Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (93)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

puiutz_mic : Noi speram sa mai facem un bebe si sa fie fetita

Ce culoare de carucior sa aleg ca sa mearga pentru ambele sexe? Rosu merge si la baietei ?

Elena 25+ cu un cuminte

si eu mai vreau o fetita!

31+ Bogdan-Andrei
AMR ~ - 9 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Si sarbatorita zilei....
86cmm
LA MULTI ANI, SANATATE, BB LA TERMEN SANATOS SI PAPACIOS SI NASTERE USOARA!

Poate intri sa ne spui ce mai faci, speram ca totul e bine!

Alina 27+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna dimineata
86cmmLA MULTI ANI!! MULTA SANATATE SI SA AI PARTE DE TOT CE ITI DORESTI!!!!!!!!!!.
Puiutz, eu am luat caruciorul gri cu portocaliul, tocmai pe acest motiv, ca as mai vrea si o fetita, daca da Domnul. Dar oricum nu sunt de principiu ca rosu tb la fetite si albastru la baietei. Imi place de mor cand vad cate un baietel imbracat in rosu...rar, de altfel.
Azi noapte, prin somn, mi-a dat al meu un pumn in nas, de am vazut stele verzi...si nu sunt f sigura ca dormea (cred ca ma pandea de mult).Dar mi-a desfundat nasul
O zi frumoasa sa aveti.

Paula, 28+ cu Raul Codin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Neata' si de la noi... si
86CM la multi ani si multa sanatate
Dragaica ma bucur pt vestile bune de la eco.
Aelita intr-adevar ai mare talent la povestit.
Nela eu nu m-as supara sa se schimbe bebele la mine din in ... Pana la urma, oricum ar fi sanatos sa fie. Asta e cel mai important...
Azi am schimbat si noi saptamanile si implicit semnatura...Am intrat in saptamana 24.
Va

"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
fericita 24+ cu Florentin Andrei. Ma la DD sa am un bb sanatos si la termen
***Bebelul meu mic***
***Poze***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

neata tuturor.

fetelor, voi aveti pb cu retentia de apa/umflatul picioarelor (mai ales)? la mmine e jale..mai ales pic. stg se umfla si chiar amortesc de la genunchi in jos.nu am varice vizibile.

azi mi-am facut un set de analize si maine cred ca ma si infiintez la dr, sa vad ce zice.

Paula cu Mihai 30+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Paula, tare manevra sotului. Mie acum vreo 2 ani mi-a aplicat u cot in gura, de mi-a amortit de nici nu mai puteam vorbi, de atunci ma feresc de el ca poate-mi articuleaza vreun ochi si m-o crede Mos Craciun ca n-am luat-o-n freza

Victo, eu cum am luat-o putin la pas cum am perne in loc de membre... vara ma umflam si inainte, asa ca, acum se inrautateste situatia, am bagat de-a ceai de codite de cirese... as incerca si diuretic pt gravide, poate o tine mai mult la mine...

Haideti sa va mai zic una tare, mi-am facut ieri programare pe 14 mai, prima data libera ca sa primeasca o gravida, pt ca dmna doctor a trebuit sa dea cu subsemnatul la Casa de Asigurari de Sanatate ca primea prea multi pacienti. Asa ca, pe 14 mai sa-mi dea buletinul de analize, dupa care sa ma programez la analize, la cum stau treburile, eu s-ar putea sa nasc pana ma programeaza astia... E bine ca totusi dobitocii astia guvernanti s-au gandit sa faca legi pt protectia pencionarilor... gravidele si copiii sunt insignifianti, n-am cuvinte de indignare, retete pt copii, n-avem fonduri, analize? n-avem fonduri... poate cand imi vine sorocul o sa-mi spuna ca nu sunt fonduri pt a finanta inca o nastere la spitatul de stat

Ma scuzati ca-mi vars frustrarile, dar ieri m-a luat bocetul de nervi (si hormoni, of course)...

Alina 27+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Victo, eu am pb mari cu umflatul picioarelor. Am intrebat pe toata lumea daca pot face ceva. Mi s-a zis ca nu prea. Sarea nu are asa mare influenta, doar daca nu o mananc cu pumnul. Mie mi-au zis sa stau cat mai mult, la orizontala, cu picioarele mai sus, dar nu pot decat seara, ca in rest stau la birou ...Si eu stau si ma uit la picioarele mele si nu imi vine sa cred cat de mari sunt. Dr de familie mi-a zis sa ma dau cu Lioton gel, dar nu cred ca sa aiba vreun efect si oricum nu ma dau cu nimic pana nu imi intreb ginecologul.

Paula, 28+ cu Raul Codin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Neata burtici!
doriti o cafeluta cu lapte?

azi sunt bine, nu preisune sub burta, nu dureri sau alte cele...hiu..rasuflu usurata..

REF LA CARUCIOR - si noi avem carucior portocaliu, de la Eric ramas... merge la ambele sexe...

paula, si eu il imbrac pe eric cu hainute de toate culorile, mai putin roz... si uite daca tot iti place rosul:

http://picasaweb.google.com/eric.rusu2009/VineVinePrimavara#5457410405141688674

bamboletta, ai PM...

revin!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 31+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubster spune:

neata delfinutze ! merg la
mi- e cam k zana a avut sedinta azinoapte cu organele mele,cainele a latrata de bezmetic de dimineata...

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

paula, asa mi-a zis si mie dr de fam de lioton. despre sare am citit ca totusi nu e voie sa o scoti total din alimentatie, creezi alte dezechilibre.

Paula cu Mihai 30+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput