ULTIMA ZI -Concurs - I love Desprecopii

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica66 spune:

@ alinamoro
De gustibus non disputandum !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANISO spune:

Domnule Mihai....Mocofleana,mai pe romaneste,facea misto ,ca vai ce caldura a suportat...ca de altfel toata dizertatia ei de lauda...chestia cu ...printre randuri ...,va scuzam nu intelegeti limba asta pt. ca sunteti barbat,noi femeile avem experienta.Cu cei 7 ani de acasa fata,nu vroia sa jigneasca.Am ocazia sa va felicit pt. bebe,sa va traiasca si sa fie sanatos.Sincer, am crezut ca e mai mare,nu citisem cat are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANISO spune:

Tocmai mi-a venit o idee.Sa ne filmeze cei de la Sony pt. o reclama.Cum ne incaieram pe premii.Noi sa fim in costume de bae (tot e canicula)....in niste namol,sau ciocolata...mmm...domnule Mihai,va rog iesiti din ring,doar fetele....Cate o fata incearca sa fuga,noi celelalte sarim ,ii smulgem Sony-ul ,si....Galeria mai incet..eeee... asa eu nu pot crea...plec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANISO spune:

M-am intors pt ca am vazut ca am 99 de mesaje...Dau de baut la toata lumea.Haideti fetelor.....Ma ameti...Ajunge.Nu va suparati...eu nu rezist la bautura.Problema e ca.... nu stiu...asta e al 100-lea mesaj...sau ala dinainte ...Vedeti bautura ce face din om...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANISO spune:

Iar m-am intors...Doamna Monica,sunteti draguta sa imi traduceti si mie ca nu stiu latina,am fost la arta ,nu la litere.Apropo...sa stiti una din reguli spune sa vorbim doar in romana..Sa stiti ca eu apreciez prezenta dvs.Mi se pare ceva bun ca o doamna de 66 de ani sa ne onoreze cu prezenta.Sunt de parere ca de la fiecare persoana poti invata ceva,cu atat mai mult de la batrani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Nu pot decat sa adaug ... cata rautate! Din partea userului Monica66, atat din ceea ce a scris aici, cat mai ales, din comentariile la poze. Sa te inversunezi atat pe pozele altora ... bbrrrr!! Doamne, pazeste-ma!!

P.S. Nu particip la concurs, deci e o opinie cat se poate de obiectiva.

Si daca e sa comentez in aceeasi nota precum Monica66, fotografia propusa de ea nu e cu nimic mai presus decat celelalte "banale" din concurs, cu copii avand alaturi sigla DC. Nu ma intereseaza pe mine ce a cusut pe perna, cum a pus copilu' sa doarma sau catelu'. Efectul e ala .. un copil cu sigla DC la cap. Banal, deci. Nu e o idee originala. Originale mi se par fotografiile cu copilul in masina de spalat, cu copiii pe iarba avand ciotul ala de lemn in mana, tortul cu sigla DC etc. Posturi pe care nu le faci/vezi in fiecare zi. Drept pt. care fotografia Monicai nu o voi vota, ci altele. Si nu numai pt. asta, cat si pt. atitudinea si comentariile din concurs. Si presupun ca in felul asta s-a "dezavantajat" singura, multi gandind ca mine.

Si fiinca tot comenta cineva la fotografia cu tortul ... ca nu s-ar incadra in tema de concurs. Se incadreaza perfect!
1. Pt. ca da, se mai si gateste pe DC, copiii astia care fac obiectul site-ului DC mai trebuie si hraniti, deci se face schimb de retete, idei culinare pe DC.
2. Pt. ca asta nu e un concurs de foto cu copii avand sigla DC, ci un concurs prin care sa iti manifesti dragostea, recunostinta fata de DC. Aia cu luati copilu' si fotografiati-l cu sigla DC in mana era doar o recomandare, o idee.

Tot ce am scris si comentat aici e din punctul de vedere al unui necunoscator intr-ale fotografiei, photoshop etc. Pt. ca nici asta nu e un concurs de profesionisti, de luat la puricat care ce a modificat, ci se premiaza si voteaza ideile originale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monica66

@ alinamoro
De gustibus non disputandum !

CORECT! , darrrr daca nu-ti place ceva trebuie sa imprastii cu noroi cum faci tu? (sa nu zic cu kk-t )
Jenant ce comentarii ai scris la pozele din concurs.

Sincer, asa ceva nu prea am intalnit pe DC.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinamoro

Citat:
citat din mesajul lui Monica66

@ alinamoro
De gustibus non disputandum !

CORECT! , darrrr daca nu-ti place ceva trebuie sa imprastii cu noroi cum faci tu? (sa nu zic cu kk-t )
Jenant ce comentarii ai scris la pozele din concurs.

Sincer, asa ceva nu prea am intalnit pe DC.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

acum am citit si eu ,nu pot sa cred si cer sa se ia masuri

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

858 SMS PENTRU COPII!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si uite-asa, userul Monica66 a pierdut un sir lung de voturi.
Nici eu n-am mai vazut inca asemenea comentarii
Idem Aniso , urat comentariu .

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

pai avea poze in concurs?care?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

858 SMS PENTRU COPII!

Mergi la inceput