**Buburuze de 2009 in actiune (21)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

salutareeeeeeeee
La multi anisori! noro si Denis...sa cresteti mari si sa fiti sanatosi
revin maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Seara buna,

AM revenit si eu dupa o dupa-amiaza incarcata.

Maria doarme in patuc si eu ma forumizez inca pana pe la 11 ca apoi bag si eu somn.

Nu stiu ce are fata mea ca tot mai putin lapte accepta sa bea. De cateva seri papa vreo 80 din bibe si apoi vreo 100 cu cereale cu lingurita. Si aia mai mult cu forta.

Alic, eu i-am pus ciuperci cand i-am facut tocanita cu sos de rosii. cam asa cum ne pun si nou. Dar in curand vreau sa ii fac efectiv tocanita de ciuperci, gen fiert ciuperci cu putina ceapa, ardei, rosii si apoi pus putina faina si smantana. SI cred ca o sa ii dau cu mamaliguta ca aia ii place.

Fetelor nu cred ca se taie din indemnizatii si din alocatii a zis calr Boc ca nu se taie. Sper ca am inteles bine.3

Va pup si noapte buna.

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

http://capy72.mondozoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

alic am tinut 3 saptamani in care am mancat doar branza(uscata),oua(sub orice forma) si carne si derivate din carne (mezeluri,carnati,crenwrusti etc) si am baut doar apa minerala dar ca sa rezist ca la un moment dat ti se taie sambata si duminica am mancat orice
carina si eu sper ca ai inteles bine...de fapt imi doresc sa fi inteles bine....sarna de comentariile de pe picassa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

La cat mai multe lunite si ani inainte Rebeka Alessia si Denis Andrei

Daniela am admirat un botos frumos foc, multi la amndoi.

Noi suntem bine, pe Bubu cred ca am s-o fac alpinista la cat e de cataratoare, mai nou a invatat sa se urce in canapea si de acolo direct in scaunul de masa care nu e tocmai cel mai mic, de premergator nu mai spun ca ala e escaladat de mult, mi-e frica sa ma mai duc si pana la wc si s-o las singura ca sigur se catara pe mobila sau gaseste ea ceva, in rest ca mai toti copiii canta ., danseaza, ne face bau si a descoperit biblioteca chiar nu stiu ce o sa fac cu cartile pt ca eu sunt mare amatoare de citit si in curand cred ca n-o sa mai am ce , deja mi-a rupt cateva si cam atat. Ma duc sa-mi bag sotul in seama ca s-a facut 12 si azi e ziua lui si chiar m-am chinuit sa stau treaza pana la 12 ca sa fiu sigur ca nu mi-o ia cineva inainte . Va pupam si va dorim o noapte linistita cu cat mai putine treziri

mamica de BIANCA MARIA 28.04.2009

AM IMPLINIT 1 ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Neatza
haideti la o si o pt doritoare

hehe.. eu ultima aseara si tot eu prima , noi ne pregatim sa mergem la dr sa fecem si noi, in sfarsit, vaccinul de 6 luni, sper sa nu faca prae urat la intepatura ca saraca e traiumatizata numai cand vede dr incepe si plange.

va doresc sa aveti o saptamana cat mai frumoasa si mai linistita

mamica de BIANCA MARIA 28.04.2009

AM IMPLINIT 1 ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata!
Dana-multam de cafea!
Am nevoie de multa multa cafea!
Andu a facut week-end-ul asta febra si nu a dormit noaptea asa ca sunt zombi.A facut si diaree;ieri cred ca a iesit afara de 10 ori .Am sunat-o pe pediatra dar nu a raspuns.Dr de familie mi-a zis sa-i dau alternativ la 4 ore cate 2,5 ml de panadol si nurofen.Ii scadea febra si apoi iar crestea-aseara avea 39,5 grade asa ca am vb cu dr de familie si i-am dat si antibiotic.Ce sa aiba?Sa fie de la dinti?
Sper sa ajung azi cu el la doctor dar nu stiu unde ca la pediatra unde mergeam nu mai vreau ca m-am suparat f tare ca nu a raspuns la telefon.
Cris-nu stii vreun pediatru bun in Cta?

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici terorici
eee,asa imi place sa am ce recupera

cuscra multam de capitol si bun revenit nu-mi vine sa cred..bravo denisasa,vino tu la socrela ca sa pupe baiatul sa nu mai fie muciosha ha ha ce dulce e cum papa el buscuiti
lavi ma bucur ca s-au calmat apele
mada cred ca am pierdut ceva pe drum ca nu stiu de ca micsorari la indemnizatii vorbiti..
andreea ce situatiesorry ca e asa de nasol..
carina felicitari pentru noaptea linistita si la cat mai multe asa
carina cred ca e doar o perioada si o sa reveniti la normal cu papica in curand
dana cred ca tare comita in catararile eiuauuu bibliotecaaaaaa..ia-le repede si punele bine ca nu o sa mai ramana nimica din ele..La Multi Ani sotului si multa sanatate,sa fie fericit alaturi de fetele lui


mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

simina dr. la care am incrisa fata e la un medic pediatru si e super buna.O cheama Copae si are cabinetul la podul de la butelii in lateral ,dar azi e de dupa-amiaza

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

neata!
Dana, merci pt cafea!
o pupam pe Bubu sa nu doara intepatura sa treaca repede si cu bine!

Danielo, casul e bun? eventual cu ridiche? n-ai mancat nici o leguma? carnea cum ai gatit-o? ai avut o ora limita seara? nu ai mai pus inapoi kg acelea? din poze se vede ca nu
tine-te bine, cred ca mai vin un val de intrebari

Carina, suna bine, mai putin ca eu nu-s cu faina...dar mamaliguta ii place mult si lui Naty!

Simina, cred ca ar trebui sa-l vada un dr neaparat, sa nu-i administrezi antibiotic fara sa fie nevoie! sanatate multa!

Cris, ce face tero mica?

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Dana-la multi ani sotului,multa sanatate si bucurii!
Dani-felicitari lui Denis ptr mersul singurel!V-am admirat in poze-tare frumos il mai imbraci pe Denis!
Yioanna-te asteptam mai des!
Carina-din ce am auzit au o perioada in care nu prea mai vor laptic.Stai linistita ca isi va reveni!Dar iaurt,branzica papa?Ca ma gandesc ca asa isi ia necesarul de Ca.
Lavi- la Raresut!Sper sa fie mai bine,sa nu mai fi vomitat!Si felicitari ptr dintuc!


Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput