Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78

Vad ca s-a luat si la Dragaica.....

27+


Pai frate eu am crezut ca e ziua ei, ce sa-i faci............sa raman singura care nu spune LMA

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 24+ de Tudor Sebastian si Felix Alexandru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Citat:
citat din mesajul lui baby78

Vad ca s-a luat si la Dragaica.....

27+


Pai frate eu am crezut ca e ziua ei, ce sa-i faci............sa raman singura care nu spune LMA

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 24+ de Tudor Sebastian si Felix Alexandru





neuronul meu a ramas in urma


Bamboletta 23+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Vai fetelor rad singura aici ma bucur ca v-ati gandit la mine

sorina sora ta a nascut natural?
nela pai nu sunt sigura ca mie personal nu mi-a aratat organele.. doar a zis sex feminin. Asa ca pana nu vad, nu cred. Adica iau in calcul si varianta baietel (cum mi-a zis la 12 saptamani )
Dragaica pai eu te vad slaba.. nu apleca urechea la nutritionista. O fi pentru manechine tabelul ala.. sau persoane cu un bb, nu doi.
aelita m-a amuzat povestea ta cu epilatul Eu nu m-am gandit cu ce ma voi epila.. dar probabil cu bicul
mirela ne rugam sa ne dai vestea cea mare peste doua saptamani

In seara asta nu am mai avut nicio contractie. Am iesit chiar un pic la plimbare si la cumparaturi.. Mi-am luat o rochie si o bluzita (tip maieu) foarte dragute si colorate

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">27+ cu
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

noua ne si intrase in cap ca nastem la 38,asa ne zicea toata lumea ca fetele vin mai repede,noi prosti cascam gura...

asa am zis vine lupul vine lupul in fiecare dimineata,si chgiar veneaaa,nu erau contractii false,numai ca se opreau.dupa experienta de acum banuiesc ca se acam ajungea la o dilatare 2 si apoi se oprea,se intampla.
asa incat in ziua aia sotul cat pe.aci sa plece la munca,ci ca sa il sun,el facea o ora inapoi pana acasa daca ajungea.ori la cum ne-a luat noua drumul si doar 40 de minute din parcare la nastere,nu mai ajungeam !
eu eram asa linistita ca prima sarcina,ca iese greu,ca varstaaaaa !!!

al doilea a intarziat de asemenea 40 saptamani si 4 zile. de ziceam ca nu mai pooot !
si la fel,ca al doilea se naste mai repede !
iar cascam gura ca prostii

e,la al treilea nu mai cred nimic pana la 40 !
m-oi pomeni cu asta grabit si eu neepilata? sa ma duc de data asta sa ii impleteasca ???
pardon

25+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Noi speram sa mai facem un bebe si sa fie fetita

Ce culoare de carucior sa aleg ca sa mearga pentru ambele sexe? Rosu merge si la baietei ?

Elena 25+ cu un cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

pai si eu dupa Bambo am sarit cu la multi ani pt Michelle,si la fel ma gandeam,bai eu i.am mai zis odata !! dar deh,stie ea Bambo mai bine si eu ma insel


vrem toate sa fim in aprilie.

v-am zis ca pe 12 aprilie am fost sa imi fac analizele si erau pe 12 mai??
am stat la coada cu 40 de persoane in fatza mea,ca sa imi zica aia la ghiseu,eu cu foile in mana pe care scria claaaaar,si eu lecitisem ora aia de asteptare de o suta de ori,ca nua veam ce sa citesc,citeam si eu fisele medicale
degeaba !
m-am facut de ras !

acu mai e putin pana pe 12,cine stie ce mai fac..


PUIUT-rosu merge.gri deschis cu bej,cu portocaliu.
eu am avut carut o culoare nici de fata nici de baiat,ROSU CU BLEUMARIN inchis.apoi unul un vernil de ratza deschis cu mustar. era asa in doua culori.
apoi la Andres gri deschis cu bej parca tot asa sterse culorile..
iar la Sofia am cumparat(poti sa confectionezi la o croitoreasa buna dupa husele originale,eu am gasit la magazine speciale) huse roz cu dantelute,vatuite,cu gaurile speciale pt centuri,deci speciale pt carutul pe care il aveam,umbreluta roz,huse si pt scoica .
daca gasesc pozele iti pun.

uite SCOICA FARA HUSA
Cu Andres.
si aceeasi SCOICA CU HUSA ROZ la Sofia.e aceeasi ,doar ca e pusa pe carut.si AICI .
Era si materialul mai bun,nu asa plasticat ca ala original,se scotea si spala cat de des doreai cu hainele odata.



25+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Aelita, multumesc pentru sugestii!

Esti o dulce cu incurcatul datelor! Lasa ca pe 11 mai iti aduc eu aminte de analize pentru 12 , ca si eu merg la eco pe 12

Elena 25+ cu un cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Noapte buna, gagici!

Maya, asteptam sa ne povestesti despre noul apartament! Sper ca esti bine la ora asta, poate ai si terminat cu mutatul?



Elena 25+ cu un cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

Aelita, multumesc pentru sugestii!

Esti o dulce cu incurcatul datelor! Lasa ca pe 11 mai iti aduc eu aminte de analize pentru 12 , ca si eu merg la eco pe 12

Elena 25+ cu un cuminte
Puiut,merci
am editat mai sus si am pus poze cu husele,poate gasesti sa iti faca cineva.

25+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

buna dimineata si o ! se pare ca sunt prima pe aici, dupa o noapte in care am dormit decat vreo 3 ore. doamne ce imi este dor dupa primele luni de sarcina cand dormeam si eu ca oamenii normali, dar mi-e dor numai de partea cu dormitul ca in rest .... am pana pe la 20 si ceva de sapt.
puiutz_mic: multumesc mult, is topita dupa nepoata mea, abia astept sa o revad we asta. o sa am we de cursa lunga alba-barlad-iasi. slava domnului ca duminica nu trebuie sa ma intorc la alba (din pacate sotul da, eu raman o sapt in iasi).
michelle 1981: da, sora mea a nascut natural.
o zi buna la toata lumea!

31+ Bogdan-Andrei
AMR ~ - 9 sapt

Mergi la inceput