*LMA*Puiuti de randunici 2008!!! (408)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Cristina, nu, bine ca nu mai are Vlad febra! doar ieri a avut! ii dau augmentin acum, insa dimineata a zis ca il doare burta, cand aud cuvantul asta ma apuca toate alea...i-am dat no-spa si debridat si nu l-a mai durut...in schimb a facut Stef 4 kkciosi de dimineata...mult si moale...nu mirosea suspect...dar i-am dat ercefuril si smecta...cred ca doctor ma fac . De-atunci nu a mai facut deloc, in schimb ma termina cu mofturile, nimic nu-i place...zic ca e normal sa nu pape dar...nu pot sa nu ma consum...Le-am luat si niste probiotice pt. stomacel...of, Doamne...nasoala saptamana am mai avut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Multumesc mult de felicitari si raspunsuri, mi-a mai venit inima la loc un pic
Anu trecut am intrebat la fortele de munca care-i treaba cu CIC2 si mi s-a spus ca tot 12 luni trebuie sa am lucrate inainte, acuma vad ca majoritatea imi spun ca nu-i asa, inclusiv pe legislatia muncii am gasit un paragraf in care spune ca se da indemnizatie pe primele 3 nasteri, deduc ca se da oricum, sau nu stiu....cert ii ca nasa mea ia indemnizatie in CIC2 chiar daca n-a avut numai 6 luni lucrate.
Vom vedea. Problema e cum o sa-mi anunt eu sefii ca in curand raman iar acasa, abia m-am intors, de 2 saptamani, m-or zbura astia din post
Da na, pana acolo mai e cale lunga, sa vedem mai intai daca totul va fi ok de data asta, eu asa sper, cu ditamai bhcg-ul care mi-a iesit si plus testul de azi sure check care a iesit cat se poate de pozitiv.
Doamne ajuta!

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

Naty pentru ca te-ai topoganit! Cu concediul, noi ne gandim sa inchiriem ceva, iesim muuuuuuuuuuult mai ieftin si ne alegem locatia.

Cristina,numai in Ardeal se spune hinta

Mimo, vroiam sa intreb si am uitat, cine-i fericitul ales de Teo? Tot ala care-ti placea, de a mers cu el la bal, parca, stiu ca a fost Teo, ca intotdeauna.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

kitzy, FELICITARI! vestea buna este ca esti protejata legal primele 6 luni de la revenirea din CIC. nu au voie sa te dea afara. asta iti zic eu sigur, ca eu i-am rugat sa ma dea afara si nu au putut. eu mi-am plecat cu acordul partilor.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Merci Ariel
Deci 6 luni n-au voie sa ma dea afara, zici? Hmmmm....si dupa-aia mi se poate pune traista-n bat? Naspa....sper sa nu fie cazul, ca tocmai mi-au marit salarul

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Dudu, .
N-am inteles faza cu inchiriatul si iesitul mai ieftin Ce, unde, cum, cat?...

Naty mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
"Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile"-Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitzy

Merci Ariel
Deci 6 luni n-au voie sa ma dea afara, zici? Hmmmm....si dupa-aia mi se poate pune traista-n bat? Naspa....sper sa nu fie cazul, ca tocmai mi-au marit salarul

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)



pai o sa mai fie doar 1 luna si putin, cand daca iti iei concediu de risc maternal, iar esti protejata . ar mai fi prenatalul, 63 de zile parca? din cate stiu eu si atunci ai protectie. ia pune o intrebare la legislative, poate e cineva competent sa faca lumina, insa eu asa stiu de pe vremea in care eram eu gravi si ma batea gandul sa cer concediu de risc, ca Teo isi cam facea de cap.
Oricum, mai ai posibilitatea, pe baza de recomandare de la medicul de familie, sa ceri reducerea programului de lucru cu 2 ore. Asta chiar din momentul in care ti s-a recunoscut pe hartie sarcina. Eu am cerut reducerea asta, caci aveam mai toate investigatiile de facut in timpul programului de lucru. greu nu a fost sa obtin aceasta hartie, deoarece la 8 saptamani am avut amenintare de avort.
tinand cont ca ai avut anumite probleme anterior, oricare medic din lume ti-ar da cu mare drag aceasta hartie.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

Naty, avem niste prieteni, si ei au mers anul trecut in Croatia si cazarea pe o saptamana i-a costat aprox. 50Eur/pers si locatia super.
Cu mancarea s-au descurcat, au gatit...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

kitzy felicitari!!! sa fie intr-un ceas bun...deci clar dupa CIG 6 luni sunt obligati sa te tina iar dupa astea sase luni clar nu te pot da afara pentru ca nu au voie,pe ce motiv sa te dea afara..ca esti gravida???? tnntttt nu ,nuuuu..eu zic sa stai linistita dpdv ca nu o sa te dea afara..le poti face probleme..nu-ti pot explica in termeni legislativi ca nu ma pricep dar eu aa gandesc...mda asa cum a zis si ariel poti intra in CM si apoi in prenatal...

si cam astea au fost toate cuvintele care le-am putut gasi in capsorul meu la ora asta..sunt in butoi ,ochelarii nici macar loz nu mai sunt ..la mine au mucegait ..dar cand o sa ma simt pregatita si linistita am sa ma descarc...
edit: nico ca tot ca nu esti bagata in seama..f frumoase tadou'=asa zice andru la cadou=cadourile de la baiatul tau/baietii tai... esti o rasfatata
RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ANDREI
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

ramo



Mergi la inceput