca cu medicul lui(ca deh au fost colegi) si sa ii facem analize la scaun si urina(ca doar astea au mai ramas nefacute) si poate ne luminam si noi de ce refuza mancarea. I-am facut si proba suptului si la o masa suge si 45 de ml(asta la 4-5 ore). Asa ca e clar de ce nu creste in greutate. Hai ca v-am stresat suficient cu problemele mele...

mami fericit de Dan Mihail 28.10.2009
Danut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Bei fetilor , am citit azi articolu de la coffechat de sub forumache, si am ramas extaziata la ce spune un nene nickname doctor ca replica la articol, vi-l dau copy paste aici, sper sa nu se supere:

"""Regula spune ca barbatul. Despre exceptii am vorbit. Eu stiu ca barbatul, dar am auzit si varianta inversa. Ciudat.

Eu mai stiu ca nu se face ca la o iesire la terasa ea sa se hotareasca doar sa bea ceva (apa,ceai,suc) iar tu sa bei si sa mananci. Nu se poate ca unul sa mance iar celalalt sa se uite.

La masa se aseaza intai femeia, iar barbatul ii trage scaunul spre a se aseza mai usor si mai comod.

Tot eu stiu ca nu incepi sa mananci pana cand ultima femeie nu s-a asezat la masa.

Eu sunt anti alcool asa ca putin imi pasa mie cine alege vinul. Mi se pare de prost gust ca un barbat sa aleaga de unul singur, asta in cazul in care doamnele au si ele anumite preferinte.

De ce prefera barbatii sa conduca? E in avantajul lor ca femeia sa fie odihnita. Cum o pastrezi, asa o ai. Insa credeti-ma ca multe femei conduc mult mai bine decat un barbat.

E de prost gust ca, amandoi fiind, sa o lasi pe femeie sa schimbe roata. Poti sa suni la Dacia Asistenta, daca n-ai schimbat in viata ta o roata. Totusi, tine de siguranta pasagerilor ca cel care o conduce sa stie sa ii faca si altceva decat sa-i puna benzina. Plus ca, eu prefer sa fiu atins de o piele fina, nicidecum abraziva.

Cine plateste nota? Clar, barbatul. (Mare grija sa nu plateasca barbatul, dar sa fie din banii femeii) Ca eu stiu si d’astia.

Cine schimba teava? Instalatorul.

Cine schimba un bec? Barbatul. Dar lumina o aprinde femeia. Pentru ca femeia aprinde lumina in viata unui barbat.

Cine face mancare? Barbatul. E vorba de ying si yang. Ying este femeia, Yang este barbatul. Daca mancarea o prepara femeia, barbatul baga in el energie de ordin feminin. Face burtica si ii cresc sani. Scade testosteronul. Ce urmeaza? Cred ca v-ati prins! Daca barbatul gateste, e mai bine pentru toti. Plus ca, revenim la ideea de a avea langa tine o femeie odihnita si relaxata fizic si mai ales psihic.

Cine da cu aspiratorul? Cine spala vase? De regula, cu aspiratorul da barbatul, vasele le spala tot el. De ce? Detergentii de vase ataca pielea, noi avem pielea mai rezistenta. Eu oricum port manusi. M-am obisnuit asa. Aspiratorul e greu iar pozitia in care sta femeia bagandu-se prin fiecare coltisor ii exercita presiune asupra anumitor zone.

O sa ma intrebati ca ce mai face femeia?

Pai:

Femeia mai spala si ea vase, femeia duce un gunoi.(Daca nu esti baiat cuminte, urmezi tu)

Femeia ia la rand ceea ce se cheama vesela de bucatarie.

Femeia mai schimba o lenjerie de pat.

Femeia ajuta la bucatarie.

In general, chestii usoare: un geam, o oglinda, o chiuveta de baie.

PS. Daca fiecare ar lasa curat pe unde trece, femeia ar avea mai putine de facut. Aproape toti barbatii se plang ca nu-i asculta femeia (in sensul ca ei vorbesc singuri). Pai ca sa te asculte, fa-i timp si nu-i manca nervii.

Si in final, ca sa ucid razboiul intre sexe si sa fac peace:

Femeia mangaie, femeia alina, femeia rasfata, femeia naste. Nu credeti ca face suficient? Mie-mi ajunge.

Cate femei au avut parte de barbati sa le alinte, sa le mangaie, sa le rasfete? Cati barbati nasc?

“Daca nu stii ce inseamna o femeie, cum poti sa stii ce inseamna sa fii barbat?” Doc

Peace,
Doc
"""
Cititi articolu, e scurt si ft frumos spus. Si replica lu nenea asta mi-a mers la inima, as muri sa am si eu asa barbat in casa ..no acu sper sa nu citeasca zmau meu pe aici

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns padi spune:

Laura - mie de la stres si oboseala imi ies ceva pete pe pata (in zona nasului). La mine functioneaza bine tamponarea cu ceai de musetel si aplicarea unui unguent cu galbenele.
Fetelor, ma uit la tv. Sunt curioasa ce o sa se intample pana la urma la mitingul de la Bucuresti. Sper sa nu iasa cu . Oare ce o sa intample cu tara asta?

Adriana de Laura (08.12.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

heloo

mama ce fu aici aseara, bine ca nu am fost la pizza aia au mancat gazelele licurici sper ca nu te-ai atins.

am luat cartea cu retete beibicucene, am retinut ca vocado nu se da pana la un an, stomacul bebeilor nu poate digera cum trebe tot ce contine nebunia de fruct

mai rasfoiesc si vin cu retete

azi e mitingul minune, ar fi fost bine sa fim iar mame multe, fara copii ca de vin mineri brrrrrrrr, dar vedem de 1 IUNIE sper sa fim multe

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

fetele cu damigenele si butoaiele, ia bagati-le la beci si puneti-le un cep

Lavi - ma bucur ca ai discutat cu sotul si el cu soacra, tu esti o finutza, insa ce merita mama ta soacra ....hmmm nici mama nu-si permite sa-mi zica o vorbulitza dar apai soacra

fetele haideti sa cantam

"Caramida lucitoare da Doamne sa iasa soare"

Andre te asteptam cu vesti de pedigroaza si cu relatari de buni de Italia

Monis - am pregatit un butoi de heineken pt cand ai chef

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata!

Inca o noapte naspa, de am nevoie de scobitori, tot il caut de dinti, si nimica...

Lavi, ma bucur ca ati lamurit problema

Raluci, te duci iar la adunarea generala? eu te sustin de acasa si azi, poate de 1 iunie

Andre, bafta la doctoroi! ai PM

o zi linistita!

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Raluci mama ia spune tu frumos de unde ai luat cartea si cum se cheama ca eu una sunt tare interesata ca poate gasesc si eu ceva pe gustul mofturosului meu. Bubu tot asa papacios e?

mami fericit de Dan Mihail 28.10.2009
Danut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Monis tare as fi vrut sa il aud si eu pe Iulian cantand dar... sa nu razi() nu stiu unde sunt boxele... La magaoaia asta veche a sters copilul unor prieteni niste chestiuni si era pe mute asa ca mai puneam boxele la laptop. Acuma la asta vechi am reinstalat tot dar habar nu am unde sunt boxele asa ca... am pus un semn si cand le descopar trebuie neaparat sa il ascult.
Lumi cum mai merge cu Diversificarea? Italiencelor va dulce. Diana sa iti traiasca pruncii, sa creasca mari si tu sa te bucuri de ei.

mami fericit de Dan Mihail 28.10.2009
Danut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Fetili...am mutat patutul lui Rares in camera noastra...sa vad, poate il conving sa stea in el.

Licurici...in privinta tatalui meu...pot spune ca s`au schimbat lucrurile....Rares e bucuria lui...bine eu am mai umblat si la corasonu`lui...i-am puis lui rares al doilea nume Cristian...adica cel al tatalui meu....si e mandru tot bunicul!

Mergi la inceput