Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Onitza, iaurturi probiotice sunt activia si inca unul care imi scapa acum, dar se gaseste de obicei langa activia la rafturi. Nu au treaba cu bio sau nebio... e ceva legat de culturile active cu care sunt imbogatite. Poate sunt alte fete care sa iti explice mai bine.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


De pe net: "DEFINITIA PROBIOTICELOR:

Preparate care contin unul sau mai multe componente ale florei microbiene intestinale, formulate pentru a contribui benefic la dinamica popularii microflorei, sau la echilibrul metabolico-imunologic al tractusului gastro-intestinal. "

Concluzie: toate iaurturile contin probiotice.

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Fetele (Miremia si Alexutzzza) ce e hambarului ca de mult ma chinui sa intreb (daca puteti sa raspundeti, ofc).

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


Pe str Hambarului este Agentia pt prestatii sociale. Acolo merg pt a face modificari la dosarul de indemnizatie (sa duc extrasul de cont).

Mirela fericita de Mara Ioana



Aha... eu am vrut sa fiu draguta si am facut doua conturi, unul pentru alocatie pe numele gazei si celalalt al meu de salarii... Dar nu se poate si a trebuit sa mai trimit un extras.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Am uitat sa va spun ca am terminat cartea! Sunt fericita ca a fost frumoasa pana la urma!



_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


Felicitari! Esti tare ca-ti gasesti timp sa citesti! Daca n-as sta atata pe net, cred ca mi-ar iesi si mie...

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Onitza, iaurturi probiotice sunt activia si inca unul care imi scapa acum, dar se gaseste de obicei langa activia la rafturi. Nu au treaba cu bio sau nebio... e ceva legat de culturile active cu care sunt imbogatite. Poate sunt alte fete care sa iti explice mai bine.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


De pe net: "DEFINITIA PROBIOTICELOR:

Preparate care contin unul sau mai multe componente ale florei microbiene intestinale, formulate pentru a contribui benefic la dinamica popularii microflorei, sau la echilibrul metabolico-imunologic al tractusului gastro-intestinal. "

Concluzie: toate iaurturile contin probiotice.

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)





N-am stiut. Sotul meu a tinut acum vreo doua luni cura pentru refacerea florei intestinale distruse de candida facuta de la antibiotice si pe langa medicamente i-a fost recomandat in mod expres activia si celalalt. Eu m-am gandit ca asta cauta si fetele

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

La multe lunite Irina de catalutza, Andrei de ratusca si Petra de danasor! Cata, multumim pt tratatie, diplomat cu vanilie zici?

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

evyme super tare rapidistul ... si tortul...si tu ai fost bella
cristies.....romanikkk....bleahh...m-am saturat si eu ...ma mir cum ai avut atata rabdare
lorex sa-i fie de bn vaccinul..il trimisese cris.d tot special pt mn
ce semnatura super
lucia votat
myky felicitari ptr vestile de la dr
miremia multam de cap

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...




Multumim frumos pentru vot si speram sa mai primim altele.

Ne puteti vota www.cordcenter.ro/gallery/image/351.html" target="_blank">aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

am fost azi la cabinet ginecologic, l-am descoperit recent la parterul unui bloc din apropiere, mi-am facut programare miercuri la ora 9.30, deci miercuri la 9.30 am si intrat la medic, eram doar eu acolo, nicio alta femeie in asteptare... dupa o scurta discutie si inregistrari in calculatorul ei, m-a dus intr-o camera unde sa ma dezbrac si sa-mi pun halat si ciupici de unica folosinta, apoi am fost condusa in camera de examinare - f. impresionant ca dotare... am avut si o mica discutie ca am ramas placut surprinsa de dotarile doamnei si de igiena din sala...

deci, am o cicatrice interioara f. urata de la epiziotomie, cu membrana cusuta pe interior si niste ciucurei ca niste polipi f. durerosi... si dupa ce tratez colpita sa ma duc la ea tot pentru reparatie microchirugicala ca trebuie taiati ciucureii si cumva asanata cicatricea... si cica in 2 saptamani de la interventia microchirugicala voi fi din nou functionala pentru placeri (ca asta a fost intrebarea mea)...

cam scumpa doamna (90 de lei consultatia), dar cred... si sper ca a meritat, sa-i incredintezi ei reparatia a ceea ce a "stricat" medicul de spital? (nu-mi invinuiesc doctora de spital, a facut ce a putut mai bine, ii sunt recunoscatoare in continuare ca mi-a scos copilul din burta viu, eu fara rupturi de organe, intreaga si pe picioare...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Onitza, iaurturi probiotice sunt activia si inca unul care imi scapa acum, dar se gaseste de obicei langa activia la rafturi. Nu au treaba cu bio sau nebio... e ceva legat de culturile active cu care sunt imbogatite. Poate sunt alte fete care sa iti explice mai bine.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


De pe net: "DEFINITIA PROBIOTICELOR:

Preparate care contin unul sau mai multe componente ale florei microbiene intestinale, formulate pentru a contribui benefic la dinamica popularii microflorei, sau la echilibrul metabolico-imunologic al tractusului gastro-intestinal. "

Concluzie: toate iaurturile contin probiotice.

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)





N-am stiut. Sotul meu a tinut acum vreo doua luni cura pentru refacerea florei intestinale distruse de candida facuta de la antibiotice si pe langa medicamente i-a fost recomandat in mod expres activia si celalalt. Eu m-am gandit ca asta cauta si fetele

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


Or fi diferite prin felul culturilor de bacterii lactice? Oricum, raspunsul era pentru onitza, dar mesajul tau mi-a fost mai la indemana.

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

lorex ce semnatura super ai!
lucia ,votat!
evyme frumos botez! frumosi protagonistii ! sexy mami si micului rapidist!
ayanna,decenuela
iulenca ,bine ca poti! bravo!
bea ma rog si eu pt prietena ta! ...poti pune un link ce merge?


cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

lorex, ma numar si eu printre admiratoarele semnaturii tale, sa va fie de bine vaccinul de ieri, sper ca n-ati avut niciun fel de reactii!

ayanna, decenuela, mandruta, multumim pentru infuzia de optimism!



Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput