Puiuti de Randunici 2008 !!(410)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

hai ca ma bag si eu indiscutia cu numele....

Luny,Steluz...ce are ma daca ii spuneti si lui Zoze numele??oricum voi sunteti primele candidate la nume....si nici nu sunteti vecine/rude cu Zoze.....daca-i place vreunul....mai exsita si pozibilitatea sa nu-i placa..........hai spuneti ca mooor de curiozitate......

asa cuscra, ia sa-mi dau si eu cu parerea si sa pun niste nume pe aici ca poate te inspira.....

Anastasia, Raisa,(chiar daca suna pompos cum zici tu, eu le-am scris) Aida, Aniela,Ingrid.....Iarina imi place si mie mult,Clara.....hai ca ma mai gandesc....

si pune si tu la semnatura cate saptamani ai...sa stim si noi...ca eu una sunt cu neoronii varza......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

Zoze saru-mana n-am vazut cap nou ca scriam.

La noi la birou e oprita apa si calda si rece, de fapt in toata zona! Frumos, nu?

Tiza eu am auzit de curand la o fetita in parc si numele e frumos, dar la fetele noastre nu rimeaza cu numele de familie . DAr cu SAra merge Ilinca f bine si are si sf de SF Ilie!
Fa-te bine mai repede! Si normal ca n-aveti pastile la spital, ce acolo e farmacie ?

Luny

Ramo, tot nu s-a culcat fotbalistul mic? Hai ca ma cam ingrijorezi!

Stela la faza cu conversatul te-am intrecut, ca eu m-am chinuit 1/2 de ora sa il conving sa-i ia baiatului scutece nr. 6 si la urma m-a mai intrebat inca o data "Deci ii iau 5?" asta la trei luni dupa ce-i schimbasem copilului masura si in conditiile in care mergeam impreuna la cumparaturi de fiecare data ca eu n-am carnet si nu pot cara tot supermarketul in carca. DAr insista ca sunt pe drumul cel bun, trebuie sa invete ca Tea are doi parinti si tu sa te relaxezi ca doar nu are ce pati fata, e cu ta-xu nu singura in coltul strazii.

Chiar asa, Luca de la BM ce o face?

Bubule ca nu te-am uitat, dar timpul e mai scurt acum si uneori si cuvintele mai putine. Azi am bagat capul in dictionar si mi-au mai ramas.

Cleme cum mai e cu mucii? Pe tine te intrebam cum procedati afara cu pipi ca Alice n-a mai dat de mult pe la noi si nu stiu daca mai e cineva fara scutecele.

Am mancat, mi-e somn si vreau acasa. Am un cocos de tara urias care va deveni ciorba si pilaf daca am noroc si nu e apa oprita si acasa.

Ma duc sa-mi pun o cafea!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Tuchi, ia da-mi tu adresa de mess, ca tot fac colectie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Zoze, ce zici de ZOE?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Zoze, la noi daca nu era Luca, era Mara

Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Olga, n-am luat belete...ma interesez si-ti zic..si la acdc mi-a luat sister de-abia ieri....
Sunt asa de ...nu stiu cum sa zic, nu mai am timp de nik.
Am nevoie de ajutor in gospodarie, ca nu mai poci, dar vreau intai sa caut casa, ca sa gasesc ajutorul locat unde trebuie....pasarele mii si stele faclii!
Bitza, ti-am trimis PM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

salut, fetelor, sper ca sunteti bine cu toatele si cu sotii si puiutii.

Va invit sa ne mobilizam si sa protestam si noi impotriva masurilor guvernului Boc care vizeaza reducerea indemnizatiei CIC.

HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI





Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)
si a lui Matei Catalin
Albumul printesei mele Vacantza de vara 2009 Maria - diverse nazbatii
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Deci daca iti ia sora ta, sa imi ia si mie, plizplizpliz. Il trimit pe Radul maine la tine la spital cu banul . Nu vreau sa merg singuraaaaa , si asta nu poate fi urnit. Desi poate la gandul ca vin Mimii si tu , il momesc .

Stiu ca astia pe aici se cred in downtown New York ...

Olga 13s cu Sara si mami de Ioana-Sofia (25.02.2008 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

ho, nu trimite omu' maine, las ca bani gasesc io!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

Nicolette cine te-a suparat, noi asteptam sfaturi, fiecare le foloseste cum crede de cuviinta! Eu te-am intrebat de vaccin, ca ai zis de capuse, eu am avut o colega care a murit de boala produsa de ele, nu s-au priceput medicii ce are si pana i-au dat de cap a fost prea tarziu. I-am trimis link-ul cu bicicleta unui prieten care are sotia insarcinata si el e mare ciclist si gaseste mereu motiv sa o taie de acasa pe acest motiv. Acum nu va mai avea scapare, mai ales ca ei isi si permit banii aia.

Tuchi la noi in calendar este Catalina, la ortodocsi cred ca intr-adevar de SF Ecaterina ca asta e varianta slava. Dar eu sunt si Lacramioara, asa ca m-am scos! La fetele noastre numele de familie se termina in CU si suna aiurea cu Catalina.

Olgu eu am zis ca merge Sara-Ilinca fiindca ar avea aceleasi initiale si mi se pare simpatica ideea

Valen ce face puiul mic? Mai are muci? Ai luat geanta? Rochie ai gasit? Stiu ca te pregateai de botez si aveai multe de rezolvat.
Noi duminica mergem la nasica mica a Antoniei la botez, abia astept sa o mai vad

Nu s-a terminat sedinta , dar macar a venit apa

Mergi la inceput