Aspirante optimiste > 20 ani (497)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cacris, eu am fost la un medic bun in Municipal. Este o doctorita tanara care isi iubeste meseria, mi-a raspuns calm la toate intrebarile, de cate ori am sunat-o mi-a raspuns si pe telefon chiar si in drum spre casa dupa o ce iesise din garda. Ea mi-a facut o impresie f buna, dar conditiile din spital nu prea. Degeaba sunt dezinfectate salile de operatie si saloanele nou-nascutilor daca holurile (prin care trece toata lumea: medici, asistente, pacienti , vizitatori) sunt mizerabile...
Poate doctorii mai in varsta sunt plictisiti de meserie, dar cei tineri, parerea mea este ca isi dau silinta.


Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian - 29.12.2008

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza madutzaCe-ti face implantul?

Cosmi,aspiranta optimista viitoare
Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

La capitolul curatenie in spitale eu dau nota 10 spitalului Filantropia, unde am nascut batiatul. Acum se lucreaza in aripa noua data in folosinta in sept 2008, iar condiile f bune. O igiena impecabila, paturi noi si extraordinar de comode. Personal calificat care isi face treaba bine. O parte din asistente isi fac treaba si fara spaga, altele...nu. La sala de nasteri sunt asitente f inimoase si dragute, se poarta frumos indiferent daca dai bani, sau nu. La terapie intensiva nou-nascuti la fel: acolo sunt niste femei paine lui Dumnezeu, la cati copii chiuiti, nascuti prematur vad, ma mir ca mai au puterea sa zambeasca.
Spagile le cer cele de la lauze, de la saloanele de copii, ca sa-ti vezi 30 de sec copilul si nu ai voie (ca tata) sa te apropii la mai putin de 1 metru de copil
Povesti ar fi multe..dar ma intind prea mult..

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian - 29.12.2008

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui cos_minutza

Neatza madutzaCe-ti face implantul?

Cosmi,aspiranta optimista viitoare
Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin




deocamdata bine, ma tot cheama dr sa ma vada macar 1 data pe luna pana imi pune coronita...m-am saturat de vizite la dentist
I-am spus ca e bine, ca nu ma doare nimic, dar el nu, si nu, ca vrea sa ma vada...ma duc azi pe la pranz din nou.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian - 29.12.2008

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cosmi, tu cand mai mergi la monitorizare? ieri a fost singura programare sau urmeaza si altele?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian - 29.12.2008

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

da mada nu contest exista si dr. buni in municipal sunt de acord cu tine dar eu personal am avut 2 cazuri personale cu acest spital sora si cumnata si ca sa pot merge in vizita la cumnata in timpul zilei trebuia sa dau spaga la portar este bine asa atunci nu mai este in carantin spitalul cand este vorba de bani inchid toti ochii




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele
acum am apucat sa citesc si eu tot.
ama iti doresc recuperare rapida si sa vina cat mai repede. si lasa treaba in astea 2 saptamani, sa te refaci complet, nu fa efort.
aditza FELICITARI PENTRU SAMBUREL sa creasca mare, sanatos si la termen, sa ai o sarcina usoara si sa ne tragi si pe noi dupa tine
foxy sarcina usoara si tie si sanatos, frumos si la termen.
madutza, tu ai inceput sa-ti iei iar temperatura? as incerca si eu dar parca mi se pare cam greu, nu stiu de ce....
cosmy, mara,draguta
bebelu tu unde esti? dormi? treci la raport
didi tinem pumnii sa nu-ti mai vina si sa fie
sherbi eu m-am amuzat tare de cum ai povestit despre sederea ta din spital. cu toate ca nu-i de ras, stiu. te doare bila cand vezi peste ce oameni dai
iony, doula, camcris va pe toate.
paula multumim pentru papica, mi-a mai ramas si mie un pic de papa ca vad ca au mancat fetele aproape tot.
sper ca nu am uitat pe nimeni

Viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

pentru NONAME sa se bucure de fetitele ei, sa le dea Bunul Dumnezeu sansa la viata, sa fie puternice si sa reuseasca in lupta pentru viata
offfff... nici nu stiu ce sa mai zic, ma voi ruga sa fie totul bine si sa reuseasca.

Viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Madutzule ma bucur ca e ok implantul si nu te doare.La acest medic numai acum am mers,altcandva nu pot ca el nu e de aici si nici nu imi permite buzunarul sa dau cate 120 pt fiecare ecoCred ca o sa ma mai duc saptamana viitoare la fosta doctorita,macar sa vad cum satu foliculii
Roxi,Camcris
Bebelule esti bine da?

Cosmi,aspiranta optimista viitoare
Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

aditza sa-ti traiasca samburelu si sa stea cuminte la mami in burtica 9 luni
ama iti doresc sa-ti revii repede sa puteti sa va apucati de proiectul bb din nou si eu iau indometacin lunar la dureri menstruale dar nu am avut nici un fel de probleme
foxy cred ca am inteles bine nu exista test slab pozitiv daca este a doua liniuta pala sigur este sarcina usoara si tie si sanatos, si la termen
didi sa dea DD sa nu-ti mai vina uratii si sa fie
roxy tu ce mai faci? ca tu porti de grija la toate fetele tu cum mai stai cu moralul?




Mergi la inceput