Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

oana merci, e interesanta chestia aia si nici nu e asa scumpa ca leaganul

gaby , oana are dreptate, e greu stiu dar nu compara niciodata ca ajungi sa disperi, eu am pātit.o; oricum ca sa.mi dau cu parerea, nu cred ca joy are vreo problema , e bina ca va urmareste acum , n.ai de ce sa.ti faci grji, mai ales ca tu ai nascut prematur, indiferent de greutate

alina imi pare rau pt mama ta, e dureros

vladi sunteti bine?

nafi?

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...4kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Oana, ai reusit sa-ti faci programarea la vaccin? Eu am sunat in aceeasi zi in care ai incercat tu prima data si mi-au facut programare pe 19 dimineata la ora 9.
In cat timp ti-au ajuns hainutele? Esti multumita de ele? Daca mai faceti comanda va rog mult sa nu ma uitati ca musai vreau sa le iau ceva si baietilor mei.

Am vazut ca in cap trecute vorbeati de masuri contraceptive. Eu mi-am pus sterilet si ma declar multumita de alegerea ce am facut-o, in primul rand pt ca nu mai am grija pastilei zilnice, a fost o interventie f rapida (5 min) si total nedureroasa, si e si f eficienta, iar in plus nu e costisitoare, am platit 130 ron si e valabil 5 ani, dar il pot scoate cand vreau. Asa ca vi-l recomand cu caldura.

Adriana mamy de Denis Alin 15.03.2010 si Nicholas Cristian 19.07.2008 (povestea nasterii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

buna fetele,

nu am mai intrat de mult, ca nu ne lasa bebe nici o secunda. greu e la inceput!!!

am si eu o problema, daca ati patit. de vreo sapt bebe manaca bine la san cu foame, dar doar 3-4 minute, dupa asta incepe sa tipe, se face rosu, da din cap nervos, si nu mai apuca tata deloc!!! il pacalesc, sa ragaie, mai stau putin, schimb sanul, nimic!!! si el manca bine, cam 15 minute inainte. problema e ca clar nu se satura, de aia, de 2 zile ii mai dau lapte tot de la mine, strans in biberon, si pe ala il mananca ca i-l cam indes in gura cu biberonul. dar de ce face asa??? plus ca mi-e frica ca se invata cu bibe si eu ce fac??? lapte am destul, si tin si regim de colici, am grija ce mananc, oare ce nu ii convine??? stiu ca are colici, a luat espumisan, acum incercam sab simplex. pernuta calda il linisteste si adoarme, am incercat si in timp ce mananca ca sa nu mai faca asa dar nu merge.

ce sa fac??? mi se pare ca moare copilul de foame in felul asta. si nu vreau sa ii dau praf. si sincer, nu mai pot si eu pshihic cand face asa. se enerveaza si plange ca din gura de sarpe la masa, dupa ce 3 minute manaca foarte bine.

va rog mult un sfat daca stiti ce sa fac

pup toate fetele si bebei

mami de Tudor Cristian 23.04.2010

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Citat:

Annya poti sa ne spui despre ce restaurant e vorba? Pe mine m-ar interesa sa aiba terasa ca sa putem sta afara, nu inauntru.

Marina de Cristian Patrick (8.04.2010) si Bianca Maria (15.09.2005)



restaurant-dellaspiga.com/

Nu are tersa, dar este in incina unei institutii, e la parterul unei cladiri f frumoase si are o curte pazita, f mare, cu bariera care are si parcare. Se afla in zona Garii de Nord, langa facultatea de chimie, iar mie mi-a placut si pentru ca noi stam f. f. aproape.

Mami de Radu Alexandru (11.04.2010)
poze
prima baita si prima plimbare


www.contractionmaster.com/" target="_blank">calculator contractii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Babyangel sunt convinsa ca nu plange de rasfat, ci chiar il doare burtica: daca ii pun mana pe stomacel efectiv se simte asa cum paraie si forfoteste. Numsi ca nu mai stiu cum sa ii alin durerea uneori, si cand il vad cu cata disperare ma priveste ..ma apuca si pe mine plansul
Alina Dumenzeu sa o ajute pe mama ta sa fie bine, si voua sa va dea putere sa o sustineti
Oana interesant site-ul ala. Chiar ca si cu trasport e mai ieftin ca la noi. Cum naibii la noi preturile sunt mai mari cu 100lei??? Of...tara lu peste

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Vio dar la pompa iese bine laptele? Ma gandesc ori ai vreun canal infundat, ori e bebe lenes si tu gresesti fff mult dandui biberon (din care curge laptele ff repede)! Ti-as sugera asa cum zicea si Vladi, chiar daca plange de foame, sa-l pui numai la san! Poate cu ceva mai multa incapatanare decat bebe, vei reusi! Stiu ca e greu sa il auzi plangand si tentatia sa-i dai bibe e MARE, dar rezista ca-i pacat sa pierzi bunatate de lapte.


Martisorul meu drag, Irina Paula (8.03.2010), mami te iubeste!

My age

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Citat:
citat din mesajul lui atb

Oana, ai reusit sa-ti faci programarea la vaccin? Eu am sunat in aceeasi zi in care ai incercat tu prima data si mi-au facut programare pe 19 dimineata la ora 9.
In cat timp ti-au ajuns hainutele? Esti multumita de ele? Daca mai faceti comanda va rog mult sa nu ma uitati ca musai vreau sa le iau ceva si baietilor mei.

Am vazut ca in cap trecute vorbeati de masuri contraceptive. Eu mi-am pus sterilet si ma declar multumita de alegerea ce am facut-o, in primul rand pt ca nu mai am grija pastilei zilnice, a fost o interventie f rapida (5 min) si total nedureroasa, si e si f eficienta, iar in plus nu e costisitoare, am platit 130 ron si e valabil 5 ani, dar il pot scoate cand vreau. Asa ca vi-l recomand cu caldura.

Adriana mamy de Denis Alin 15.03.2010 si Nicholas Cristian 19.07.2008 (povestea nasterii)



Adriana eu mi-am facut programare pe 31 mai pt ca noi pe 28 apr am facut vaccinul de 2 luni si trebuie sa treaca o luna intre ele.
Hainutele nu le-am primit inca. Azi au ajuns la prietena mea care e in Zalau si mi le trimite luni. Data viitoare sigur nu mai uit. Imi pare tare rau[:-(]
Ma bate si pe mine gandul de un sterilet. Marti merg si eu la dra mea, ca nu am ajuns pana acum si vorbesc cu ea de contraceptie. Eu stiu ca ea merge pe unul tare scump, 5 mil, si nu am acum de unde. Sa vedem ce zice.
Ce-ti fac bietii frumosi? Cand mai pui poze cu ei?




Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)

www.unicef.pampers.ro/gallery2.php?id=326#" target="_blank"> Un vot va rugam

Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!




Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Buna fetele,. am venit si noi acum acasa... am fost sa facem vaccinul de 2 luni.. of cea mai plans pitica dar s-a calmat repede dupa ce a terminat asistenta.. avem 4300g si 54,5 cm... Acum a adormit asa ca pot sa ma ocup de ultimele pregatiri ca maine avem botezul si il facem acasa..
Fetelor mie mi-a venit CM si mi-a pierit laptele a sunat doctora astazi la producatorul galafor-ului (ca eu nu l-am gasit) si mi-a spus exact la ce farmacii sa ma duc in zona mea sa-l gasesc, beau si ceai pt lactatie.. sper sa revina... pediatra zice sa ma duc la ginecoloaga mea ca exista un vaccin care stimuleaza secretia lactata, sa mi-l faca si sa iau si elevit.. intre timp mai pun si fata la san dar trage ce trag si se enerveaza ca nu curge nimic

maine la botez ne vom ruga si noi pt sanatatea fetitei Danei..noi facem botezul la Biserica Bucur Ciobanul (prima biserica din bucuresti, dupa ea are bucurestiul numele) si am inteles ca este o biserica renumita ca binefacatoare in caz de boala... ne vom ruga pentru micuta si mama ei.. voi vorbi si cu preotul de acolo sa le pomeneasca in rugaciunile lui.. as vrea daca se poate sa mi spuneti si mie mai multe date despre ele: prenumele complet al mamei si eventul daca sau hotarat ce nume pun piticutei si pe acesta, sa-l scriu pe ceva sa-l citeasca preotul in rugaciuni


Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Citat:
citat din mesajul lui bluekidoo

Buna fetele,. am venit si noi acum acasa... am fost sa facem vaccinul de 2 luni.. of cea mai plans pitica dar s-a calmat repede dupa ce a terminat asistenta.. avem 4300g si 54,5 cm... Acum a adormit asa ca pot sa ma ocup de ultimele pregatiri ca maine avem botezul si il facem acasa..
Fetelor mie mi-a venit CM si mi-a pierit laptele a sunat doctora astazi la producatorul galafor-ului (ca eu nu l-am gasit) si mi-a spus exact la ce farmacii sa ma duc in zona mea sa-l gasesc, beau si ceai pt lactatie.. sper sa revina... pediatra zice sa ma duc la ginecoloaga mea ca exista un vaccin care stimuleaza secretia lactata, sa mi-l faca si sa iau si elevit.. intre timp mai pun si fata la san dar trage ce trag si se enerveaza ca nu curge nimic

maine la botez ne vom ruga si noi pt sanatatea fetitei Danei..noi facem botezul la Biserica Bucur Ciobanul (prima biserica din bucuresti, dupa ea are bucurestiul numele) si am inteles ca este o biserica renumita ca binefacatoare in caz de boala... ne vom ruga pentru micuta si mama ei.. voi vorbi si cu preotul de acolo sa le pomeneasca in rugaciunile lui.. as vrea daca se poate sa mi spuneti si mie mai multe date despre ele: prenumele complet al mamei si eventul daca sau hotarat ce nume pun piticutei si pe acesta, sa-l scriu pe ceva sa-l citeasca preotul in rugaciuni


Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010






Carmen multumesc mult ca te-ai gandit la Dana.
Numele ei de botez e Daniela,al sotului Ninel Petrisor, iar fetita a fost botezata, Mihaela.
Multumesc inca o data in numele ei. Din pacate nu a vrut preotul sa ii faca molifta ca ar fi vrut ea sa mearga sa dea un acatist.
Imi pare rau ca o zic, dar m-a durut tare sa aud ca preotii nu se gandesc la suferinta ei si nu o lasa sa isi planga necazul in biserica.




Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)

www.unicef.pampers.ro/gallery2.php?id=326#" target="_blank"> Un vot va rugam

Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!




Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

briza , sa nu aibe reflux ca robin al inei si cum a avut ivan: chiar daca nu regurgiteaza, laptele urca pe esofag si provoaca arsuri

vio cand ii dai cu biberonul la fel reactioneaza dupa 3 minute?

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...4kg

Mergi la inceput