Prietene la bine si la greu - 12

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna dimineata fetele
Intru in mare fuga sa va las niste poze(unde se vad dintii) , sa va zic ca mi-e tare dor de voi si sa va pup pe toate.
N-am apucat sa citesc decat ca draga de Stefy este bine cu mana TARE MA BUCUR CA AI SCAPAT DE CHIN.
Daca ploua astazi(adik nu iesim afara) o sa revin.
Sincer, sper sa ploua ,ca am de calcat o canapea plina.....de-o sapt adunate

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Buna dimineata tuturor,

La multe lunite Capisonelului JR, sa creasca mare, sanatos si frumos.
Multumim de asa cinste bogata, eu nici nu stiu ce sa aleg, m-as baga la toate!

Shtephy, refacere cat mai rapida si usoara! Sa mearga bine fizioterapia si sa treaca astea 6 luni cat mai repede si mai usor pt tine!

Coque, asadar de-acum ai cu cine conversa, Mateiutz vorbeste, n-ai decat sa-i propui o tema de actualitate pe zi si sa-i asculti punctul de vedere. Apoi ne scrii si noua ce-a zis . Ehh, multumesc si eu de lma pt juma’ de an, ma inunda incantarea la asa ceas aniversar…

Sa abordam acum problema tarcului! Eu sunt din tabara celor care vor un tarc. Asta si din cauza apartamentului nostru mobilat partial si plin de cutii, fire, sacose, lucruri insirate pe jos, pe langa pereti. Deocamdata Ana doar sta pe burta si asta pe o paturica intinsa pe jos, dar cand va reusi sa se deplaseze prin tarare, rostogolire sau cine stie ce alte modalitati, eu vad tarcul ca o solutie. Asa cum zici si tu, cele tip patut de voiaj nu sunt chiar o afacere, dupa parerea mea. Noi avem patut de voiaj pe post de patut si e locul prea mic, plus ca pe latime e prea scurt. Mai cred ca 1mX1m ar trebui sa fie dimensiunile minime ca sa se simta si copilul in tarc cat de cat bine si … liber . Eu ma voi orienta spre ceva clasic, gen asta: http://www.bebecurier. ro/p-brevi-tarc-de-joaca-soft--play-giramondo (dar am vazut la magazine si tarcuri mai ieftine, chiar asta de l-am dat aici pe post de exemplu nu stiu ce are de e asa de scump).

Licuriciu, micul nostru Pasteur, astept deznodamantul experimentului din borcan. Zici ca deseara ne dezvalui ce s-a petrecut acolo?

Frumosi dintisorii, Simina!

Acum o intind la treaba si la plimbari. Pe mai tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzi2005 spune:

'neata,

La multi ani, Matei!
Stephy ma bucur de vestile bune. o sa treaca repede 6 luni, o sa vezi!
Am zis sa scriu si eu parerea mea legata de tarcuri. Vorbesc din perspectiva unui copil care ar sta numai pe burta. Noi avem patut din lemn 70X140 si ii este insuficient, se blocheaza pe latime, patul mare cu perne de jur imprejur nu este o optiune viabila pentru ca pisoiul meu are de vreo saptamana veleitati de rac si nu mi se pare safe. optiunea pe jos, pe patura, pentru noi iar nu este buna, ca avem pisica pufoasa si alintata care crede ca orice paturica e a ei si trebuie neaparat sa o incerce, iar copilul dabia asteapta sa o inhate de par, so, noi avem tarc, Cam, 118 X110 cm. Nu sta mult in tarc, de cateva ori, cate 10 min (cat fac eu dus sau chestii d-astea) dar se vad progresele. L-am surprins de cateva ori stand in patru labe. Asa ca da, eu sunt fan tarc, dar sa fie suficient de mare cat sa se poata misca, intinde, roti, rasuci etc. M-am gandit si eu la tarcul pilsan, dar probabil l-ar fi impartit frateste cu pisica.
Lyli nu am fost in Fratelli. Nu pot sa te ajut.
Monis, Dozz, Ralu, Lyli multumim de felicitarile la adresa dintisorului
Ralu o zi fara reactii, va dorim!

O saptamana usoara tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Mneata si de la noi
LMA sarbatoritilor zilei si a celor din week-end!
Trecu si weekendu, n-am facut nimic interesant decat sambata cand a fost nebunie pe aici...

Andre, Coque primit pachetul , va multumesc la amandoua
Ralu mai io cred ca picicarii nostri s-au vorbit.... si Dragos a stat treaz sambata noaptea de la 2 la 4, am crezut ca-mi smulg paru din cap, neobisnuita fiind cu asa ceva, la Riana n-am patit niciodata treziri de acest gen, nu stiu ce bai are mamaruta asta mic. Asa bine te inteleg Ralu... la fel e si la noi, sotzul e cel mai putin calm

Shtephy uraaaaaaaaaa! Ma bucur enorm pt tine!

Dankutza frumoase pozele si foarte tare mesajul de pe tort (mi-am adus aminte cat de naspa a fost ultima perioada din sarcina ta si uite ce bine e acuma)

Laurica iarasi m-ai facut sa crap de ciuda cu fimuletul tau... da in curand rechinasa o ia la picior...

Monis si eu am auzit aceiasi chestie legat de dintzisori

Ariadna tare scumpi is gemenasii...ce sa mai vb ei ... asa face si Dragos cand vede al bebelas sau cand se vede in oglinda, rade in hohote de numa...

Coque estti totala ... prelungirea tzatzelor=bretele tzatzelor . LMA pentru cele 6 lunite ale lui Matei!

Am plecat, ma striga cineva

PS: Lui Dragos a-nceput sa-i placa lingurita! Doamne ce incantata-s!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Neata buna.

Stephy, bine ca ai scapat, a durut, dar daca ai avut 2 bunaciuni masculine care roiau in jurul tau n-o fost asa de rau!

Monis, Licurici nu le fac zilele separat. Am zis ca sa si le faca ei cand or fi mari sau cand mai cresc si se invart in cercuri diferite. Deocamdata ar fi absurd sa fac 2 chefuri la care trebuie sa invit aceeasi 25 de persoane cu cei 20 de plozi la 2 zile distanta. prea mare cheltuiala si bataia de cap. Deci da ii sarbatoresc deodata. La gradi o sa le duc tortul si sucurile separat.
Acu am inceput sa ma agit, am fost azi la un magazin cu ornamente de tort sa le cumpar ornamente ca torturile le face soacra-mea.
Cu rochita vreau sa o imbrac pe Timi la tort. Trebuie sa-i iau ceva hainute noi si frumoase si lui Vlad, sa le i-ai incaltaminte la amandoi. Cadourile sunt luate de mult.
De mesterit am in plan saci de dormit de vara ptr Teo, cred ca unul foaie subtite si unul dublat. Si mai vedem.
Tarc avem dinala patut de voiaj. Vlad a stat multisor in el, el nu era genul rostogolitor, ura sa stea pe burta, statea acolo in fund, se mai ridica, mai pica pe burta si hop in fundulet... La Timeea nu l-am folosit mai deloc, poate 2 luni. In schimb l-am folosit ca patut de voiaj la greu. Si inca il folosesc. Ca tarc nu cred sa-l folosesc la Teo ca nu mai am loc in casa.

Ava sa-ti traiasca puiutii scumpi, scumpi!

Trimit ca s-a trezit. Pupilici!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Buna dimineata, stiti voi, frapucine, capucine, etc. Aveam tare multe de zis, evident am uitat tot. Imi amintesc ca putem sa o imbratisam acum tare tare pe Stephy . Poti sa il iei in brate pe Iustinut sau te doare? Sa-l felicitam pe Capisonel S-o pupam pe Ralu , asteptam sa ne zici de Matei. Sa-i spunem la Monis ca am fost la plaja fara beikuk, doar cu borcanelele dupa noi. Am reusit sa ma prind de ce urla pitica dupa 50-60 de pure. Pentru ca ea se asteapta sa vina papa la fel ca din biberon, adica in flux continuu, asa ca pana ma intorc eu sa-i umplu lingurita, se enerveaza rau. Acum papa 50, apoi 100 de lapte si restul de 50 de pure. O sa mi-o iau de la pediatra ca nu am inlocuit de tot o masa, dar putin imi pasa, e alegerea copilei sa mai pape lapte. Ma bucur mult ca ati deschis discutia despre tarcuri, tocmai zilele astea povesteam cu tati si avem o singura concluzie, ca vrem tarc cu roti. Oricum, cele care vreti sa cumparati aveti grija la preturi, am vazut in Romanica preturi de mi s-a ridicat parul in cap, trimiteti-mi PM sa vad daca gasesc la jumatate de pret sa economisiti. Mi-ar placea parerea mamicilor care au 2 bebei despre tarc. Mie mi se pare ca o ingradesc pe copila, dar e util pentru parinti. Asa, si mai vroiam sa intreb mamicile care au inceput sa foloseasca periute de dinti, de care si cum trebuie sa facem? Inteleg ca ar trebui sa folosim ceva inainte de aparitia dintilor. Multumesc de pe acum pentru raspunsuri. Stiu ca povestea Miany despre periute. Apropos, unde esti? Pupam toate mamicile si bebeii Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

Neatza,

La multi ani sarbatoritilor de azi!!!

Lauriciu am vazut filmuletul si m-a topit rechinasa ta!!

Stephy super vesti ne-ai dat, ma bucur ca ai scapat de ghipsul ala greu si sper sa mearga fff bine fizioterapia.

Simina foarte frumosi dintisorii!!

MItzi felicitari la aparitia dintisorului, sa apara si ceilalti fara dureri!

Monis mi-au placut gandurile din zilele in care esti mai blue. Si blogul Ralikai.

Adriana ai 2 bebei foarte frumosi si imi place mult cum comunica ei!

Dankutza cezarica a fost foarte scumpa la botez. Si tortul minunat!

Ralu , sa ai o zi fara marieli.

Lavi ai scapat pt moment de nunti!

In legatura cu tarcul, eu am patut de voiaj in care si doarme, il mai las ziua in el cand am putina treaba, dar Robert inca nu se rostogoleste, nu poate sa stea in fundulet.

Va pup

mamica implinita de bebe Robert Andrei (14 decembrie 2009)
poze bb Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Salutare si de la noi,

Am intrat asa pe scurt, sunt tare ocupata azi, si asa a fost si in Weekend.
Trimit doar un la toata lumea.

Sper sa ma revin spre seara.

CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

azi in supica de morcov+telina+pastarnac...am pus la fiert si piept de curcan...sunt curioasa sa vad daca o sa ii placa...gustul...ca nu ii dau deocamdata carnita....sa vedem acum, dupa ce se trezeste cum reactioneaza....sunt tare tare tare curioasa....

Pup bebelu lenes de Crissa...lasa fata...ca o sa se rostogoleasca el....si nici rares nu sta in fundic...numai sprijinit intre perne...si atunci vreo 30 de secunde...ca da din picioare non stop si cade pe o parte...sau se arcuieste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Simina, vazut poze cu dintosica ta...a fost scump leaganul? ii place? merita sa fac investita?

si noi avem costumas cum e cel roz al Maiei, dar al nostru e pe galben!

Mergi la inceput