LMA: SOFIA***DOMINIC**RAZVAN!!! Mai-Iunie 2009(75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

sectoricioasa doarme de aproape o orasunt asa de fericita ca-mi creste pipota cat casamai ales dupa ziua de ieri care a fost un esec total cu numai 20 si ceva de minute de somn

laurao uauuuuuuu..proape 3 saptamaniimportant e ca ajunge la destinatie pana de ziua lui sebisorfelicitari pentru somnic si la cat mai multe nopti asa si distractie placuta in weekend
ancy distractie placuta maine si te asteptam cu pozici si povesti despre cum a fost
narcisica multam pentru info cu ROR-ul asta care mie imi mananca ficatiinu de alta dar am 3 buc..una pentru lovituri de genul asta,unul pentru fi-mea si unul numai pentru mine
alynta cred ca e un dulce mateie bine ca are "directie" la cerintenu de alta dar cand e vorba de mancare la noi fi-mea spune "ca-ca"

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

alic, inteles
la multi ani Alexandru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

La multi ani, Alexandru George!!!

Narcisica, nu-i nicio suparare. Eu chiar sunt o persoana care pune pret pe mancarea sanatoasa, de aceea si noi adultii mancam chestii 'grele' sau prajeli destul de rar, si atunci in ulei de masline sau palmier. Aceste uleiuri au punct de ardere foarte mare si rezista bine la prajit.
Legat de dovlecel, pun uleiul in tigaie, peste el usturoi, patrunjel tocat, doar cat sa se infierbinte bine, nu apuca sa stea la prajit pt ca dupa ce incepe sa sfaraie pun dovlecelul razalit. Dupa cum stii, dovlecelul este plin de apa, asa ca in mom in care il pun, nu mai are ce sa se prajeasca, pt ca incepe sa lase apa, deci fierbe. Si daca scade, se adauga apa sau supa, pentru a fierbe in continuare si a forma un sos. Deci nu se prajeste.

meniul de azi:

9.00 paine cu unt
12.00 mar cu banana si un biscuite
15,15 tocanita de pui cu paste (precizare: dietetica si fara smantana)
17.00 gustare - ceva painica sau crackersi, ca mergem in vizita
19,00 cereale cu lapte

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

La multi ani, Alexandru George! Sa cresti mare si sanatos!
Fetelor eu iar sunt zombyyy, toata sapt am dormit cam 4 ore din bucati pe noapte. Noaptea trecuta am avut super concert, al meu copil s-a trezit de 8 ori si nu vroia sa doarma decat pe mine, cum i-l puneam jos cum tipa ca din gura de sarpe. In fine scandalau mare...nu stiu ce are in ultimul timp ca si daca ies din camera pt 1 min si nu ma vede urla ceva de groaza.
Vroiam sa va intreb voi pe unde ii mai lasati si cum faceti cu piticii ca sa mai puteti face si ceva treaba? Eu in patut nu pot sa-l mai las singur ca mai nou vine in cap din el, pe jos daca-l las pe patura e jale, se duce tinta la prelungitorul de la tv, la calorifer sa dea cu capu si multe alte minuni, in premergator nu prea mai vrea, si oricum face numai prostii si din ala. In timpul zilei nu doarme decat leganat sau cu sanul, cum i-l las jos de pe picioare in max 15 min s-a trezit si daca nu-si face somnul e nervos nevoie mare.
Fetele care stau mai mult singure cu bebeii, voi cum faceti cu treburile? ca eu nu reusesc mai nimic cu maimuta de gat toata ziua.
Philip...acum te inteleg perfect, cu mutatul. Stiu cum este sa-ti urmezi sotul si sa te tot muti, e f greu mai ales pt tine si copii.
Sunt tare trista si ingrijorata de ce se intampla in tara, mai ales ca noi suntem amundoi bugetari
stupul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

La multi ani, Alexandru George! Sa cresti mare si sanatos!
Fetelor eu iar sunt zombyyy, toata sapt am dormit cam 4 ore din bucati pe noapte. Noaptea trecuta am avut super concert, al meu copil s-a trezit de 8 ori si nu vroia sa doarma decat pe mine, cum i-l puneam jos cum tipa ca din gura de sarpe. In fine scandalau mare...nu stiu ce are in ultimul timp ca si daca ies din camera pt 1 min si nu ma vede urla ceva de groaza.
Vroiam sa va intreb voi pe unde ii mai lasati si cum faceti cu piticii ca sa mai puteti face si ceva treaba? Eu in patut nu pot sa-l mai las singur ca mai nou vine in cap din el, pe jos daca-l las pe patura e jale, se duce tinta la prelungitorul de la tv, la calorifer sa dea cu capu si multe alte minuni, in premergator nu prea mai vrea, si oricum face numai prostii si din ala. In timpul zilei nu doarme decat leganat sau cu sanul, cum i-l las jos de pe picioare in max 15 min s-a trezit si daca nu-si face somnul e nervos nevoie mare.
Fetele care stau mai mult singure cu bebeii, voi cum faceti cu treburile? ca eu nu reusesc mai nimic cu maimuta de gat toata ziua.
Philip...acum te inteleg perfect, cu mutatul. Stiu cum este sa-ti urmezi sotul si sa te tot muti, e f greu mai ales pt tine si copii.
Sunt tare trista si ingrijorata de ce se intampla in tara, mai ales ca noi suntem amundoi bugetari
stupul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Am inceput ieri sa scriu, am salvat ca draft, am continuat azi si cand mai aveam un pic am avut o cadere de tensiune si s-a restartat calculiciul.
Ma duc pe afara sa ma linistesc si incerc sa reiau cand vin



Poze cu noi
blog de mama
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

scuze de duplicat, probleme cu netul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

lucky blue: "Am vazut ca era sa fiu stearsa de pe lista (de fapt ar trebui sa verific ca nu stiu exact daca mai sunt).
Apropo de asta, anda_magda, te-as ruga sa lasi pe cineva cu memoria mai buna sa decida cine ramane in lista si cine nu, pentru ca eu, desi rar, am mai scris pe forum.
Lucrez (ore multe) si chiar nu am timp sa scriu, dar va citesc cu placere cand prind cateva minute libere. "

fk, fk, fk, fk!!!!!
vezi ca nu eu am operat lista, in primul rand. am dat doar sugestii.
in al doilea, si daca as fi operat-o eu si te-as fi scos.... so what??? daca nici tu, nici alte fete nu mai intrati sa vizecti hello, nimic... adica ati rupt legaturie. asa ca, te rog sa nu te iei de memoria mea ca n-are nimic. daca vrei sa mai intrii pe aici ok, nici o problema, numa ca noi aveam o prima pagina mare si labartata plina cu tot felul de nume de care nu am mai auzit demult.
si chiar am mai facut o data o strigare de catalog. cine a raspuns bine, cine nu, de aia a fost scos de pe lista.

gata mi-am spus naduful.



in alta ordine de idei.... tin sa urez si eu "La multi ani!" lui Alexandru George. Sa iti dea Dumnezeu sanatate, noroc si intelepciune!

si eu mai am azi doua aniversari... sotul meu face azi 30 de ani, iar impreuna aniversam primul cincinal de casnicie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Anda, la multi ani sotului si multi ani de casnicie in continuare!

Legat de lista, subscriu la ce a scris Anda. Desi in odisee nu eram foarte activa, acum citesc aproape zilnic si sunt multe nume pe care nici nu le cunosc, mamici care nu scriu de luni bune. De citit ne poate citi oricine, dar pe lista trebuie sa fie mamici active, care impartasesc din experienta lor, se straduiesc sa ajute la rezolvarea dilemelor altor mamici. Acum s-ar putea sa-mi iasa ceva vorbe ... dar asta e!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Anda Magda La multi ani sotului si o casnicie fericita in continuare!
Cris cat a tinut minunea?!
Ganesha am avut zile, cand eram doar cu primul copil, cand faceam treaba doar cand doarmea copilul la amiaza si noaptea cand adormea! Imi amintesc ca am pus zarzavat, cand el avea un an si 3 luni in intervalul 23-2! Nu mai spun ca eram varza! Se acumulase oboseala! Si acum am momente cand le las balta cu saptamanile pana isi revin din boala sau maraieli!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput