Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (100)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Laura,Bianca,Mihalea



31+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR 9 SAPT pana la
Mami te roaga sa stai la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

va lamuresc eu..sper sa nu se supere dana

a avut probleme inca de la inceput ..i s-a spus sa faca embrioreductie pentru ca avea uter infantil si risca sa i se rupa uterul si sa avorteze..si uite asa a ramas cu 2 copii. macar sa-i duca la termen. din pacate, nu a fost asa..si la 23-24 sapt nu s-a reusit sa se opreasca nasterea...va rog sa va rugati in continuare pentru ea si micuta Mihaela sa reziste.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152119&whichpage=13

eu de cand s-a intamplat parca nu imi mai vine sa scriu nimic..si azi, de cand doctorita mi-a zis sa am maaaare grija ca bebe inca nu e dezvoltat si pot sa nasc oricand din cauza tensiunii..si a unui afurisit de chist pe ovar enorm.. sunt asa

----------------------------------------------
my somebody....

30+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ela_mm

racusor, si eu am rahat de tensiometru digital care arata cam dubios...poate ma mai sperie si aiurea.

shery, cred ca ma bag si eu pe paine cu unt (ca-mi place) si alune (merge si fistic? ca asta imi place mai mult ). si mult succes cu gagicile tale. sa iasa grasunici. oo, si eu am sperat la 2 (macar!) ca am facut fertilizare, dar iaca, aparu una...dar fitzoasa de pe la 9-10 sapt.

Ela 30+ cu


Las ca ies gmene la sarcina urmatoare! Ca asa mi-am dorit si eu, nu fu la prima, se brodi la a doua ! Bun si fisticu dar fara sare ca te ingrasi si creste tensiunea.

Shery 30 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

fistic..eheeee..mie mi-a zis ca si apa plata are sare

----------------------------------------------
my somebody....

30+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_mm spune:

shery, la mine merge si un pic de sare, ca am tensiunea scazuta, iar de ingrasat...asa-si-asa. am pus cam 7,5 kg pana acum (si abia am reusit sa ajung si aici. 1,5 kg am pus in ultima saptamana, de cand am inceput elevitul). si burtica e mica, ca nici lichid amniotic prea mult nu e.

apai, ce sa zic: col, lichid amniotic, greutate bbica - toate sunt la limita de jos a valorilor acceptate ca normale/medii pt perioada asta. , dar macar ramanem de o luna in limitele normale .

Ela 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

mycya..apropo de cartofi fierti..acum cateva sapt am pus la fiert si m-am prin cu voi pe forum..iar la un moment dat auzeam..poc..poc..poc..cartofii mei se coceau.. uitasem de ei in oala...s-a evaporat apa si ei se coceauu

26+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_mm spune:

ai tensiunea mare?

Ela 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_mm spune:

ai tensiunea mare?

Citat:
citat din mesajul lui lalala13

fistic..eheeee..mie mi-a zis ca si apa plata are sare

----------------------------------------------
my somebody....

30+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!




Ela 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ela_mm

ai tensiunea mare?

Ela 30+ cu


cine?io??

----------------------------------------------
my somebody....

30+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

deci io

mai..am avut tensiuni in sarcina de 15 cu 8..si sunt in regim de cateva luni fara sare si alte alimente interzise..risc de preeclampise si disgravidie...culmea nu? si am colul de 4,7..fiecare cu problemele lui...

----------------------------------------------
my somebody....

30+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!

Mergi la inceput