*LMA*Puiuti de randunici 2008!!! (408)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ramo, orice ar fi, se rezolva, trebuie sa crezi asta! Cu cadourile, el le-a facut: a vopsit sacosa la afterschool si a pictat prosopelul ala antitermic la scoala. Era extrem de mandru de el si de cadouri, iar eu eram tare emotionata!

Cristina, da, poarta castile ca altfel nu se suie oe biciclete. Mama rea...

Noi am platit avansul pentru Croatia vineri, vom sta ca si data trecuta pe o ila, la particulari. Sper sa fie totul ok. Noi am vrut musai plaja cu nisip. Si se pare ca este destul de aproape de casa asta...

Baietii mei se uita la Razboiul Stelelor... nu se mai termina...

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Nu te ingrijora pentru oamenii din trecutul tau. Exista un motiv pentru care ei nu se afla in prezentul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Nico, hai, maaaaaa, ce dulce a fost Stefaaaan . Ce frumos, ai un baietel pe cinste .

Kitzy, felicitari! Sarcina usoara sa ai si bebe perfect! Stai linistita, iei indemnizatie si daca nasti a doua zi dupa CIC 1 si la 6 luni dupa aia. Tu ai avut un contract de munca in ultimele 12 luni, suspendat insa, ca erai in CIC. Si am impresia ca ti se considera ca venit indemnizatia din CIC1, deci vei lua 85% din media veniturilor in ultimele 12 luni. Daca nu schimba nimeni legea pana atunci Dar la cat te-ai chinuit tu...sa iti fie asta ultima grija!

Luny, cu cat e locul mai aglomerat, cu atat probabilitatea de a gasi nesimtiti si mizerie este mai mare. Unde mergem noi, e plaja luna, apa asemenea, lumea e linistita si civilizata. Nu ma deranjeaza carnatii de prosoape lipite unul de altul ale gastilor interminabile, le respect si oamenilor alora modul lor de a se simti bine in vacanta, cata vreme sunt curati si civilizati...Despre partea cu cuplul...nu stiu ce sfat sa iti dau, ca ca noi fara Sof nu prea functionam. Am mai zis eu, suntem incompleti fara ea, cu ea langa noi ne regasim . , fruntea sus!

Ieri a fost frumos rau! Au fost 11 copii, intre 1 ani si 7 luni si 8 ani, aer curat, raul la cativa metri, dealul in spatele casei, barbatii la bere in jurul gratarului, gagicile la taclale in veranda, mancare buna, super dialoguri si...PRIMA ZI FARA PIC DE GREATA!!!!

Azi ar trebui sa o zbughim la tara, dar e cam intunericos. Astept sa faca si Radul ochi, sa ma duc sa ii cumpar tortul si kurtosi, ca au venit niste secui la un targ in Plo, balesc infernal din cauza voastra

Sunt prin zona, va ! As pune poze....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:




Nico, ce frumos dar ti-a facut Stefan, emotionant

Olga la cat mai multe zile fara greata! Sa aveti petrecere frumoasa si sa-ti traiasca randunoiul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Neata.

La noi este spare si senin, cat o tine...

Olgule, greata nu fie cu tine de acum incolo! Super suna cum v-ati distrat ieri!

Dudule, in ce ai facut ma toata cafeaua asta?? Tu iai luat aparatul lui Mimo!

Sa aveti o zi frumoasa. Pe mine ma scot azi baietii la inghetata, abia astept!



---------------------------------------------------------------------------------------------------
Nu te ingrijora pentru oamenii din trecutul tau. Exista un motiv pentru care ei nu se afla in prezentul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

randunici

eu mai am un pic si fug in lume

dupa cateva zile de febra pana la 39,9, fara alt simptom, am avut o zi pauza, iar de azi noapte are "manifestari"... macar nu mai are febra. pe medicatie, de azi-noapte a inceput sa tuseasca (ca si cum s-ar ineca) si are muci lichizi, transparenti.
e alta raceala?
ce sa-i dau pentru gat... trebuie ceva sa rupa tusea?

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

merge la ce am descris influcidul minunat? ca-l trimit pe randunoi sa ia

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

Mihatp, mie la Daria mi-a dat Eurespal pana tusea se rupe si apoi Rinathiol2% ca sa elimine tusea si a fost foarte bine!
Sanatate lui Lucutza scump si pentru tine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihatp

merge la ce am descris influcidul minunat? ca-l trimit pe randunoi sa ia

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008



neata....

eu zic ca merge...rau nu-i face in nici un caz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Miha, Influcidul nu e si antitermic. In rest, da, ar merge. Eu i-am dat si Prospan, oricum, deci nici despre efectul antituse nu iti pot spune prea multe...al cui a fost meritul mai mare.

Nico, Dudu, !

Cateva pozici adunat din ultimele saptamana www.flickr.com/photos/olguselu/4591239044/in/photostream/" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

dudu, inca am indoieli ca e tuse, habar n-am, ma gandesc si ca se ineaca cu mucii. il urmaresc, dar tuseste rar, in schimb din nas curge un raulet

olga, bitza

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Mergi la inceput