Bobocei de sept-oct 2008 (286)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Ada depinde de cati bani are prietena. Eu stiu ca este in carefour baneasa magazinul de saltele TEMPUR, fff faine, insa sunt f scumpe. Fac pe comanda orice dimensiune....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Babytza – sanatate soricelului - sa fie bine la degetel
Andreutac - pupici multi pt voi
Nerantula – multa sanatate si numai de bucurii sa aveti parte de-a lungul vietii voastre impreuna. Ma bucur ca merge bine intarcarea.
Piolica - sedere placuta pe la noi si distractie cat cuprinde
Nikoliciule – bafta multa cu alunita si mancarimile. Pupici pt micuta rasfatata si pt mamica.

Noi maine aflam rezultatele la analizele genetice si biopsie - parca in sufletul meu sper totusi sa iasa nivelul de toleranta cat mai mare - poate chiar negativ



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Andy.pofff saracutza. la noi asa a inceput cand a avut ratavirus sau adenovirus.... (nu stim exact ca nu a mai iesit la analize... ) Hidratare multa, lichide cate 2 ml din 3 in 3 minute, plus saruri de rehidratare... Off, saracuta!! Multa sanatate!!! Probabil va veni di diarea curand... (sper sa nu!!!)

niko mai mult de atat, nu stiu ce sa-ti spun....

denisa tin pumnii stransi stransi pentru maine!!!! Toleranta cat mai mare va doresc!!!!

Noi suntem mai bine, dar stam toata ziua afara si sper sa nu faca ceva complicatii de la vantul asta si de la frig...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Am si eu o rugaminte, stiti pe cineva / de unde / se pot comanda diferite dimensiuni de saltele pt patut bebe?
(in bucuresti)

am o prietena care naste in curand, are un pat ciudat 80cm/110cm si cauta saltea pe comanda.
va multumesc!

Gaia, muma pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri



Ada, am si eu o prietena care avea o dimensiune mai 'speciala'de pat si care s-a dus la cei de la baby comfort (de unde am luat si noi salteluta de cocos) si le-a spus despre ce e vb si ei i-au taiat salteaua la dimensiunile necesare. Nu stiu cum au insailat apoi sau cum au refacut taietura, dar prietena mea nu s-a plans
E drept ca la ea era latimea 'clasica' de 70 de cm si doar lungimea era ciudata, dar poate ofera ei o varianta si in cazul asta


Laura,of prin ce treceti.
Nu stiu ce sfaturi sa dau....singura chestie care imi trece prin cap este ca mie cand mi-e rau si vars (migrenele) nu suport apa de nici o culoare. Poate suporta mai repede un ceai sau apa ca un fel de citronada...e singura chestie la care pot sa zic ceva....Sa va faceti bine


Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Laura - multa sanatate - sa-si revina repede micuta! Sper sa reusiti sa beti lichide multe altfel.. fuga la dr sa evitati deshidratarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

neatza dupa ce ne=-am chinuit azi-noapte sa ne ia somnu...dupa o ora sa trezit in niste urlete de nu mai stiam ce sa ii fac.....am crezut ca am trecut de fazele astea ...se pare ca nu ,....eu sunt chiauna de somn

niko nu te mai gandi la vremurile ce vor veni ca iti faci rau si pe bune ca nu trebuie acum.....este adevarat o sa fie greu, dar hai sa gandim pozitiv........zic si eu, na....cat despre alunitza..sper sa fie totul bine...sanatate multa -acesc si rasfatata frumusica

andy vai...imi pare rau...dar oare de la ce sa fie???...oooffff..sanatate multa si sa treaca repede

babytza ce va face degetelul???

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

denisa vaaaiiii....dabea acum am reusit si eu sa iti vad comoara in poze si pe voi evident sunte-ti minunati.....ma gandeam sa te iau de cuscra dar cred ca deja este amanetat ...la cat este de frumos si dulce

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Klemi io zic sa stai in banca ta ca acu' vine Nikoliciu si Karinutza si te scutura de numa':)))
Laura multa sanatate printesei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Nerantula, imi pare rau ca te a durut! Stai linistita,ca se pare ca daca treci de primele ore riscurile de a se intampla ceva, sunt minime; legat de rezultat, din cate imi aduc aminte mie mi-au dat un pre rezultat la 48 ore si la o saptamana rezultatul obisnuit.Eu am facut testul la Medsana.

Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Ada ce dai la copii pt muci? Ca are si Mihai, dar nu ii curg-ii suflam noi nasul cam la 1 ora- si nici febra nu are.

Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput