PRIETENE FARA TITLU (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna seara.
Noi am fost in Armonia-Carrefour cu Diana ca a fost concert cu Cleopatra si Pavel Stratan si ii promisesem ca o ducem.Balamuc mare in zona,copii muulti! Am si mancat la KFC,macar aici mananca Diana cat de cat.Musai a fost sa ii iau si o inghetata ca nu mai tacea ... Pe Tudor l-am lasat cu mami.Mami mi-a sugerat sa il las pe el acasa cu ea cand mergem la mare ca sa nu ne fie asa de greu,dar nu vreau.Oricum cred ca mai nasol va fi cu Diana care e de groaza.Zilnic plange de nu stiu cate ori si din orice De exemplu azi a plans en gros ca voia la locul de joaca de-acolo dar nu mai primeau ca era full ... trebuia asteptat pana iasa cel putin 5 copii si mai erau si la coada asteptand . Si se statea cel putin o ora acolo ... Pe urma smiorcaieli pe diverse teme,gen ca a scapat balonul sau mai stiu eu ce Aseara de la mami de la bloc am venit pe strada cu ea urland ca vrea la Mara,nu se saturase 2-3 ore cat s-a jucat cu ea si cu ceilalti copii pe-afara Au facut tort din nisip ,ocupati rau
DENISA au venit si la voi caldurile deci.Cine a zis ca ma stresez? Doar constat,mie chiar imi plac mult de tot diferentele astea.De mici se vad deja inclinatiile spre una alta,sau temperamentul ... Oricum Tudor a devenit mai cooperant,deja scoate limba la cerere si mai mult imi da obiecte la cerere,azi mi-a dat telecomenzile cand i le-am cerut
CRISTINA ma bucur ca Razvan continua progresele.Bravo si pentru reusita cu kilele ! De DanaEne mi-am amintit de blog si am mai citit acolo,vai ce frumos scrie despre fete
Ai dreptate cu comprimarea timpului,asa e vara ... si eu atatea am de facut prin casa,de rezolvat prin oras plus ca am si niscaiva planuri maretze
Am fugit sa culc strumfii ...

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Au adormit zmeii mei,asa ca sunt libera oleaca.
CRISTINA cum a fost azi plimbarea lui Razvan cu fetele? Pe unde au umblat? Deci marti aveti serbare deja! Nu imi vine sa cred ca deja e luna iunie aici !!! Si la Diana se fac pregatiri de serbare,ceva dans cum va ziceam.Mi-a zis ca baietii au ceva cosuri si fetele danseaza in jurul lor.Ca si costum trebuie sa le dam ciorapi lungi albi si o floare in par,restul costumatiilor de la gradi ca de obicei.Bun obicei In afara de repetitiile astea,o mare parte din timp o petrec afara in curte,ca e cald acum.Totusi am vazut ca mai fac si exercitii,desene,colaje etc.Azi a adus acasa Diana un desen facut la liber.E super-extra-multicolor-in intregime colorata pagina de abia iti dai seama ce desenase initial dar mi-a explicat ea.O aratare mare si multicolora din stanga cica e un crab si e inconjurata de culoarea gri care ar fi nisipul.Iar in dreapta jos o alta aratare minuscula ,o fetita care cica e Diana de la Timisoara In centru ceva care eu credeam ca e o casa cica e un pahar si o lingura.Io cum nu pot tacea am intrebat-o ca ce a patit Diana,nu cumva a consumat ceva ca Alisa din Tara Minunilor de e asa de mica si crabul asa de mare ? Raspunsul ... nu,ca e mai aproape crabul de aia e asa de mare.Ca sa vezi .
In continuare ma ocup prea putin spre deloc de Diana ca mereu mi-o ia mami la ei.In primul rand ca vede ce balamuc face si in al doilea rand ca vrea tare mult Diana sa mearga,ca acolo ii sunt prietenii de joaca.Macar seara a ramas cititul de baza.Nu i-am mai citit nimic nou,ca nu am momentan bani de carti ma gandeam sa imprumut de la biblioteca,dar e prea mica sa inteleaga ca alea trebuie restituite si ar iesi cu mai mare balamuc O sa trec de pe-acum la cartile mele,n-are decat sa se obisnuiasca si cu povesti fara poze. Azi a vrut sa ii citesc dintr-o enciclopedie,despre ... corpul uman.Intr-o seara a venit la mine cu cartea aia Primele 750 de cuvinte cica sa o invat de acolo ... ce sa te invat mai ca le stii??? Nuuu ca nu le stie.Apai am profitat macar sa o intreb cum le zice la unele chestii din fotografii in engleza Vad ca mai stie cate ceva,dar nu toate culorile,nu toate partile corpului,nu toate animalele din poze,nu toti membrii familiei etc. Deci din fiecare cate ceva,dar cam superficial. Totusi macar se simte ca fac ceva p-acolo pe la gradi.Am vorbit intr-o zi si cu mama lui Ale prietena ei,cea care e profesoara de engleza si franceza.Am intrebat-o daca a inceput cu Ale limbile straine si daca nu le-ar medita eventual impreuna.Mi-a raspuns ca ... sunt prea mici si ca si Ale stie doar poezii ,le recita ea dar nu intelege ce zice.Ma asteptam sa fie un pic mai deschisa adica eu stiam ca la varsta asta ar prinde cel mai repede o limba straina,ea in schimb cred ca se gandeste la un meditat mai serios cum face ea cu elevii de la scoala.Cred ca nici asta nu e o solutie deci.Ca de profesoara de engleza de la gradi nu ii place Dianei deloc ,din moment ce continua sa imi zica ca nu ii place engleza si de multe ori ma intreaba ca trebuie sa mearga la gradi in ziua x? Iar daca o intreb de ce imi raspunde ca nu prea vrea ca ... nu ii place engleza !!!! Adica a ajuns si la faza ca ar prefera sa stea acasa in zilele cand fac engleza.Pai ce ma fac cu asta la scoala??? Eu banuiesc ca nu ii place si fiindca nu se omoara sa retina tot ce le cere aia la ore si ei daca nu e "in frunte" sau nu e remarcata la ceva nu ii place Pana acum in doi ani nu cred ca a avut in total 10 bulinute primite "premiu" la engleza,deci cam putin.M-am gandit ca si la scoala i-o fi cam greu fiind mai mica,se vede acum bine diferenta intre ea si fetitele de varsta ei pe de-o parte si cele 2-3 fete din grupa cu un an - un an si ceva mai mare decat ele! Se vede nu doar la fizic ci si la vocabular si la activitati - ele sunt solicitate mai des de educatoare sa ajute la una alta fiind mai mari (de exemplu sa imparta foile de desen si altele de genul asta) .
Oau ce m-am intins.Voiam sa va mai intreb daca ai vostri se mai joaca la PC.Diana f.rar o cere,o mai indemn eu cateodata seara.Acum se uita la desene animate,are cateva preferate deja.Azi ma intreba ca daca o sa pice in apa la mare or sa o salveze delfinii ... se uita la ceva desene cu delfini,de-acolo i se trage.
Si de Tudor am uitat sa va zic ce l-a apucat.De vreo doua zile cand ii dai sa manance uneori ,eu ii bag lingurita cu mancare in gura,el isi baga mainile in gura si o scoate afara Diana asa ceva n-a facut! Azi ai mei erau disperati de faza asta,tati il tinea de maini si mami il hranea.Si cu el e de coma.O noapte doarme tun,noaptea urmatoare se trezeste de 1-2-3 ori.O zi mananca f. bine,a doua zi mai nimic in afara de lapte.Adica e ceva ce nu refuza - pufuletii.Si uneori biscuitii/piscotul sau altceva ce se poate tine in mana de el.I-am mai dat cascaval,coaja de paine,chiar banana sa manance singur.Azi voiam sa mananc eu niste orez cu lapte si scortisoara,din comert si i-am dat si lui o lingurita sa guste.Rezultatul - mi-a papat el toata cutia.Trebuie sa ma mobilizez sa ii fierb si eu ca vad ca ii place orezul si lui ca Dianei. Ah si nu refuza niciodata sucul stors proaspat de citrice,e disperat dupa el cum era Diana (si acum nu-l mai vrea defel "ca e acru" ) .I-l indulcesc un pic cu sirop de afine.
Gata e ora stingerii,noapte buna.Mai apar in WE cred ca se arata ploi si ce sa fac in casa in timp ce pazesc misunatorul ??? De citit o carte sau vizionat un film nu pot cu el treaz,asa ca ramane netul ...

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

'Neata!
Eu cam asa intru ... mai la saptamana ...

Din pacate noi plecam pe 3 iunie la mare asa ca nu o sa ne intalnim pe acolo... Sper sa avem vreme frumoasa si ceva apa calduta. Nu mergeam in Ro daca masa si cazarea nu era moca platim doar drumul ca vrem sa plecam singuri, altfel si drumul era moca.
Si asa imi oferiti in loc de bani exact ce eu NU consum ... dar le impart: cafeaua se duce la Moni, berea la soti si inghetata la copii!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

URSULINA sa aveti vreme buna si sa va distrati bine! In ce statiune mergeti si cat stati? baga detalii. Mai, dar tu ce consumi totusi? Nici cafea,nici bere nici inghetata? Cum stai cu silueta? Ai mai slabit?

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

In Constanta mergem si stam de joi pana duminica sau luni sa vedem.

Dupa ce m-am reapucat de tratament am slabit iar 13 kg. De la 1 iunie vreau sa tin iar regim sa ajung la 85 macar.
De consumat consum fara alcool, cofeina putina, apa la greu, zaharul este consumat doar in situatie de criza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

URSULINA super mai ales daca e pe gratis.Si cred ca veti avea si vreme faina http://vremea.kappa.ro/constanta/constanta.html Bine ca poti tine regim,super ca ai slabit atat.Daca m-as putea si io ingrasa vreo 5 kile ar fi perfect.Mai ales la fatza mi-ar prinde bine.Ca acolo nu pot rezolva cate ceva ca la brate cu gantere
V-am zis ca m-am tuns? E doar pana la umeri acum.Pana cresc firele ce au inceput sa se regenereze am sa il cam tin la nivelul asta.


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Moni interesant link ... poate reusesc sa pacalesc soarele sa mai ramana si duminica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Hola ,
Vesti si de la noi ? Nu prea bune Ieri am sangerat si m-am dus la spital , sarcina oprita in evolutie . Fiind asa de mica dr crede ca se va elimina singura , marti ma duc la control si daca a mai ramas ceva imi va da o pastila sa elimin . Desi nu cred ca va mai fii cazul ..... Asta e , nu a fost sa fie . Si la cat de bine ma simteam , parca aveam eu un presentiment ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Anamaria, imi pare tare rau de pierderea ta .
Poate a fost un accident genetic.
Iti doresc din tot sufletul sa te refaci repede .

Cristina si Razvan (31.01.2006)
(1),(2),(3),(4),(5),(6)
www.dropshots.com/asteryaro6" target="_blank">(7) MY HERO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANAMARIA of ce rau imi pare Sper sa ai in curand alt test pozitiv . Sigur a fost ceva genetic ca astea se elimina asa devreme,majoritatea nici nu-si dau seama ca a fost sarcina, ci cred ca a fost doar o intarzaiere ... Acum te reprogramezi la operatia aia? Dupa laparo in care se si curata ovarele stiu ai sanse mari sa ramai iar foarte repede gravida.
URSULINA sper sa pacalesti soarele ala.Sa mai intri acolo sa vezi ca se mai modifica prognoza oarecum de la o zi la alta.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput