Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (56)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalutza81

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

http://www.cotidianul.ro/o_mama_invinge_ordonanta_mamelor_promovata_de_alianta_d_a-42163.html


Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)


Am toate deciziile primite de judecatoarea de la Olt si o sa le obtin si pe cele de la Bucuresti, fiind info de interes pb dupa ce se scoate informatia cu caracter personal...asa ca o sa folosesc si motavatia tipei din articol. Sunt decisa, am toate sansele sa castig zic eu, vin din sistem si stiu cum gandesc judecatorii; sunt ff multi judecatori femeie care se pun usor in situatia mea si au interesul sa produca practica in acest sens!

Catalutza mami de Irina




Multumim pentru informatii. Nu cunosc cum merge sistemul, dar e tentanta ideea de a-i da in judecata. Si daca nu stim, putem invata cum se face. Poate ca daca se vor trezi cu mai multe procese se vor linisti cu jecmaneala asta.




Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) aici poze si povestea piticului


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Cata, mersi, vazusem raspunsul tau catre cris.d si m-am gandit io ca asa ar trebui sa fie, dar daca tot erai pe aici... Eram si cu creierii zob de la urletele Irinei, n-a mai facut de mult asa ca azi, nu stiu ce-a fost cu ea, ca n-am mancat nimic neobisnuit. Poate n-o sa fie cazul de dat in judecata, sa vedem ce-or decide astia...

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)





Eu cred ca Irina va fi o mare cantareata. Uite, deja face vocalize!
sa treaca mai repede supararile!





Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) aici poze si povestea piticului


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Noi am fost la DM, gasit scutece nr. 3, facut piata, si sa vedeti scandal. Eu cu 3 sacose intr-o mana si caruciorul in cealalta (ca n-am avut rabdare sa-l astept pe tati sa mergem impreuna ). Urla de parca cine stie ce i-as fi facut. Nu aveam cum sa las sacosele, nici unde sa ma asez cu ea, deci m-am refugiat la mama, care sta pe-aproape, i-am dat biberonul, si dupa ce l-a golit a fost ok. A venit si tati dupa noi, am servit o crema de zahar ars (o face fratele meu dementiala) si am plecat in parc (azi in Morarilor).
Stau si ma gandesc uneori ca poate trec pe langa vreuna din voi cand ies in parc si habar nu am.
Cat despre indemnizatie, inca mai sper...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

cica Banca Nationala a Romaniei va pune in circulatie in luna Mai a acestui an bancnota de 0 lei supranumita si bancnota de criza (cu base pe ea)...


Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...al inimii mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Vreti sa vedeti de ce in tara asta nu merge nimic? Ia uitati aici. Fiecare vorbeste pe limba lui, nimeni nu asculta pe nimeni, s-a ajuns la jigniri inutile...

Si aici e vorba doar de femei (probabil mame). Oare alte categorii de populatie ar sustine un demers?
Evident ca nu! Asa ca, dedicatie mare de la mine:



_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

cica Banca Nationala a Romaniei va pune in circulatie in luna Mai a acestui an bancnota de 0 lei supranumita si bancnota de criza (cu base pe ea)...


Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...al inimii mele...


Ce semnatura super ti-ai tras... Ai clocit ce-ai clocit dar a iesit bestiala.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Noi am fost la DM, gasit scutece nr. 3, facut piata, si sa vedeti scandal. Eu cu 3 sacose intr-o mana si caruciorul in cealalta (ca n-am avut rabdare sa-l astept pe tati sa mergem impreuna ). Urla de parca cine stie ce i-as fi facut. Nu aveam cum sa las sacosele, nici unde sa ma asez cu ea, deci m-am refugiat la mama, care sta pe-aproape, i-am dat biberonul, si dupa ce l-a golit a fost ok. A venit si tati dupa noi, am servit o crema de zahar ars (o face fratele meu dementiala) si am plecat in parc (azi in Morarilor).
Stau si ma gandesc uneori ca poate trec pe langa vreuna din voi cand ies in parc si habar nu am.
Cat despre indemnizatie, inca mai sper...



Stii de ce a plans fetita? Ca m-am suparat eu ca ai pomenit de crema de zahar ars (si o cheama ca pe mine).

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Tu fetelor dragi,Igieniolul il gasesc si la Kaufland ?

cea mai fericita mamica :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Tu fetelor dragi,Igieniolul il gasesc si la Kaufland ?

cea mai fericita mamica :)


N-am auzit pe nimeni de Kaufland (in Bucuresti nu sunt multe, cred). Eu am luat din piata, de la tarabe...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Buna seara fetele

Am intrat sa o anunt pe Miremia ca mi-a venit colacul si ca deja l-am testat. A fost extraordnar de fericit..s-a intoars, s-a impins, a dat din maini si din picioare...la un moment dat a dat de fundul cazii si s-a ridicat in picioare, a iesit jumate din apa si apoi si-a dat drumul iar in apa pe colac..era entuziasmat si eu pe langa el eram in al 9-lea cer
Miremia

Gata..atat..ca azi sunt suparata..m-au enervat astia cu taierile lor din salarii, pensii si mai ales indemnizatii Ma bag la nani poate ma trezesc maine ca a fost un vis urat...apropo si eu ma bag la proces daca e...sotul imi zice procesomanooo...zicea ca daca eram intr-un stat in care justitia chiar isi face treaba eram bogati de cate nereguli vad peste tot si pe cati i-as fi dat in judecata

O noapte linistita sa aveti

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre

Mergi la inceput