Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (100)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela_mm spune:

las' ca o fi bine. eu ma bucur de fiecare saptamna care trece. abia am asteptat sa fac 30 (ca de la 25 m-au apucat contractiile). acum sper sa ajung cu bine la 34. probabil ca dupa, voi visa la 38-40. ehehe!

Citat:
citat din mesajul lui lalala13

deci io

mai..am avut tensiuni in sarcina de 15 cu 8..si sunt in regim de cateva luni fara sare si alte alimente interzise..risc de preeclampise si disgravidie...culmea nu? si am colul de 4,7..fiecare cu problemele lui...

----------------------------------------------
my somebody....

30+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!




Ela 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

38 eheee..vorba ta

sa dea Domnul sa fie bine la toata lumea...si eu numar saptamanile..

----------------------------------------------
my somebody....

30+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

noapte buna fetelor...

26+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Andreea am votat la flacau frumos.
Denisa ce faci, pe unde esti si cum esti???
Eu am facut "up date" la no-spa, am crescut doaza la 3/zi si astept vecina sa vina din tara cu Gynipralul, daca Doamne fereste mi se scurteaza colul si astia tot nu-mi dau nimic macar sa am cu ce ma doftorici singura
Shery vad ca tu te tii tare mama, bravo tie, nu ca mine

Mai nou incerc sa limitez painea, cartofu, morcovul, luni ma duc sa fac iarasi testul de diabet, sper sa iasa bine de data asta.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 25+ de Tudor Sebastian si Felix Alexandru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Paula ne vedem ...daca poti dupa-amaiza..ca de dimineata sunt pe la finante si doctori
am fost la medic si mi-a zis ca acele valori din analize pe care le-am vazut eu ca scazute sau marite sunt raportate la o stare normala...dar pe perioada sarcinii e normal sa fie alte valori si ca de fapt totul e in regula

Rodika, imi plac tare lucrusoarele...si papuceii tai cu floricele albe


Oana 31+ AMR 8- Matei


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Buna fetelor,

eu nu sunt tocmai ok,sunt in spital acum iar cu perfuzii,ca am contractii.E deprimant in spital dar n-am ce face!!va mai spun maine cum sunt.
pupici


Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
27+ Carla Maria si Cristian Alexandru

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabrinaLia spune:

Carla ,tinem pumnii sa fie totul bine.
Greaty ,eu mincam ceva mai multa carne decit acum si ma constipam rau.Acum am mai lasat-o mai moale si ma simt mult mai bine.Maninc cam de toate si deocamdata cred ca sint inca in grafice.Saptamina viitoare merg la doctor.
Rodika ,crispo eu am crezut ca durerile de cap sint normale.La a doua sarcina am avut destule ...si dupa un masaj scurt la nivelul gitului si umerilor imi trecea.
Crispro ,si eu ca si tine ma gindeam ca o sa am si eu sini mai mari ,de unde ,nu am avut la primele doua sarcini,acum nici atit.Iar venele de pe sini au vreo legatura cu laptele ?Ca la primul copil am avut multe si dese si lapte din belsug .Iar la bb2 ,putine si lapte mai putin si acum la al 3 lea vene putine ,ma intreb daca o sa am lapte.
Rodika ,frumoase lucrusoare.
Mycya,daca esti bine si maninci de toate ,poate nu e necesar sa iei vitamine.Eu in schimb ,inainte sa iau calciu ,magneziu ,fier .Ba ma durea un alta sau arsuri urite.Am inceput sa le iau .Ma simt mai bine.Oricum o sa le iau decit o luna.Sper.
Racusor ,nu stiam ca nu e indicat ficatul in sarcina.Ma duc sa dau un search pe net sa vad de ce.
28 de azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata delfinariu

am ajuns aseara la doftor ca am facut ditai hiperstimularea
vroia sa ma opreasca acolo, dar nu m am lasat, azi ma duc sa fac niste analize si om vedem ce mai zice apoi;......ovare peste 6, stangul era peste 7, lichid in abdomen, ce mai eu si aia bolnavi de ciroza

in rest la furtuna de aseara s a spart un geam....din astea

pupi fetelor si sa fiti cuminti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

neatza burtici
noi am avut o noapte albaam baut asearasi am pazit sotul cum doarme
inca de aseara am o stare de greata si acum simt si stomacul ca si cum as fio noapte intreaga.am incercat sa mai adorm da si delfinasa mea cand inchid eu ochii ea incepe sa se arunce pe acolo in burtica de imi fuge de pe perna
Carlanu ai fost destul de cumintica de au inceput iar contractiile alea,sau au continuat inca de atunci?sa va faceti bine,si asteptam vesti bune
Enikcartofi copti in oalamacar au mai fost buni de ceva?[pup
Dragaica iubita dar cum de esti asa absenta pe aici?numai cate putin si gata?ast mai mult sa scrii ca asa ne-ai obisnuit
Btz_ovima bucur ca sunteti bine si sanatosi,sa dea DD sa fie asa in continuare

Bianca 27+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Mirela eu nu stiu ce e aia hiperstimulare...dar afecteaza cumva puiutii?

Bianca 27+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput