LMA: SOFIA***DOMINIC**RAZVAN!!! Mai-Iunie 2009(75)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Ganesha, nici eu nu pot face mare lucru cu Cezara agatata de mine. Am noroc ca doarme un somn de vreo ora pe la 10-11 si atunci pregatesc mancarea ei, cateodata si ceva pentru noi. La al doilea somn suntem afara.
Dar ea mai sta jos pe covor, sunt atenta cand se duce la cabluri si ii spun ca nu e voie si-i atrag atentia cu altceva. Curat, ordine numai seara cand vine sotul sau in weekend.

Acum ma duc sa fac mamaliga, avem in meniu mamaliga cu branza, daca i-o placea.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

multumim, fetelor!

ganesha , la un mom dat ne-a zis dici de ceva clipuri faine. baby einstein collection se numesc. le gasesti si pe youtube. clara e moarta dupa aceste filmulete. sta o jumate de ora incheiata nemiscata in fata calculatorului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Anda, mi-ai starnit o intrebare.
Copii vostri se uita la desene animate sau clipuri gen baby einstein?
A mea nu are rabdare decat maxim 5 minute. Am incercat cu desene, cu niste dvd-uri educationale care mie chiar mi-au placut ... nimic.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Hello, fetele!

La multi ani, Alexandru, Stefi, Alexandru si Radoze! Sa fiti sanatosi si fericiti, sa va bucurati parintii!

Iar intru din an in paste, nu prea am vreme si nici spor la scris. Sunt suparata tare pe ce se-ntampla in tara asta, chit ca nu lucram nici unul in sectorul bugetar, avem parinti, cumnati care lucreaza sau sunt pensionari. Ma minunez de Basescu asta si imi vine sa-l omor pe Adrian ca l-a votat.

Andreea e bine, si-a mai revenit cu piciorusul, doar cateodata mai are tendinta sa-l tina inspre dreapta. E foarte incantata sa stea afara si stam cat de mult putem. Doarme de la 20.30 la 6.30 - 7, cu o trezire in care aterizeaza cu noi in pat. Noroc ca se trezeste inaintea lui frate-sau, care altfel ar fi belea ca o luam cu noi. Ziua mai doarme de 2 ori, dimineata de la 9 la 10.30-11 si dupamasa de la 3 la 4, 4.30.
Eu pot face orice cu ea in general, aspir, sterg praful, fac mancare (putina, ca n-am o pasiune pentru asta). Oricum toata treaba se cam face cu ea prin preajma.

Sunt intr-o dilema, am primit o oferta de la cei de la lucru sa ma intorc pe un job echivalent cu cel dinainte de-a intra in maternitate, pe un proiect pe care-l stiu foarte bine, doar ca ar trebui sa incep lucrul din iulie. Planuisem sa ma intorc doar din toamna, ma trage inima si-acum sa ma intorc, trebuie sa vorbesc cu soacra-mea sa vad daca ar putea sta din iulie cu fata.

Va pup si, in caz ca nu ne mai auzim, va doresc un weekend minunat!

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

LMA tuturor sarbatoritilor de 1 anisor/+lunita sa cresteti mari si sanatosi

nu-mi vine sa cred cat de repede a trecut tp si cat de fromos s-au dezvoltat intr-un anisor si ce precoci sunt uni care chiar vb,parasc si vb limbi "straine" fac referire chiar la Carla mie mi se pare aberant ca la nici un anisor sa sh purta un dialog larisa,aici cred ca totul se rezuma la imaginatia ta....e ok ca sh sa deslusesti lumea copiilor....Bravo!

cat despre noi santem bn,fara dinti mergem de o manuta si santem ffff rele.Am pus si niste poze noi aici:
http://picasaweb.google.com/yioanna/Noi#5468564589092646754
Voi reveni in curand cu altele.
Va pupam



printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
~.~creste gaza mea~.~


17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Strunfita ma bucur ca sunteti bine! Referitor cu reinceperea lucrului depinde de ce zic ajutoarele si mai ales cate ore iti mananca serviciul! Ma gandesc ca e greu sa intri la 10 ore de munca pe zi avand si copil mic! Dar stii tu mai bine!
Yioanna v-am admirat pozele! Fetita a crescut iar tu arati foarte bine!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

Alynta va multumim si voi aratati minunat si ce mari ati crescut


printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
~.~creste gaza mea~.~


17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luckyblue spune:

La multi ani, Alexandru George!

Va multumesc Clodyac, Alynta, Laura, Cris pentru urari si (re)primire!

Ieri nu am mai ajuns, asa ca o sa raspund azi la doua intrebari "istorice" (de acestea imi amintesc):

Papucei: Sarei i-am cumparat de la Robeez la recomandarea mai multor prietene.
Cercei: Noi nu i-am facut Sarei inca gauri si probabil ca nici nu ii vom face ... o vom lasa pe ea sa decida daca isi doreste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luckyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda_magda


fk, fk, fk, fk!!!!!


....

Citat:

vezi ca nu eu am operat lista, in primul rand. am dat doar sugestii.
in al doilea, si daca as fi operat-o eu si te-as fi scos.... so what???



Ai dreptate: Si ce daca??? ... e doar o lista pe un forum.

Citat:

daca nici tu, nici alte fete nu mai intrati sa vizecti hello, nimic... adica ati rupt legaturie. asa ca, te rog sa nu te iei de memoria mea ca n-are nimic. daca vrei sa mai intrii pe aici ok, nici o problema, numa ca noi aveam o prima pagina mare si labartata plina cu tot felul de nume de care nu am mai auzit demult.
si chiar am mai facut o data o strigare de catalog. cine a raspuns bine, cine nu, de aia a fost scos de pe lista.



Ba m-am luat de memoria ta pentru ca ai facut aceasta sugestie (sa fiu stearsa din lista) desi raspunsesem la respectiva "strigare de catalog". In rest, nu comentez ...

Citat:

gata mi-am spus naduful.


Interesant ca naduful tau e scoaterea mea de pe lista ...

Citat:


si eu mai am azi doua aniversari... sotul meu face azi 30 de ani, iar impreuna aniversam primul cincinal de casnicie.



La multi ani pentru amandoua aniversarile!

Citat:


A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara
http://claraturcu.wordpress.com/
http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui yioanna_s
nu-mi vine sa cred cat de repede a trecut tp si cat de fromos s-au dezvoltat intr-un anisor si ce precoci sunt uni care chiar vb,parasc si vb limbi "straine" fac referire chiar la Carla mie mi se pare aberant ca la nici un anisor sa sh purta un dialog larisa,aici cred ca totul se rezuma la imaginatia ta....e ok ca sh sa deslusesti lumea copiilor....Bravo!


printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
~.~creste gaza mea~.~


17.06.2009



Si uite asa faci misto de mine si ma faci nebuna pe ocolite, super.
Referitor la parerea ta, zau ca nu-mi pasa daca ma crezi sau nu, dar ar fi fost mai normal sa si dovedesti ceea ce spui. Nu e frumos sa arunci cu vorbele fara dovezi, deci astept sa-mi arati ca fii-mea nu face ceea ce zic.

"La multi ani!", Alexandru George!
Strunfita, iti impartasesc total parerea despre Base si ai lui, e jale ce va fi in tara asta. Referitor la intoarcerea la munca, eu as accepta job-ul oferit pentru ca situatia este de criza si nu stii cand si daca ti se mai ofera ceva bun. In plus, daca tot voiai sa te intorci din toamna, n-ar fi mare diferenta acum pentru cateva luni.
Alynta, prietena pe care o vreau de bona locuieste cu sotul, socrii si cumnatul si cam pe umerii ei sta toata casa, nu au nicio afacere. Si a mea cand vede mancare zice "da d-aia", deci e foarte posibil ca al tau sa zica "da-mi".
LuckyBlue, bun revenit!

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput