Strumfi de iulie-august 2007 (183)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

nu mai ziceti de javre ca ma apuca toate alea! le-as face tocanita si le-as baga-o pe gat alora de le cocolosesc!
o, ce as vrea si eu o oala din aia!

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

www.google.co.uk/products?q=slow cooker&rls=com.microsoft:en-gb:IE-SearchBox&oe=UTF-8&rlz=1I7GPEA_en&redir_esc=&um=1&ie=UTF-8&ei=onTiS_7SJZDw0wS1kNC0AQ&sa=X&oi=product_result_group&ct=image&resnum=3&ved=0CCUQzAMwAg" target="_blank">SLOW COOKER

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

vivela,si eu tot asa o am,pun toate ingredientele mai putin patrunjeleul/lusteanul si in max 20 minute e gata...chiar te scuteste de stat in bucatarie,acu ca vine vara e o minune..la ciorba de perisoare am fiert toate cele 5 minute,am deschis-o,am pus perisoarele,am mai fiert un pic si gata...eu sunt pro,nu se pierd nici vitaminele,mancarea este gustoasa,economie de timp si bani,nu mai consumi atata gaz/butelie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Buna fetelor

Luna1 mai primesti un "La multi ani" cu intarziere? Sa fii sanatoasa, iubita si sa te bucuri de copii!

Imi pare rau de ce grozavie ti s-a intamlat, dar stiu ca esti fata desteapta si diplomata si vei trece cu fruntea sus peste acest incident.
Sotului pentru cum te protejeaza!


Referitor la maidanezi! Nici eu nu vreau sa- vad morti, dar nici pe noi morti sau pe copii nostri din cauza lor! asa ca locul lor nu este pe strada, din cel putin doua motive>
1. sunt sau devin periculosi si ageseaza oamenii pe stada mai ales ca s-au format haite..
2. raspandesc tot felu de boli, ei si excrementele lor, iar noi ne imbolnavim fara sa stim de unde...

Si in alte tari s-au eutanasiat cainii, dar nu au cerut opinia publicului!
Asa ca eu am o idee! de ce nu-i iau hingerii treptat trepta si sa-i duca in adaposturi departe de orase si acolo, ii mai raresc ei fara sa ceara acordul nimanui si sa mai faca atata tam-tam..asta in timp, bineinteles, sa nu bata la ochi...


Mama lui Matei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Despre maidanezi ar fi multe de spus. Va spuneam eu ca am evitat unul la limita. Ei bine, la doua zile am prins unul mic sub roata. Am redus cat am putut dar el in loc sa fuga s-a bagat la roata . Eu nu pot sa ii lovesc dar sper sa faca ceva cu ei. La noi in oras adapostul e plin. Nu mai au unde sa ii duca asa ca ii prind in oras si ii elibereaza in cartierele marginase .
Luna ma bucur ca nu ai stat pasiva .
Cygni am admirat si eu pisicuta .
Vio felicitari pt noul job .
Carla cand am citit ca domnisorica merge deja am calculat cate luni are . Ai doua printese minunate .
Asi mai avea multe de spus dar s-a terminat pauza. Va pup

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui musso17

vivela,si eu tot asa o am,pun toate ingredientele mai putin patrunjeleul/lusteanul si in max 20 minute e gata...chiar te scuteste de stat in bucatarie,acu ca vine vara e o minune..la ciorba de perisoare am fiert toate cele 5 minute,am deschis-o,am pus perisoarele,am mai fiert un pic si gata...eu sunt pro,nu se pierd nici vitaminele,mancarea este gustoasa,economie de timp si bani,nu mai consumi atata gaz/butelie..


georgiana,mamica de mihnea


tu tot electrica ai? la faza cu "vine vara, nu mai face caldura" m-ai avut! cred ca as trece peste frica si mi-a lua asa ceva, doar pt a evita caldura din bucatarie cand afara sunt 40 grade

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Eu cu oala minune am gresit-o, mi-am luat una maare, de 8 litri, nu stiu ce mi-o fi trebuit. Drept care cred ca am folosit-o de 3 ori in 5 ani, ca nici nu-mi incape in chiuveta.
Si singura data cand am facut o ciorba/supa la ea, aproape ca am redecorat bucataria, am aflat apoi ca nu se deschide imediat cum termini, trebuie sa o lasi sa se raceasca.
Musso tu cum faci?

Ca poate-mi iau una mai mica, ma incanta ideea unei mancari facute in 20 de minute.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui housepocket480

Asa ca eu am o idee! de ce nu-i iau hingerii treptat trepta si sa-i duca in adaposturi departe de orase si acolo, ii mai raresc ei fara sa ceara acordul nimanui si sa mai faca atata tam-tam..asta in timp, bineinteles, sa nu bata la ochi...


Mama lui Matei Alexandru


pai si vrei sa discute lumea despre chestii serioase, cum ar fi criza, guvernul, coruptia, etc, etc? mai bine le dam altceva sa se gandeasca, nu? ca e si asta o tactica de diversiune, pana la urma, mai putina paine si cat mai mult circ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

mychy,anto..eu nu am electrica,mi-ar fi placut mai ales ca tine mancarea calda,insa am una generatie nou dintr-aia clasica,o pui pe foc,pufaie,apoi astept sa coboara de tot tamburusul(cum era initial cand am pus-o la foc) si apoi deschid,nu trebuie sa se raceasca ci sa iasa tot aburul din ea.
voiam sa mai spun ca vita se face in 20 minute,puiul in 10-15 si pestele in 5-10.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Nico, , multumesc de aprecieri. De maidanezii care ti se baga sub roata nu ai cum sa scapi. M-a invatat si pe mine cineva cand eram incepatoare ca nu trebuie sa evit cainii, dar sa nu-i lovesc cu mai mult de 40km/h fiindca imi sparg radiatorul. Daca am timp sa-i evit, clar o fac, dar ma asigur mai inainte, ca sa nu fac alte belele.
Sa va povestesc faza de duminica din parc: eram pe iarba cu niste prieteni, unii din ei intinsi pe un prosop, vine o babuta cu un catel fara lesa, care se apuca sa alerge printre noi si peste noi, sa sara si sa linga pe fatza pe cei care stateau jos. Saby s-a cam speriat, Larisa era in brate. Babuta venea fuga si striga la caine "mai, nesimtitule!". Se aude si Saby viteaza: "mai, nesimtitule, pleaca de aici!". Nu pot sa va descriu ce fatza a pus babuta, surprinsa si indignata ca un copil de 2 ani jumate ii insulta cainele. Noi eram pe jos de ras nu atat de reactia Sabinei, cat de a babutei.

Anto, ca bine zici! Vedeam siderata o stire cum ca TVA-ul va fi 25% (de la 19), cota unica 20% (de la 16), 200 mii bugetari concediati si impozitele pe cladiri si terenuri la un nivel nemaivazut pana acum. Concluzia: votati Basescu si Boc!

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput