Bobocei de sept-oct 2008 (282)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Ma doare maseaua rau rau rau si sunt foarte depresiva.:( la munca la soatza e nasoala treaba.
musette ma intrebai daca nasc in apa, asta e intentia mea, insa va depinde si de jobul sotului, noi avand asigurarile medicale prin compania lui si as avea nastere gratuita la Regina Maria, acum daca adio job adio nastere de orice fel la maternitate privata, welcome stat =jeg=umilinta=nepasare=nervi=depresie

in 14s si mamica dewww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

ziua buna de la Moldova

Rugaminte mare: daca puteti sa-mi recomandati vreo pensiune la minunatul litoral romanesc. ma intereseaza sa aiba acces la bucatarie, baie in camera, AC si eventual loc de joaca pt copii.
Sau poate statiunea cea mai potrivita pt o sedere cu boboc la litoralul romanesc.
Nu l-am mai vizitat din 2000 deci habar nu mai am ce mai e pe acolo.

pupici multi si ma duc la citit (macar cateva pagini)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

hello,remeber us?? vre-o trei zile nu mi-a mers calc. ...si alte trei nu am reusit sa citesc sau sa scriu ceva ...din cauza de copil agitat ...nu-s ce are ca de vre-o cateva nopti se trezeste fix la 3(de parca zici ca are un ceas undeva ) si cere apa....si cred ca dovedeste cam o jum. de canutza cu pai ...sa fie oare de vina schimbarea de temp. sau ce??? ca si peste zi bea ff multa apa....si deaia cred ca nici nu mai mananca cum trebuie ca se umfla in burta....ar trebui sa ma ingrijorez??

In rest noi suntem ok...am mai invatat cateva cuvinte...inca nu putem sa pronuntam propozitii....dar avem tot timpul

ada imi pare rau ptr. ziua avuta....mai dar voi chiar ca da-ti din lac in put...pe bune...nu stiu cum mai reusesti sa fi asa de tare

anamona ooooffff saracutza...sper sa nu ramana semn...eu vb. ca deja avem unul de atunci cand povesteam ca sa lovit linga arcada...nu cred ca se mai vindeca...in fine... bubitza sa treaca

Mai noi avem scaun de masina cu fata la sensul de mers...dar cine sa stea in el....ca eu stau in spate si ea tot timpul vrea pe scaunul din fata ...si cand sta nici nu se pune vb. de centura

babytza mare don juan o sa fie David ...tine-l bine ca ti-l fura fetele

[b]lumi
ce face-ti?? cum mai sunte-ti?? recunosc ca nu am citit nimic din urma...va -acesc muuuuult

hai ca mai revin si in alt mesaj

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Mai la mine merge forumul ca naiba...si la voi e la fel??

niko capu sus totul o sa fie bine.....incearca sa nu te enrvezi, faci rau lu' bb

iepurila cand vrei sa pleci la mare??

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

nu ne-am hotarat exact. plecam in gasca cu cumetrii si altii si depinde cand isi pot lua ei concediu.
daca ar fi dupa mine as merge iunie sau septembrie. sau din iunie pana in septembrie

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

aly cam prin cartier imi fac veacul (pacurari).
dar nu sunt reticenta la nici un fel de idee. totul e sa pot ajunge la destinatia propusa cu un mijloc de transport in comun.
asa ca astept propuneri ca si eu tare as vrea sa va cunosc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Oana mai adaug doar ca nu mi se pare o idee buna cu spatele si pentru ca distanta este mai mica de la bara din spate pana la copil pe bancheta din spate decat de la bara din fata pana la copil pe bancheta din spate!

Si daca vrei intra pe yahoo sa-ti fac photo share la masina prietenei mele care s-a rasturnat in sant. Nu vreau sa fiu morbida, dar nu e deloc o idee buna. DAca te loveste ceva din spate tot portbagajul plus bancheta indoita vin spre fata masinii. Deci scaun cu spatele, mai e o sansa ca ramforsarea sa protejeze corpul copilului. Daca ia tot pbagajul in brate nu vad cum poate fi mai bine.
Cred ca testele se refera tare mult la Volvo, si neaparat merg pe ideea ca tii copilul pe scaunul din dreapta fata, ceea ce, da, e un avantaj daca te lovesti cu fata.
Deci sfatul meu este sa nu iei asa ceva. Tu vei tine pe Dav pe bancheta din spate, deci iti trebuie ceva cat mai sigur pt pozitia aceea = isofix in 3 puncte, cel mai tare. Apoi, n-ai volvo, ca ai opel... deci alta socoteala. Parerea mea.
Succes in alegere si Doamne fereste de orice fel de accident.

edit: ti-am scris si la cap trecut, nu mai fac copy paste, povesteam ce fac baietii la drum, pt ei e foarte important sa se uite pe geam si sa "participe" la trafic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:



Scrisesem de dimineata un mesaj mai voios, mi l-a trimis pe campii G, asa ca acum doar strig din butoi: am rezultat la TT risc SD 1/349, risc varsta 1/323



Mami fericita de steluta Gruia (16.09.2008) si neghinita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula



Scrisesem de dimineata un mesaj mai voios, mi l-a trimis pe campii G, asa ca acum doar strig din butoi: am rezultat la TT risc SD 1/349, risc varsta 1/323



Mami fericita de steluta Gruia (16.09.2008) si neghinita





Imi pare rau ca esti necajita si ingrijorata....
Te imbratisez tare-tare-tare si te rog sa mergi la eco la cine stii tu ca e cel mai bun, sa masoare toate cele, si sa stai linistita...

Mai adaug - faci amnio?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

azi am facut curat in camera...ca am spalat covorul si am pus perdelele si draperiile de vara
R a stat prin curte de pe la 10 pana pe la 14, cand cu mine, cand cu tac-su...era foarte fericit si obosit...a mancat la foc automat niste macrou cu mujdei, shnitel de pui si mamaliga cu iaurt, am zis Pa la "amalele" din baby einstein si sa mergem in camera sa ne culcam
cand a vazut draperiile, nu mai stia ce sa mai faca de bucurie. s-a ascuns dupa ele, facea bau...apoi ne-am pus sa ne culcam si a inceput sa spuna: pa bec! pa van (tavan), pa delele (perdele), pa ucha (usa), iar pa delele, pa nani (ranjund) si a adormit

de alalteieri seara ii dau iar lapte. a baut seara 300 ml, dimineata 300ml...aseara a baut doar 200, dar dimineata iar i-am facut de 3 ori, ca a baut tot 300ml... se vede ca i-a fost dor de "apte cald"
pe la 10 i-am dat micul dejun in curte, la masuta lui...a luat lingurita si a inceput sa manance iaurt: Ava singu'!!
mai trecea soacra-mea pe langa noi cu treburi: mamaie, teaba ta! (vezi-ti de treaba ta...cred), Ava singu'!! (bineinteles ca micul dejun a inclus si ceapa)

ne suna mama si R ia telefonul. il intreaba mama ce fac eu: mama pat! (chiar stateam in pat) si tata ce face? tata meci! (tac'su chiar se uita la meci)
dupa care R striga: tataie Geogeeee! vine tata la telefon si R ii zice: iaba!! (cand mergem pe acolo, tata ia iarba si ii da la iepuras...)

cand mergem pe la mama, lui R ii place sa ne plimbam pe strada
a invatat deja vecinii si cum ii cheama pe caini
aseara, ne-am oprit langa un gard si in curte era un pisoi mic negru
l-a chemat, dar pisoiul "a fugit"..."mama, batzte, miaaaaaam"
pana acum l-am auzit spunand doar "fuge"...de ex, zice "sina fuge" (masina fuge) cu greu l-am luat de langa gardul ala...

ne pregatim sa mergem in oras...sotul la baie: "tatanuuuu, hai data!!!" (sa se grabeasca)


era racoare intr-o zi si-i pun la gat un batic cu vacute: "nu pacee! giof baticu! giof, giof!!"

Mergi la inceput