Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

tocmai am primit coletul cu body-urile de la MOTHERCARE...am comandat atat pt Eric cat si pt Filip...sunt adorabile...mai ales cele mici...uauuuuuu...nu-mi vine sa cred ca sunt asa mici... am impresia ca n-o sa stiu sa mai tin un bebe in brate darmite sa-l si imbrac...

*********************************************************
Andreea, Eric (9.12.2007) si 33+ cu bb Filip

bb Filip,sper sa te tin in brate peste 4-5 saptamani...

*********************************************************
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Carmen – ma bucur tare mult ca si tu esti bine, si Leti o mandrete de grasunica!

Anca vlad – bebe a mea in sapt 25 avea 750 gr, si dr a zis ca e bine

Tina – o sa-ti ia cateva zile pana te obisnuiesti cu ideea de a sta in pat, dar o sa vezi ca timpul trece mai repede decat iti imaginezi acum.

Rodyka – te adormira valurile alea cu care ne tot incanti ? La noi singurele valuri sunt cele facute de copaci in bataia vantului ah mi-aduci aminte de lunile petrecute in spania, si eu tot in sud, tot intr-un port, cu petreceri de spanioli in fiecare zi, pe cate o straduta din zonele vechi isi scoteau mese afara si da-i cu flamenco si paella….si stateam intr-un apartament cu 2 grecoaice si un polonez, iar din curtea interioara auzeam zilnic o muzica frumoasa, n-am reusit sa aflu nici azi cine canta, dar cuvintele arau cam asa: “primavera cara, zapatitas nuevos con tacom, busco nuevo amor desde mi balcon ….”


25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Katalina, ai mai intrat pe forum cu dr. Haiduc? Tocmai am aflat ca intra in concediu de pe 18 iunie pana pe la jumatatea lui iulie... DEci, eu cu DPN 17 iulie sunt cam la limita. Trebuie sa pun problema neaparat la urmatorul control.
Tu stai linistita pt august.


Cris 31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

tocmai am primit coletul cu body-urile de la MOTHERCARE...am comandat atat pt Eric cat si pt Filip...sunt adorabile...mai ales cele mici...uauuuuuu...nu-mi vine sa cred ca sunt asa mici... am impresia ca n-o sa stiu sa mai tin un bebe in brate darmite sa-l si imbrac...

*********************************************************
Andreea, Eric (9.12.2007) si 33+ cu bb Filip

bb Filip,sper sa te tin in brate peste 4-5 saptamani...

*********************************************************
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...



eladea..tie ti se par micute???
apoi noi care suntem la primul copilas??
eu cand am primit body-urile de nou nascut m-am minunat o jumatate de zi de ele.. mi se parea o greseala

26+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Katalina, ai mai intrat pe forum cu dr. Haiduc? Tocmai am aflat ca intra in concediu de pe 18 iunie pana pe la jumatatea lui iulie... DEci, eu cu DPN 17 iulie sunt cam la limita. Trebuie sa pun problema neaparat la urmatorul control.
Tu stai linistita pt august.


Oau ce concedii lungi isi iau doctorii astia o luna ... or fi stresati rau, cu atatea gravide pe capul lor
O idee buna sa-l intreb si eu azi pe dr meu cam cate saptaluni va sta in concediu ...Sa stea cat vrea, dar sa fie in august pe baricade

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Sa le vedeti pe alea de prematuri, zici ca sunt pentru papusi, sunt cat palma
De duminica imi pun si eu AMR , nu-mi vine sa cred ca au mai ramas 11 saptamani din sarcina. De acu pentru mine nu mai e funn, grea burtica, greu cu mersu, dureri, nesomn. Vreau sa-mi tin baietii in brate, sa le inumar degetele, sa le vad fatuca

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 26+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Au inceput sa-mi intre banii pe maternitate, mai mult decat ma asteptam, nu stiam ca banii pentru mame sunt impozitati diferit, imi opresc doar 15$ sunt in extaz.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 26+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

acum sunt pt prematuri...dar caum 7 ani nu erau si daca ati sti cum stateau body-urile pe vlad si cum am cusut caciulitele pe marcini sa ii stea pe capuor!

in primele zile am optat pt camasute ca pe vremea mea ca erau mai ok ...iar camasutele si pantalonasii cu sau fara salopeta ii erau asa de mari...

i-au venit bine abia cand a implinit o luna jumatate si 4kg, arata si el a om!


ce amintiri si nici nu imi vine sa cred ca sunt asa de proaspete amintirile acestea in sufletul meu!

Anca +27s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

http://www.petitieonline.ro/petitie-p43516046.html,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

tocmai am primit coletul cu body-urile de la MOTHERCARE...am comandat atat pt Eric cat si pt Filip...sunt adorabile...mai ales cele mici...uauuuuuu...nu-mi vine sa cred ca sunt asa mici... am impresia ca n-o sa stiu sa mai tin un bebe in brate darmite sa-l si imbrac...

*********************************************************
Andreea, Eric (9.12.2007) si 33+ cu bb Filip

bb Filip,sper sa te tin in brate peste 4-5 saptamani...

*********************************************************
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...


poze te rugam sa ne inspiram

ai cumparat data trecuta niste body maiou, dar care erau in 6 capse..unele colorate...tot de la mothercare? ca eu nu am mai gasit pe site, decat de acelea care se incheiau pe umar si intre picioare

Bulina 32+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

M-am trezit si eu dupa un somnic dulce de o ora... Alta viata! Am vazut poze noi cu o burtica frumoasa- Racusor. A crescut frumos burtica, iar rochitele sunt super! Dupa croi, cred ca se pot purta si dupa nastere, par lejere, usoare si comode... Imi plac!
La fel, Laurika, Katalina si Bamboleta, poze noi si frumoase. O sa imi fac si io zilele astea ceva poze, ca nu am facut cam de multisor... Toate burticile imi plac, ca toate is deosebite si mamicile sunt foarte frumoase!

Cristina 31+ cu

Mergi la inceput