*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (111)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

bertha suntem binisor momentan, multumesc de intrebare. Ne pregatim de un hop pe care trebuie sa-l trecem saptamana viitoare, o operatie la palat (Alexandra s-a nascut cu palatoschizis, am mai zis eu pe-aici, dar mai demult) si momentan suntem morcoviti noi astia mari, ca ea n-are nici o treaba. Operatia o facem la Timisoara. Sper sa treaca cu bine peste interventie si sa se recupereze rapid dupa, dar daca v-amintiti: sa ne tineti pumnii luni de la 15:00.

laura va doresc sa se infirme diagnosticul cu astm indus viral, capul sus. La ce medic mergeti in Cluj? Daca vrei pot intreba si eu in stanga si-n dreapta ce medici mai sunt pe-aici.

Am citit doar capitolul asta, poate zic prostii ca nu-s chiar in tema, dar ramo, ai incercat sa-i dai cu lingurita calciul? Alexandra asa il ia fara nici o problema, ii place chiar. Si siropurile la fel i le dau, cu lingurita, la seringa si ea face urat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Camelia voi tine pumnii luni, sper sa treaca totul foarte repede si sa se refaca rapid. Curaj!

Laura sper sa se infirme diagnosticul, multa bafta miercuri.

Oliv as fi vrut sa-l vad si eu pe voinicul tau dar nu merge youtube aici... astept sa ajung acasa sa-l vad. Bine ca scapati de ghips. Nu stiu exact ce s-a intamplat, ma bucur insa ca se termina cu bine, Prin ce ai mai trecut si tu......

Otilia iti dai seama ca am ales fotografiile care ma arata mai slaba, dar exista si la mine celulita, pe mine ma ingrijoreaza dimensiunea burtii. Nu mai vreau iar bebe de 4,6 kg.... Ma mai incurajez si eu la gandul ca la prima sarcina nu prea am facut miscare, pana si la serviciu mergeam cu masina desi era la 5 - 7 minute de mers pe jos. Acum merg pe jos, urc scari, ca sa nu mai zic de ridicat zilnic aproape 13 kg de cel putin 10 ori, imping carut, fac cumparaturi. Sunt mult mai activa si sper sa se simta. Acum suntem in concediu de odihna, da, dar numai odihna nu se numeste asta ca alergam amandoi dupa Eduard de nu ne tihneste nimic. Ce plaja, ce sezlong, ce terase.... Are o energie, eu nu stiu de unde... Cu mancarea cam prost. Azi a trebuit sa luam borcanase, si au costat ceva. ca nu-i place deloc ce i se oferea. A facut diaree, baleste la greu, cred ca-i mai da un canin si pe deasupra ii mai curg si mucii. Dar nu pare ca-i pasa, el e tare multumit si exploreaza peste tot de ne iese vacanta pe nas.

Bertha, exact ce povesteti tu de alaptat am experimentat si noi. Ajunsesem la un moment dat sa realizez ca facea mai mult rau decat bine. Eram un motiv de matzaiala continua, cum apaream in decor cum se schimba atmosfera. Sper sa treaca si la voi cat mai repede faza asta si sa poti sa-i dai laptic cat mai curand.

ma bag si eu la somn ca toata lumea sforaie pe aici si ar fi bine sa profit, maine o iau de la capat.

Adriana w19+ si mamica de Eduard (09.12.2008)
pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Seara buna!

Camelia, luni tinem pumnii stransi tare! sper sa treceti cat mai repede peste operatie si recuperare! Un pup pentru Alexandra curajoasa!

Laura va tin pumnii si voua miercuri la control! pupam fete frumoase, cretuline .
ce bine suna reteta de sos. si eu fac cartofi cu rozmarin si pui la cuptor, si lui Th ii plac mult, e singurul mod in care mananca cartofii.

Amalia, sper sa gasiti apartamentul dorit . Ce scumpete e Luca, sa-l papi nu alta, cumintel mic.

Otilia, la cat mai multe nopti dormite! nu merge sa-i pui apa pe undeva prin patut, sa stie de unde o poate lua?

noi ne bucuram de nopti dormite in intregime, cu mici exceptii din cauza caninilor pacatosi. intr-o noapte s-a trezit plangand si indesandu-si pumnul in gura. mi s-a rupt sufletul cand l-am auzit, abia ,abia s-a calmat cu un eferalgan supozitor ,dupa vreo ora de plimbat in brate.

Bertha si al meu a fost lipitoare(sau lipitor), mai ales in ultima perioada. uite, thomas, de cand nu mai suge e mai putin plangacios, cand fuge la mine imi da un big hug si pupi, inainte ma prindea de picior si incepea matzaiala:"teteeee". depinde de fiecare copil..
al meu ,acum ,daca seara nu reueste nicicum sa adoarma il tin in brate, baga mana pe la gatul bluzei, imi simte pielea si cade lat. pupam lipitoarea mica si dulce!

Ramo zic si eu , ca si Camelia, sa incerci cu lingurita. pana nu demult, de cand am oprit vitamina d, strigam :thomas, vitaminaaa, si era prezent intr-o secunda. stia ca are de primit 2 lingurite. vit d si fluorul. acum ca primeste doar o lingurita pare cam nemultumit. si crede-ma au un gust cam naspa amandoua.incearca si asa.. multa sanatate Sarei!

Darling esti o graviduta faina, am vazut poze frumoase cu voi. Eduard e maaare. Multa sanatate tatalui si voua multa putere sa va descurcati in 3.

Olivia sa-i pap eu piciorusul ghipsat lui Dav_duracell. vai, ce m-am mai amuzat in filmulete, cum lucreaza el , nici macar ghipsul nu e un obstacol.tie insanatosire grabnica, sa treaca raceala repede! pupam frumosii!

Trimiteti-ma la culcare c-am umplut pagina cu mesajul meu patura, scris in reprize.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Raportam Elisa cazuta rupta dupa ce aseara am dus-o la petrecerea Anei, final de sezon la gimnastica si ceva cumparaturi dupa aceea. Nici apa nu a cerut toata noaptea, nu mai spun ca a adormit la poveste odata cu Ana.
Eu evident ca m-am trezit regulamentar sa merg la baie, sa vad ce mai face Elisa.

Ocean, ba da merge sa i-o pun si in pat dar eu vreau sa o scoatem din peisaj. Ea nu deschide ochii sa o caute si asa cheauna ii da drumul si e tare nasol sa dormi si sa te trezesti cu cana in cap.
Camelia, tinem pumnii sa fie o reusita interventia. Ma bucur ca ne-ai mai scris, parca esti ocupata cu scoala.
Amalia, mult mult noroc sa gasiti apartamentul visat si sa reusiti cu creditul. O sa fie greu dar va fi tare frumos in casuta voastra

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 27+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

neatza...

sunt fff dezamagita de cretinii care conduc rahatul asta de tara....ati vazut ce a zis cretinul ala de base despre pampersi?




Cristina - mami de DAVID - ANDREI

DAVID, ochiosul mamii
Povestea nasterii

Iubirea inseamna sa nu spui niciodata "imi pare rau" - Love Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Bebecris, nu stiu ce a zis (si nici n-are sens sa caut cum se abereaza) dar cand spui rahat de tara te referi si la conducatori si la noi, si la tine.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 27+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Bebecris f trist ce se intampla, o tara de...cu tot cu conducerea ei...Oricum era de asteptat ca vor face chestia asta.

Noi suntem cat de cat bine, eu cu greturile de rigoare. De ieri ma simt un pic mai bine.
Lorena creste vrea numai afara. Noi suntem la socri la Severin si sta numai in curte de dimineata pana seara. E o alintata peste masura, f ambitioasa, si dc nu faci ca ea urla de se uita lumea la noi pe strada. Om fi gresit noi cu ceva?
Si inca o chestie e super dependenta de mine. Sta ce sta cu bunicii dar tot dupa mama e innebunita, adica eu. Mama in sus mama in jos.
Oare cand va fi un pic mai independenta?

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Hera, in general copii alaptati in jur de aun an sunt foarte atasati de mama. Ana si acum e cam disperata dupa mine, cum da de greu la mami vine, cum vrea rasfat tot la mine. De Elisa nu mai zic. De dimineata a luat-o sotul in brate, ea si-a tuguiat buzele "nu, mami". Dorm cateodata cu fiecare intr-o parte si una in burta
In ce saptamana esti? am cam pierdut sirul.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 27+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Otilia sunt in 10 sapt si 4 zile. In leg cu Lorena cred ca ma simt si eu un pic sufocata asa de ea pt ca mi-a cam fost rau in ultima vreme si ea voia aceiasi atentie. Dar ma tot gandesc ce va face ea cand vine si bb2? Sau ce voi face eu?

Amalia succes cu casuta. Sa fie asa cum va doriti voi, imp e sa fie casuta voastra.

Cameliam iti tin pumnii de pe acum sa decurga totul bine.

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Salutare mamici !

Este oficial , pe Realitatea Tv. reprezentantul MMPS -Indemnizatia CIC se va diminua incepind cu 01.06. Nu a putut preciza procentul.

Din sursele neoficiale stiu ca de fapt se tinde la plafonarea ei incepind cu 01.07 la suma initiala de 600 lei.

Daca nu vreti sa va mai amarasc cu vesti fie ele oficiale sau neoficiale , sa imi spuneti.



Alina mama de Eva Ioana
(17.10.2008)
http://family.webshots.com/photo/2298209940105578547KgCCiq
http://community.webshots.com/user/VacantainCroatiacuEva

Copilul isi alege momentul cel mai bun pentru a veni pe lume si parintii potriviti pentru a-si implini destinul.

Mergi la inceput