Strumfi de iulie-august 2007 (183)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

scrisesem pe la 4 jumate un mesaj si tocmai atunci a picat netu' (la care ma leg prin influenta de la un vecin , eram pe laptop).
nu mai reiau ce ziceam, ca n-am rabdare.

Carla, nu stiu ce sfat e ala dat de instructorul respectiv, dar mie mi se pare un pic aiurea. pai daca ai mai putin de 40 la ora, poate mai ai sanse sa te asiguri sa eviti cainele, asa ca nu s-ar justifica sa-l iei pe roata (ma rog, daca nu ai alte placeri ). peste 40km/h nu cred ca mai ai timp de reactie sa te asiguri, plus ca e vorba de o fractiune de secunda, cand vezi javra in fata masinii probabil ca mai ai o distanta destul de mica pana la el, deci timpul de impact/evitare ar fi extraordinar de mic. eu nu l-as evita deloc, cu atat mai mult daca as avea peste 40km/h. nu merita sa risti viata ta sau/si a altora pentru un caine+un radiator la masina. asta e, tabla e tabla, se indreapta. (cred ca am mai zis, de cand fosta mea colega de liceu a patit-o in felul acesta - avea, saraca, 28 de ani - sunt neclintita in decizia de a lua in plin orice caine/pisica/ratusca mi-ar iesi in cale. cu riscul unui radiator spart si a unui gol in stomac).

_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) & Damian (5w* to go!)
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza.............si o cana mare de cafea! apropos de cafea, am primit de la o prietena o cutie de cafea ILLI. super gustoasa....

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Neata,

Michi, mersi de cafea, pica bine ca-s la serv cu ochii lipiti. Cum ai facut Illy, la ibric sau la filtru? Ca am si eu o cutie, dar nu am deschis-o pana acum.

Revin dupa micul dejun,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

am facut-o oparita! am un dozator cu apa fierbinte pe hol si am pus apa fierbinte peste cafea si gata! e super gustoasa si aromata! sunt de-a dreptul incantata!

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

neatza
si eu la cafea facuta la ibric...am o zi nasoala tare,dar tare,am tras si o runda de plans..mama lor de rusi ca n-am apucat sa iau homeopatele,plus niste vise idioate,plus fii-miu care se trezese noaptea sa faca pipi(asta ma bucura).

apropo de caini care sar in fata masinii,finul meu in ziua cand a terminat leasingul la masina a luat-o spre cta,caci aici avea domiciliu si trebuia facut talonul,iar pe autostrada i-a sarit un caine in fata,el viteza,a incercat sa-l evite si a facut praf masina..noroc ca n-a patit el ceva.

sa aveti o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

si pt ca e vineri un banc:

Intr-o dimineata, Ion isi gaseste cocosul mort in curte. Suparat nevoie mare ca nu mai are cocos sa ii calce gainile si ca acestea nu vor mai face oua, Ion se duce la targ, sa cumpere altul. Ajuns acolo, dupa indelungi cautari, gaseste un animal frumos, aratos, musculos, galagios etc. Ion intreaba: - Cocosul asta… e sanatos? Proprietarul ii raspunde: - Este… - Face mofturi la mancare? - Niciodata. - Si cat costa? - 50 de lei!!! - Vai de mine! Dar ce face de banii astia?
- Pai… ce face orice cocos… Cucurigu dimineatza, bate cocosii vecinilor, mananca rasadurile… - Dar… de calcat gainile… le calca? - Calca tot ce prinde… gaini, rate, gaste, curci, catzei, purcei si ce mai ai matale prin curte pe acolo. - Hm… si… le calca bine? - le calca foarte bine… A doua zi, iese Ion in curte dis-de-dimineata. Si… toate animalele mergeau mai cracanate… gaini, rate, gaste, curci, catzei, purcei, oi, vaci, pana si calul zambea mai… altfel. Calcase cocosul tot ce prinsese. Cat despre cocos, acesta zacea lat, in mijlocul curtii, cu picioarele in sus… parea mort.
Un vultur ii dadea tarcoale in aer. Suparat ca o sa ramana fara minunatie de cocos, Ion da fuga in casa, pune mana pe arma de vanatoare, iese repede afara si ocheste vulturul ... Cocosul, de jos, ii zice cu un glas scazut… - Usurel… nu il speria… lasa-l sa se aseze !


opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

A German tourist arrives at a French airport.
The immigration officer asks him: - Occupation?
The German promptly replies: - No, no, just visiting!

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

A German tourist arrives at a French airport.
The immigration officer asks him: - Occupation?
The German promptly replies: - No, no, just visiting!

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!





Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

luna, ai facut ceva cu scartzaiala din dinti a lui Lis? ca andrei scartzaie toata noaptea!ai mai aflat ceva? cum e cu nigger-friend?

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cygni spune:

pentru fetele care s-au uitat pe pozele Alisului.

Lis e inca bolnavioara, dar pe trecute, ieri am trimis-o la salina artificiala cu bona si i-a prins tare bine, i-a placut mult.

Imi place Jacques Salome si-l ascult acum, mai ales ideile despre cresterea copiilor.

M-am hotarat sa mai dau la o facultate in vara asta daca-mi voi permite sa platesc studiul la distanta.



Mergi la inceput